Piersicute de iulie august (31)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns drusu spune:

Mygirl, cum ai facut ciorbita? A mancat Eric?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

multumesc pt raspunsuri.

le rog pe fetele care dau la bb-i branza cumparata, sa imi spuna cam ce procent de grasime are branza. multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Valy,eu cand ii fac supa ii blenduiesc toate legumele in ea,deci iese ca o supa crema diluata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

balanta_tm noi le-am dat la bebelusi cremoso de la danone , olympus-ul nu l-am incercat dar as vrea, iar ca si branzica le cumpar lapte napolact acela cu 3.5 % grasime si le fac branzica cu pastilute de calciu lactic, la o jumatate de litru pun 4 pastilute si le dau branzica calcica cu fructele dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

tamys, ma bucur sa te vad . cum te descurci cu scumpii tai? ai ceva ajutor?
eu nu mai am energie sa le fac si branza.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamys spune:

balanta_tm ha ha ha esti o scumpa daaaaa am foarte multa energie vreau nu vreau trebuie sa le fac si branza ca ma oftic cand vad ca altii le dau la puii lor, eu sa nu le dau....? nu am nici un ajutor sunt singura toata ziua seara pe la 7-8 vin parintii mei si dorm cu Andrei intr-o camera, iar eu ma culc cu Maria in alta camera, sotul meu e mai mult plecat decat acasa sta cu lunile pe mare, asta e meseria lui. Mai rau e ca nu pot sa-i scot afara stam numai in casa, mai deschid geamul sa ia si ei aer proaspat, iar odata pe luna imi fac aprovizionarea pentru o luna si mai vine mama mea si sta cu ei cateva ore cat dureaza cumparaturile. Eeeee mi-am intrat in ritm zici ca m-am nascut cu doi copii, cateodata mai clachez dar imi revin repede ca nu am incotro, te puuup tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

balanta iti dam noi energie

hai ca se face super simplu si rapid
si ii proaspata si dulceeee
doar fierbi laptele, adaugi calciu sau lamaie si strecori

eu pun un tifon intr-o strecuratoare si torn laptele in care am pus pastilele

il las sa se scurga cateva minute si gata

te-am convins????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Ooooo, tamys, scumpa de tine! Ma bucur ca te vad pe aici! Mai povesteste-ne de bebei tai! Doamne, te admir cum poti sa cresti singura 2 copii!

Multumesc fetelor pentru sustinere. Cateodata o iau cu capul cu mancatil Onutei! Azi mi-a vomat de 2 ori, o data iaurtul pt ca am insistat sa-i mai dau, a doua oara laptele cred ca a fost prea repede dupa iaurt. Azi a dormit 3 ore, din care 1 ora si eu.

Ioana, iaurtul Campina e ok? Ce mai face Ana cu infectia urinara?

Fleur, cum a fost in prima zi de lucru?

Iarasi intru in oala, nu pot sa ma organizez deloc.... nu fac mai nimic prin casa, parca ma cotropesc.
De 2 zile ma doare un san! Sper sa nu fac ceva de la atata muls, inca scot 600 ml, nu mai iau decat ceai. As vrea totusi sa ma opresc, dar totusi i-as mai da......
Si uite asa sunt derutata maxim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Buna fetelor,

Va scriu pe fuga de la birou sa va multumesc din nou ca v-ati gandit la noi. Eric a fost cumintel dimineata la plecarea la cresa,e un adevarat sport pregatirea si echiparea copilului in timp ce ma pregatesc si eu, dar am reusit. Eu il pun in scaunelul lui de masa in timp ce fac cafeaua si ma pregatesc, sta cuminte daca ii dau un colt de paine si un biscuit, roade la ele. Nu radeti, e inebunit dupa colturile tari de paine.

Acum e la cresa, mai am vreo 2h. Spaima mea cea mai mare e sa nu raceasca iar...

Maine se anunta iar viscol la noi, ooooffff...

Tamys, bine ai revenit!

Vad ca multe va plangeti ca nu papa bine piersicutele. Eu cred ca pediatra Lorenei are dreptate, dati-le combinatii ciudate doar sa pape. daca va insir ce combinatii papa al meu va minunati: banana-carne-branza-cereale...orice cu banana in general. E fan absolut lactate: iaurt, kefir, branza si...paine. A gustat lapte de vaca, ca m-a intrebat Porumbita,cantit. mici, ii place maxim. Si plange sa ii dam din farfuriile noastre, bors, orice.

Va pup, va mai povestesc mai deseara cand ajung pe acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Buna seara doamnelor.
Tamys, bine ai revenit! Vad casi gemenashii tai sunt in aceeasi zi cu Ana mea. Poate ne cuplam si cu Alina si le facem ziua impreuna :)))

Balanta , e super usor si rapid de facut branza cu calciu lactic. Sau lasi laptele 3 zile pe masa si dupa aia il pui la fiert si iaca branza .

Lore, Campina e foarte bun ( e de-al Frieslandului - adica de-al Napolactului )Eu parca am scris atunci Friesland si ma refeream la Campina in mod special si la Milli.

Fleur, nu te supara ca ma bag dar ma gandesc ca poate nu-ti strica un sfat avizat . Nu-i da lapte de vaca pana la minim 1 an jumate. Daca ma intrebi pe mine, pana la 3 ani ar fi indicat. E foarte greu pentru ficatelul lui si are risc sa iti dezvolte in timp intoleranta la lactoza.

Ilenutzo, cand mai are tanti pui, mai vreau si eu vreo 3 daca se poate . Cred ca de mai mult de 10 ani nu am vazut pui de-asta...


Ada, te sun dimineata. Sper sa nu uit ca merg cu pitik la Obreja sa vedem ce zice dr RObanescu.

Fetelor, un ortoped bun stiti?

Raportam infectie urinara nimicita . Azi am primit rezultatul la urocultura




Mergi la inceput