Piersicute de iulie august (31)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Intrucat ieri si azi am spalat si uscat in total 5 masini
azi am de impaturit ce am uscat ieri si azi de dimineata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

salutare. n-am mai intrat de f mult timp.rutina bat-o vina.

avem 1 dintisor-iesit relativ usor, maraim de la al doilea(cred).

vad ca sunteti campioni la mers,vorbit si facut la olita.ma freca spacra'mea la cap sa-i iau olita si am zis sa ma lase in pace...
dar vad ca voi ati reusit.sa cumpar si eu una.

noi incercam sa ne taram,ne rotim si chiuim.

greu cu mancarea.greu cu carnea-mai deloc- oul-bleach....ieri i-am dat iaurt humana-i-a placut.

saptaman viitoare repetam dozarea de vit D.

ile- eu am fost la dr jianu.a fost o.k.

in rest va pupacesc pe toate mamicile si toate piersicutele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Valy chiar ma gandeam la tine ca nu ai mai intrat!

Ile, Laura, ghiciti care era gravida ce si-a carat singura scaunul auto/baza isofix pe scarile alea, acum fix un an? Probabil la carucioare sar baietii, la mine unul nu s-a uitat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

fetelor, nu stiu daca s-a mai discutat aici dar acum am o problema care ma framanta: vaccinurile. Tot aud o multime de oameni impotriva vaccinurilor si cu o multime de nebunii. Voi ce parere aveti?
Ma ingrijoreaza ca am auzit si medici multi care nu-si vaccineaza copiii si nu stiu ce sa fac....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

un articol care ma face sa imi pun intrebari serioase daca ce zice nenea ala e adevarat
http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:eofs-WnkM0cJ:nuvaccinurilor.blogspot.com/+&cd=4&hl=ro&ct=clnk&gl=ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ioana pupic dulce vedetei .despre vaccinuri nu stiu ce sa zic.intotdeAuna am avut frica de ele.
Ile ce tare e gagica ta mica si alba....cum a urmarit ea sa prinda momentul sa ISi faca treaba...asa face si Denis daca vrea ceva nu se lasa pana nu rezolva ce si a propus chiar daca il iau de acolo de 10 ori...de obicei isi propune sa deschida sertarul sa caute printre hartii.trebuie neapArat sa le mut.
CE harnicuta ai fost tu..
Carmen ma bucur ca ti ai gasit in sfarsit o bona klumea si poti Sta Mai linistita.felicitari ptr progrese
Fleur zici ca se apropie munca?l ai mai dus intre timp pe Eric la cresa?
In ro stiu ca nu e voie pe scaunul din fata.noi am primit amenda 500lei cand era rafi mic.si am spus ca mai bine stau copiii in spate printre scaune in spate cum se Sta la noi de obicei?dar au zis ca asa zice legea si nu are ce sa faca.nu stiu daca intre timp s a mai schimbat ceva.aici stiu ca e voie daca nu e airbegul activat.
M am uitat anume ca sa nu va fi mintit cat sunt paharelele alea 4cu fructe de la hipp.1,75e...deci cu muuult mai putin.nu va zic sa va fac in ciuda va zic ptr ca EU ma tot minunez cum pot sa puna romanii nostri asa preturi la salariile de acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Ali, nu te mai minuna, bucura-te ca ai plecat :)).

Ioana, cand citesti despre vaccinuri trebuie sa iti functioneze la maxim filtrele. Nota: eu sunt pro vaccinuri.

Nu poate avea credibilitate in ochii mei un articol care spune ca virusul ESTE o proteina.

Probabil vei da peste cartea Vaccinurile: preventie sau boala. Citez din introducere: "Libertatea de a actiona asupra propriei persoane este sacra si este un dar al Creatorului.". Ei bine, uite asa isi pierde credibilitatea in ochii mei si aceasta carte - apelul la religie nu isi are locul intr-o carte ce vrea sa dea argumente stiintifice.

Mai sus am dat 2 exemple pt ideea de a pastra un ochi critic fata de aceste texte.

Decizia e pana la urma a fiecarei familii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria0408 spune:

Buna fete dragi!
Desi mai greu cu scrierea, incerc sa va citesc in fiecare seara dar pana apuc sa ma loghez fie se trezeste unul din copii fie e ff tarziu si sunt doborata de somn.

Carmen ma bucur tare mult ca in sfarsit se pare ca ai gasit bona potrivita. Bravo lui Patrick pentru progrese.
Al meu nu da semne ca ar fi preocupat de mersul de-a busilea, vrea direct in picioare. Vedem cum or sa evolueze lucrurile.

Fleur un frumos Eric. Cred ca ai mari emotii cu mersul la munca. O sa ai program full?

Ioana frumoasa foc vedeta ta!

Valy ma bucur ca dai vesti despre tine si micuta ta. Cu inflamatia taticilor s-a rezolvata? I-a revenit pofta de mancare?

Muraturica nu poate veni nimeni sa te ajute cand e sotul plecat?

Lorena ca v-ati gandirt la noi.

Ana dupa 10 zile de la debutul varicelei este bine, incepand de azi curg zilele in care daca s-a contaminat ar trebui sa ii apara eruptia si lui SIlvi.

Silvi este bine, un pic marait cred ca dau semne si dintii de sus ca avem deja 2 jos.
Dupa ce al meu a spus sapatamana trecuta bebe , a inceput sa isi diversifice vocabularul. Duminica vorbeam despre bunica si deodata l-am auzit si pe el ..bua , bua. Asa l-a invata mama sa o strige, findca asa o striga si Ana cand era mica. A fost tare dragut. Se ridica singur in fundulet sustinandu-se de o mana.
Da semne ca ar fi si el stangaci, dar pana la 2 ani nu e concludent. Oricum Ana e stangace, mananca , deseneaza, scrie cu stanga.
Am vazut ca ati vorbit despre pusul la olita. Eu nu sunt pentru o incercare de a-l invata pe copil prea devreme, cand inca nu constientizeaza prea bine procesul si nici sistemul nu este maturizat. Pe Ana am pus-o la 1,4 ani pt kk iar pt.pipi incepand cu 1,8 luni. Dupa o sapatmana nu am mai avut probleme. Am avut in schimb o buna prietena care a invatat fetita depe la 8 luni la olita si a avut surpriza ca dupa 1,3 sanu mai va deloc la olita si areusit sa o dezvete mai apoi pe la 3 ani.
Hai ca m-am intins cat o zi de post, dar nu stiu cand mai pot intra.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

ioana, legat de vaccinuri: la 2-3 sapt de la infanrixul de 4 luni, eric a facut acel blocaj urinar, unde a avut creatinina de 5 ori mai mare decat limita maxima si nu a urinat 12 ore. dr spune ca un virus ar fi fost de vina, dar e clar ca episodul asta oribil s-a produs pe fondul imunitatii scazute de la vaccin.
dupa infanrixul de 6 luni, la 2 sapt, au facut amandoi bb-ii o forma f agresiva de bronsiolita. din cauza ei, eric a sczut 140 grame si le-a recuperat f f greu. per total, a stagnat in greutate 3 saptamani . am stat cu inima cat un purice, fiindca la copiii cu probleme renale, neluarea in greutate este un semnal de alarma: inseamna ca functia renala se deterioreaza.
de cateva zile ia din nou in greutate, dar zau ca m-a secat bronsiolita prin care au trecut dupa vaccin.
nefroloaga de la bucuresti spune sa ii fac lui eric si prevenarul si varilixuli. la inceput am zis ca le voi face, dar dupa consecintele bronsiolitei, ma mai gandesc.
ce sa mai, eu nu agréez vaccinele.

iuli, ce faci, cum e bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Ana sa Sti ca ma bucur.
Maria poate aveti noroc sa scape s de varicela
Balanta acum ca ai spus tu imi dau seama ca si d s a imbolnavit o data mai rau dupa vaccin
Fleur parca tu intrebai daca se da orez de al nostru la bebei.ai aflat pana la urma?I ai dat?daca da l ai dat intreg bobul sau l ai blenduit?l ai fiert impreuna cu legume sau separat?hai ca te am innebunit cu atatea intrebari stiu dar I as face si EU.ca deja m am saturat EU de tot aceleasi legume dapai el.cu greu mai imi mananca pireurile.

Mergi la inceput