LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata de la Londra unde-i frig si inghetat! chiar ca zici ca-l asteptam pe Mos craciun si nu pe iepurila de Paste

Beau si eu o cafeluta Somleac si dupa nu stiu ce sa fac, incotro s-o apuc, ca oricum azi e sarbatoare, mai am unele chestii de cumparat pentru ziua Sophiei, o serbam weekendul viitor la socri, mergem la ei de vineri pana luni pentru ca pe 31 martie ei sarbatoresc Pastele, ca-s anglicani, e odata cu Pastele catolic acum pe 31, deci ce mi-e 31 martie, ce mi-e 2 aprilie abia astept sa ies din oras, sa alerg putin ca mielutul pe campii, ca loc este destul acolo la ei ....si sper sa vedem si mielutii la pascut, sa faca si Sophia cunostinta cu ei, sa alergam prin padure.... daca o fi vreme buna ca se zice ca o sa fie frig si ploaie, dar ne echipam bine cu ciubotele de cauciuc si pelerine, umbrelute si asta e!

Azi se mananca peste, bag coada in baltile de pe afara si poate prind vreunul

La multi ani IONY sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!

Yasmi, numai atat de spui? te-am intrebat ce mai faci, ce mai muncesti ? sau astepti sa vina mama sa evadezi ?

ailed cum e Maria? e acasa ? ai 2 printese azi acasa ?

Intrebare: ce mai papa puii vostri? vreau idei ca piscoata mea e intr-o faza cand refuza mai orice, am invatat-o cam orice mancare/supa sa aiba smantana, iaurt, branza si daca simte gust simplu de carne sau alta mancare mai dulce nu e buna, se stramba si intoarce capul si nici ca mananca de cand cu diversificarea si nu voia sa manance neam, am cam invatat-o cu ceva obiceiuri proaste care nu-mi plac si nu stiu cum sa o dezvat... si na, asta e... sanatoasa sa fie, dar tot vreau sa o fac sa manance un pic mai diversificat!?

Multumesc de raspunsuri si ma duc sa imi termin cafeluta si sa hranesc piscoata s apoi iesim sa ne inghete nasul

O saptamana buna si cu mult soare si grade in termometre daca se poate!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

Buna dimineata fetele! Am avut un sfarsit de saptamana plin de curat, mancare si oaspeti. Azi e relaxare, o sa fac doar o supa si gata.
Yvy, Catank o binecuvantare este cresa/gradinita. Daca n-ar fi fost Miriam la cresa as fi fost o somnabula acum.
Somleac am tot vrut sa intru sa-ti spun daca poti intra pe la noi te asteptam cu drag, din pacate daca eram tot 2 in 1 ne-am fi intalnit undeva in oras unde iti era tie mai aproape de cursuri. Daca nu poti noi te pupam si te imbratisam cu mare drag si poate data viitoare cand mai vii o sa fim si noi mai marisori.
Foarte bine ca ai mers la mars,si eu as fi mers daca eram in alta situatie. Doamne ce minuni sunt copilasii astia, chiar daca nu este usor cu ei, atata bucurie iti aduc in suflet.
La Tudor Gheorghe am vrut sa merg si eu, a fost parca saptamana trecuta la noi, dar simteam eu ca nu o sa pot sa ma duc ca era prea tarziu. E unul dintre preferatii comuni ai sotului si al meu. Noi suntem foarte diferiti lui ii place Parazitii si mie imi place muzica clasica, psaltica. Deci ce sa-ti spun suntem ca apa si uleiul, nici nu stiu cum am ajuns sa avem doi copii. Ce avem in comun este atasametul fata de familie si relatiile stranse cu fratii.
Strumph am ceva pozici trebuie sa le scot de pe aparat.
Cami si eu ma gandesc cu groaza cand va trebui sa devin mai activa (ma refer servici), mai ales la Anastasia, dar stii cu timpul cred ca ne vom obisnui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Buna, fetelor

Eu n-am mai intrat de zile bune ca am fost tare stresata, joi si vineri am avut mari dureri de burta si parca imi cam disparusera greturile si tensiune din sani, deci evident m-am panicat maxim si joi am mers la urgenta sa-mi faca eco.L-am vazut pe bebe, CRL 5 mm cu activitate cardiaca, dar era putin brahicardic. Am stat linistita, luat nospa si de sambata au trecut durerile si au revenit in forta greturile. Pot fluctua in halul asta starile de gravideala?
Deseara am programare la medicul meu si sper sa fie totul ok.

Strumph, nu stiu ce sa zic cu mancarea. Al meu papa orice ca e un mare pofticios, papa sarmale(fara varza), ciorbe de tot soiul, la friptura cu piure rontaie castraveti murati in disperare. Poate Sophia e mai selectiva, asa ca domnisoarele



fericita de Alexandru (11.04.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata, fetelor!

ce-mi place cand vad ca se scrie mult de abia apuc sa citesc

iony, La multi ani, mami! sa fi sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii alaturi de familie si mai ales de printesica Sara!

strumphitza crede-ma ca nu mai am timp acasa de calculator. nici nu-l mai deschid. atata ne jucam dupa-mesele...vin de la servici, ma schimb, mananc si la joaca cu noi...ne alergam prin casa, eu fug dupa Anastasia, ea atata mai rade ca abia mai poate sa fuga, sarim pe minge, avem o minge din aia mare de gym si sarim pe ea, desenam muuult, citim, ne uitam la animalute in carti, facem ca ele sau iesim pe afara la plimbare...
avem ziua atat de plina incat chiar nu mai apuc sa mai deschid calculatorul. dar nici nu-mi lipseste, este mult mai frumoasa joaca cu buburuza mi se face dor de ea cat stau la servici asa ca acasa profit la maxim de timpul petrecut cu ea si cu tati
poate o sa mai intru ea si pe fb dar rar

somleac ai fost si la mars, si la concert si la circ...bravo
la circ cred ca Anastasia nu ar sta, zic eu.... dar nu sunt sigura de asta. asa dupa cum o vad eu zic ca nu ar sta dar daca ii place ceva tare si este interesata, sta. o sa o ducem si noi

irinuca voi ce mai faceti?

ailed multa sanatate Mariei. fa cum a zis si somleac. si eu stiu ca baia cu sare este foarte buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

buna fetele

sa aveti o zi cu sarbatoare binecuvantata

eu am dus-o iar pe antonia la gradi dupa io saptamana de stat acasa sa treaca virozxa celorlalti
se pare ca doamna e de fapt cea care le-a dat la toti de toate
slava domnului ca antonia a fost rezistenta da am tinut-o sa o feresc
am si fost la impartasit inainte de gradi
acu am bagat niste scrumbie la cuptor
si merg sa cumpar cativa cartofi sa bag si cativa cartofi
daca nu servim cu salata orientala care e deja facuta si gata
fug sa o iau pe antonia

strumph ma bucur enorm ca ne-ai scris iar
si mie imi era dor de tine
mai noi mai nou iubim foarte mult pestele
si evident piureul cu branza
si ale mele sunt cam lacto
da le las in pace
vor manca ele
vorba ta sanatoase sa fie

miki voi cum mai sunteti?

felicitas te imbratisez
cum e cu dragostea pentru al doilea bebe? e la fel? ce simti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

avand in vedere ca la noi ninge, evident ca Maria mea e acasa am dormit toate pana la 10 ,. ce bine a fost
felicitas , apa cu ulei da emulsie...deci merge dac astii cum sa o amesteci :)
somleac deci eu eram din alea adormite
strumph, da sunt bogata azi , am doua fete... oricum azi stau ca pe ace astept sa ma sune mama, ca s-a dus sa faca scintigrafie la galanda paratiroida ca au constatat ca i-a crescut ceva acolo si tb sa se opereze
yasmy, doar atat?
roxy te cred ca n-ai timp de calc



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

cami, ce tare doamna
eu vreau sa fac icre... si am niste peste afumat... vroiam sa ies afara sa iau peste proaspat , dar la cum ninge.... no way


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Wow, Delia! Ninge? Si la noi e ff frig, dar inca nu ninge... Si in casa merge centrala de duduie, fata de zilele trecute. Deci stati acasa ca fetele , in trei...

Somleac, as incerca si eu un teatru de papusi cu Luca. Cu riscul ca nu sta... ce mare lucru, ies din sala daca nu ii place. O sa intru pe net sa vad daca gasesc programul teatrului de la noi.
Si sa caut si eu sa vad cum e cu melatonina asta. Mi-ai dat o idee. Am si eu nevoie de ceva, e clar

Roxy, Mada, va inteleg si eu cu serviciul si copiii. Imi imaginez cum e macar la inceput. Cred ca abia asteptati sa ajungeti acasa sa-i vedeti si sa va petreceti timpul cu ei. Eu ieri am fost la aniversarea nepotelei mele, am lipsit cateva ore si de-abia asteptam sa vin sa-i vad

Anda, bafta la doctor! Foarte bine ca ai fost la eco si te-ai linistit. No-spa e de baza! La mine cel putin, asa a fost! Si sa stii ca si eu aveam greturi asa, in valuri. In schimb cand m-au lasat durerile de sani, m-au lasat, n-au mai revenit. Cred ca pe la 11 sapt la prima sarcina si mult mai devreme la a doua. Undeva pe la 9 saptamani cred, poate mai repede.

Strumphy, Luca mananca orice, in afara de mazare. Si bine, nu am incercat cu varza si fasole boabe . Dar nu ne omoram cu carnea. In general mananca ce avem si noi, doar daca avem varza sau fasole, ii fac lui altceva. Seara suntem fani lactate, in toate felurile posibile. Si daca vede branza sau cascaval pe masa se repede in ele. Daca nu-i dai plange . Dulciurile nu-i plac, branza si cascavalul sunt de baza .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Revin.

Fetelor, lui Luca i se desfac pielite la baza unghiilor. Cu ce sa-l dau? Cu ulei merge? Sa fie vreo lipsa de vitamine, deva? Suntem totusi pe cure de Ca 10 zile pe luna de vreo 3 luni...
Multumesc.

Mergi la inceput