LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (48)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Ia p-aci p-acasa.

Am fost la biserica, Ilinca m-a terminat atat de rea a fost. La un moment dat mi-au dat lacrimile. La un moment dat se joca de-a scunsa cu parintele, cum se misca el in altar ea facea bau.

Acum beau o cafea si astept sa se trezeasca Ilinca sa iesim si noi afara desi e tare frig. Baietii sunt afara cu trupa din cartier, doamne ce drag mi-e de ei se joaca de-a cavalerii si urla mama-mama.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Mada si eu sunt cu genunchii praf. Parerea mea e ca role exclus, de acum inainte orice cazatura iti va agrava situatia. Fugi tu mami pe langa copii dar fara role.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

somleac mie mi-a fost tare lene azi de ieseala pe afara din cauza ca sunt cam nedormita de vreo 3 nopti din cauza mucilor antoniei
si azi am baut doar o cafea
deci zombi scrie deja pe mine
m-am imbracat deja in pijamale de noapte buna
mai astept o ora sa le dau de mancare la fete
si sar langa ele in pat de urgenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Cami, somn usor.

Eu am iesit cu Ilinca vreo 2 ceasuri am stat in plimbare, bine vreo 15 min la o vecina care ne-a dat niam-niam ca altfel nu mai reuseam sa o aduc pe Ilinca pe drumul spre casa. Asta sigur s-a izbit pe mine, ducarnita, oriunde numai pe drumuri sa fie.

Acum i-am tuns pe Alex si Matia si i-am bagat la baie dimpreuna cu Ilinca. Il las pe sotu paznic la stana si ies la o tura de alergare. vreau sa ma antrenez pentru crosul family din iunie si anul asta chiar nu mai vreau sa ajung ultima

Ivy sper ca n-ai intrat din motive de stat cu sotul

felicia sunteti tot 2 in 1?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinuca05 spune:

Buna mamici si pitici!
Mi-a fost dor sa va citesc. Eu cam evit sa intru pe aici pt ca imi aduc aminte de momentele candziua mea se impartea intre momentele cu printeaa mea si forumul.
Weekendul asta am fost cu Daria la nasi, s-a jucat ore intregi cu alte 3 copii care erau acolo. Am observat ca e cam agresiva cu copii :( Azi am fost la piscina cu ea. ce s-a mai balacit... Si dupa-amiaza am dus-o iar la bunici, am adormit-o si am plecat :(
Dar aunt hotarata sa o aduc la anul la gradi, sa stea mereu cu noi. Nu stiu ce voi face cu buni, ca am pus-o sa-si dea demisia de la serv sa stea cu copilul. Si acum ii luam si job-ul asta!
Ma bucur ca aud vesti bune despre voi. Racelile si nesomnul trec pana la urma!
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina06st spune:

Buna fetelor!
Aparem si noi dupa ceva zile de absenta
Adevarul e ca de-abia am facut fata zilele astea cu copiii, si de joi am fost plecati la bunici.

Delia, sa ma scuzi pentru intarziere , iti doresc sa fie pitica sanatoasa si norocoasa si tu mami, sa fii sanatoasa sa le cresti mari, alaturi de sotul tau! Pupici multi!

Noi suntem bine cu totii, am inceput sa mai inteleg si eu cate ceva din ce zice Luca . In schimb nu am deloc succes cu olita . N-are nicio treaba sa faca la olita. Sta pe ea degeaba. Asta, daca sta... . Astept sa isi revina vremea, sa se faca mai cald si il las fara pampers. Sper ca atunci cand se va udava pricepe care-i treaba...

Am reusit sa-i scap si eu de tuse cu Fluimucil. Asta ne-a dat dr la a doua incercare. Le-am dat de miercuri si vad ca azi n-au mai tusit aproape deloc.
Ma duc sa mai citesc si eu din urma capitolul asta si ma bag la somn.
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza,

haideti la cafea




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

neatza

n-am reusit sa intru in weekend, pur si simplu nu mai reusesc sa deschid pc acasa ca sunt calare pe mine si iese circ..ai mei zici ca sunt dependenti de electronica..cred ca o sa ajung sa pitim tot, zici ca o iau razna daca vad laptopul sau calculatorul deschis si nu-i lasi pe ei sa butoneze..pur si simplu nu te mai intelegi cu ei, asa ca solutia a fost fara..
andra mea cand scapa la ceva, pana si amarata de telecomanda, o butoneaza pana o ia naiba, stie sa-si schimbe canalele pana isi gaseste desene, sa schimbe volumul, sa-l inchida, etc iar pe telefonul lui tasu stie sa-l deblocheze desi si-a pus n parole si blocari de acces, pur si simplu zici ca asta a facut de-o viata, intra si navigheaza prin el ca un om mare..eu nu stiu sa umblu prin el cum stie ea

n-am ce sa va povestesc, weekend acasa, cu mici iesiri..si crize..nu prea mai stiu cum sa-i gestionez, tot stau si ma gandesc, au amandoi niste iesiri de pur si simplu trebuie sa ma bag intre ei si sa incasez tot..deja parca nu mai reusesc sa-i despart..se arunca ca niste vulturi in incaierare, tremura de nervi care e mai puternic andra l-a copiat si da cot la cot, ieri de nervi, frustrare ca ia luat ceva din mana s-a arunct ca un uliu pe el si dadea sa-l muste de unde apuca..nu mai stiu cum sa gestionez violenta asta a lor, ma depaseste..cu vorba buna nu prea mai tine in momentele de tensiune..

va pup si va doresc o saptamana calda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

neata si de la noi
azi deja am bagat smotru de numa
am spalat rufe am intins am calcat am facut mancare
ca sunt de la 7 pe baricade
brrrrrrrrrrrr nu stiu cum voi face cand voi fi la munca?
inca o data post usor pt cei care tin
acum ma odihgnesc putin apoi poate ies sa pun ceapa in pamant
adica arpagicul sa iasa ceapa

deliaaaaaaaaaaaaan da unde esti draga surioara???????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

dragele mele
cami surioara, am serbat-o pe andra sambata si pregatiri, oboseala...etc., duminica am avut o minunata criza de fiere... am iesit un pic ca tb sa iau un cadou pt azi pt cineva
si restul de cadou pt andra, azi m-am bagat in blide , rufe, etc...
somleac ma gandeam ca Ilincutza ta e ca Neinfricata din desenele animate
alina pup iubita
multumesc fetele si pt urarile primite in wee

Mergi la inceput