Piersicute de iulie august (32)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Fleur,Carmen- La Multi Ani ,sa va traiasca piersicute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata. Leti, multumim de cafeluta.
La multi ani sarbatoritilor nostri. Sunt mari deja.
Clay, sper sa te simti mai bine.
Roxy, ma bucur ca a fost ok la medic.
Ioana, Adriana bine ca nu au patit copii nimic. Ioana, ce carucior off-road ai tu?
va pup. o zi buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Misha80 spune:

Neata.
Laura, mersi mult de parola.

Am vizionat piersicutele si sunt delicioase toate, la fel si toate mamicile

Vreau si eu sa pun poze, dar inca nu m-am dumirit cum sa fac asta. Ori nu se poate de pe telefon, ori sunt eu varza. Mai cercetez si daca nu pot...o sa deschid laptopul pe care nu l-am mai deschis de cateva luni bune.

De astazi baiatul meu o sa doarma ziua in patut sa vedem daca il conving.
El doarme f prost in general. Ziua doarme de 3-4 ori cate 45 min max, iar noapte se trezeste din ora in ora. Incerc sa ma resemnez ca asa doarme el ptr ca am incercat toate metodele de care am auzit ( mai putin CIO) si degeaba.
Astept sa creasca.
Gata....s-a plictisit...
Va pup o zi frumoasa





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Buna dimineata! Dau si eu un ceai de lactatie pt cine mai serveste! Rasul-plansul ..... m-am hotarat sa ii mai dau lm o perioada. Singura problema e ca CM nu mi-a venit, nici nu-i duc dorul, dar in iunie plec la mare si parca nu as vrea sa ma bufneasca atunci... mai ales ca nu stiu cum va fi.... eu, oricum, aveam un CM abundent. Dar am si sangerat pana in luna a 3-a de sarcina.....

Vladi dansatorul! Pupam baiat mare si dulce!

Ioana ce sperietura cu carutul. A mea nu prea sta in catut prea mult, asa ca o mai iau in brate si o mai pun in carut fara centuri....,. Dar nici in manduca nu vrea prea mult ca nu vede ea lumea. Intrebare in maduca pot sa o pun si cu spatele la lume!

Roxi ma bucur ca s-a rezolvat cu piciorutul!

Fleur, ma bucur ca Ericu e cuminte la cresa!

La multi ani! PATRICK, ERIC, SARA, DENIS! Doamne ce mai trece timpul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Lorena, cand va mai creste un pic, o poti pune in spate, si ar tb sa vada lumea peste umarul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

Vera mai bine veneai la noi am stat 4 ore afara in parc

Dra a avut ieri consult ortoped,am dat 250 ca sa imi spuna ca e perfecta

Apoi a dormit de la 10 la 12.30, apoi am plecat afara si ne-am intors la 4.30, a adormit la 6.3o si s-a trezit la uni noaptea
Noroc ca dormisem vreo 2 ore si asa ca am profitat de moment sa ma epilez, sa imi fac baie, i-am facut si ei baie si apoi ne-am culcat pe la 3 dimineata, imbaiate amandoua si am dormit neintoarse pana la 7
, ea s-a trezit la 8 si acum doarme din nou

Partea proasta este ca nu a mancat mai nimic.adunat sa fi fost vreo 100 de solide plus un biscu de secara
Am citit pe fb ca mai sunt specimene ca a mea
Cand aud ca unii papa 200 la o masa ma apuca damblaua


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Ana asa a fost si a mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

LML sarbatoritilor de azi si din zilele anterioare!

fetelor, a comandat cineva legume/fructe de pe biomania? or fi ok?
marc se pare ca vrea sa manance bucati, nu pasat; poate ca de asta nu mananca el pireurile. i-am dat banana si a muscat din ea de cateva ori. ce nu putea sa mestece, scuipa la mine in palma. la un moment dat a inceput sa tuseasca usor si m-am speriat dar nu a fost nimic important. nu i-am dat mult sa manance, ca am fost si eu uimita ca bucata de banana vrea, dar la borcanel nu vrea. o sa incerc cu banana, avocado la inceput iar dintre lugume partea neatoasa din pastarnac si dovlecel. poate asta e cheia la el, ca nu vrea pasat, ci bucati.
eric mananca in continuare f bine, abia ma tin la el sa nu manance mai mult de 100-125 ml piure de fructe/legume. pana la un an vreau ca baza mancarii la ei sa ramana laptele.
am intalnit ieri o mamica cu baietel de 9 luni care indrumata de pediatra, da la bb doar 350 ml lapte zilnic, dar da 250 ml piure de fructe, 250 ml piure de legume si 150 grame iaurt.
schema asta nu se potriveste cu conceptiile mele, mai ales ca al ei copil ar vrea mai mult lapte, adica plange dupa lapte, iar ea nu ii da mai mult de 350.
in fine, eu evit sa vorbesc cu mamici pe care nu le stiu (tocmai ca aud fel si fel de povesti de la ele), de aceea sunt foarte seaca, dar chiar si asa, unele tot ma abordeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata si de la noi,
Lore,multumesc de ceai,eu nici nu stiu ce gust are cel de lactatie(prefer berea fara alcool)dar virtual merge
In primul rand Lml Patrick,Eric,Denis si Sara,sa fiti sanatosi si norocosi!
Ana,si noi suntem tot la fel dp asta dv.Pana se insoara o sa zica si mama..
In ultima perioada de timp,insa,ma "cearta"pe limba lui,atunci cand ies din camera
Felicitari lui Vlad dansatorul
Fleur,imi pare ca ti-ai intrat foarte rpd in mana cu pregatelile de dimineata,bravo!Ai baiat mare si cuminte,pup Ericu
Ioana,bine ca n-a fost mai rau!
Viairo,felicitari pentru noile achizitii ale lui Robert!
Ile,cand va reveni vremea frumoasa ne vedem..in ce parc mergi tu?

zi frumoasa!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

hallloooo
Lorena asa ca o incurajare.mie mi a venit cand era rafi de 1 an fix la mare.am puso pe seama schimbarii aerului..noroc ca EU folosesc doar o.b.(nu Dati cu rosii stiu ca nu sunt bune...dar celelalte nu le suport)
La multi anisori frumosi sarbatoritilor de ieri si azi.ii pupam pe Toti.ne apropiem cu Pasi rapizi spre 1anisor...ce repede mai trece timpul...prea repede.

Mergi la inceput