Piersicute de iulie august (33)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Leti, multumim de cafeluta.
Fleur, am ras singura cand am citit ca ti-ai auzit ecoul. Felicitari pentru masuratori si tie si lui Leti.Sanatate multa.
La noi inca nu ninge dar e o vreme oribila. Suntem consemnate la domiciliu si urasc zilele in care nu pot iesi. Parca nu se mai termina cu vremea asta.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

'neata. horror cu vremea asta. azi dim la 2-ca atunci papa princess dadea cu gheata de sus-offffff

merci fleur-pt sugestie,si pt sfatul cu mango-eu prin market am vazut doar d-ala rosu-verde-zici ca nu-i copt.
.i-am comandat niste mar cu amngo de la organix-sa vedem.
o zi buna daca se poate spune si saasteptam primavaraaaaaaaaa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

e hai sa v-o laud si eu putin pe srara-ca de criticat....sunt buna
de ieri-aplaudam- e super haioasa. ieri-pe zi,dormea,s-a trezit putin ,a aplaudat si a adormit la loc.simpatica tare.
face progrese si cu statul in 4 labe-deocamdata doar se bataie fata-spate-inca nu-si muta mainile sau picioarele sa ianinteze.ea inainteaza ca broscuta-prin salturi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Mai fetelor,ai vostri se trezesc noaptea plangand?
Ca al meu de o luna ne-a terminat,plange noaptea la greu,de trebuie sa-l trezim ca sa se potoleasca.
Ce liniste e pe aici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Ieri am crezut ca e problema cu forumul ca nu mai scria nimeni.
Asa ca am stricat rutina de fiecare seara,nemaiavand ce sa citesc inainte de culcare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Dragele mele,
Imi pare rau ca ieri nu am mai reusit sa intru, dar se pare ca de ce imi e frica nu scap. Duminica l-am vaccinat pe bb (pt 6 luni, cu intarziere) si dupa 2 ore avea gatul plin de bube, spre seara s-au intins pe burta si pe maini si a facut temperatura 38.2. Noaptea l-am dezbracat sa ii iau temperatura si am vazut ca pe piciorul cu vaccinul, cam doua degete deasupra injectiei, e rosu si umflat. Am apasat usor si era tare smi fierbinte, o galma cam cat o cireasa. Doctorita a zis ca sunt reactii postvaccinare, sa ii dau zyrtec pentru bubite (nu i-am dat ca au inceput sa dispara ieri), nurofen de doua ori pe zi si comprese c.u gheata si lamaie. Inca face febra, transpira tare, are ochii trasi, e somnolent si cand e treaz e extraordinar de marait, plange parca ma cearta toata ziua, iar umflatura e acum cumva vinetie.
Sunt foarte amarata ca nu reusesc sa am o discutie inteligenta cu un doctor despre vaccinuri. Dr mea, care mi s-a parut deschisa la minte, insista sa ii facem inclusiv priorixul in conditiile in care bb e alergic la ou (face bube) sipe prospect scrie mare ca trebuie evitat vaccinul.
In fine, nu stiu ce sa mai zic. Ma duc sa ii dau sa mannce. Incerc sa mai intru mai tarziu.
Va pup


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Iuli,al meu dupa vaccul de 6 luni mi-a facut 39.
Doua saptamani a avut 38.
Acum vreau sa-i fac prevenarul,dar deja mi-e groaza sa nu-mi faca febra sau alte reactiii adverse.
Unde ai pediatrul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata
A dat cineva cafeaua?

Haideti fetelor mai scrieti si aici!

Noi suntem la zapada e ok afara, o zi obisnuita de iarna

A mea s-a pus pe mancat, nu va inchipuiti ca 200 g portia ci asa, vreo 80-90
Azi a cerut supliment la fructe, va dati seama!?

Baietii stau azi acasa ca sc e inchisa si desi gradi e deschisa am zis sa stea si andrei acasa

In rest toate bune

Toata lumea pe fb, of

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Ile,am dat-o dar f devreme,asa ca mai dam una ca azi sunt rupta de somn si una nu mi-a fost de ajuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Fleur, Leti, ce baieti mari aveti!
Noi suntem tot la 7 kg de 2 saptamani - cand plus, cand minus 50 de grame...nu stiu ce sa fac si de ce nu ia in greutate....

Lore, nici a mea nu stie sa se tarasca. Pune capul in pamant si impinge fundul afara si rage tare . Dar vad ca incepe sa invete sa ridice si burta de jos...

Mergi la inceput