LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

fetele am pus cateva poze noi
doar cateva ca nu m-a lasat picasa
nu stiu de ce
incepusem sa pun cu antonia la sf antonie la gradi
si vroiam sa pun si cu petra tunsa
si cu antonia pe skiuri
da incerc mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:


LA MULTI ANI CHISCOASA FRUMOASA SOPHIA NICOLE!!!
STRUMPHY SA ITI REAIASCA PRINTESA SA ITI ADUCA NUMAI FERICIRE!!!
LA MULTI ANI EDUARD SA CRESTI MARE SI FRUMOS, POATE SA DEVII UN FOTBALIST FAIMOS!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda15 spune:

Hello,

La multi ani fluturasilor Sophia, Edu si Petru, sa cresteti mari, frumosi si sanatosi!. De asemenea la multi ani fluturasilor sarbatoriti deja

Eu sunt cam in pom ca ma cam rup greturile, ma trezesc cu ele, ma culc cu ele, nu trec cu nimic, mai bag o cantare in vasul de toaleta si astept sa treaca timpul.Daca va fi ca in sarcina cu Aex, mai am de asteptat vreo 2 luni pana scap de greturi, dar na, asta e, sa fim sanatosi ca toate trec.

o zi faina

fericita de Alexandru (11.04.2011) 8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

ally sa iti traiasca feciorul si sa fie sanatos
ati mai fost la impartasit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

...ziua buna!
sper sa apuc sa scriu 2-3 randuri ca mandra doarme de pe la 13.30 si poate ma aud strigata
azi dimi nici nu a fost chip sa ma apropii de cacator...ce circ a facut....si cum ma impingea....am reusit abia cand eram pe picior de iesit afara ,si venisem sa-l opresc sa urez pe Fb multi ani sarbatoritilor...am scris acolo da era si fb deschis...ca altfel cu politista langa mine si cum rasnita asta ,nu mai prin eu momente de relaxare
uneori asa ma enerveaza ca vrea toata atentia numai pt ea....si parca mi simt sufocata..mai ales cand e si ta-su acasa...de aici declansez si uragane-n casa....ca ma deranjeza ,ca nici el nu ii capteaza atentia mai mult....si ute asa prin picioarele mele si zice...macita (asa ma alinta cand vrea sa obtina ceva cu orice pret de la mine,sau dupa ce o cert)copilu, copilu ia copilu ...plange copilu tau....si imi las treba si ma ocup tot eu de ea....

dar sa trecem la altele....imi e tare frica ca o sa racesca iar....aseara dupa episodul de ieri din parc unde mi-a transpirat rau pe la par....greseala fiind a mea ca nu i-am dat imediat caciula jos cum am ajuns in parc unde era ff cald ca era adapost de la blocuri....a inceput sa i se infunde nasul....azi am iesit pe aici prin cartier si e un vant tare enervant..desi pe gem parea ca-i tare tare cald ...iar fimea a stat numai cu caciuula pe varful capului..deci tot vantul in urechi...primavara mult dorita ,dar prea e pacatoadsa vremea asta

Mada pai ai dat bine jos...off...eu nu stiu ce sa mai zic....in prima saptama nu am ciugulit nimic nim ic intre mese....si nici dupa nu am facut-o ..numai ca fix in primele 6-7 zile am incercat sa manc la acelesi ore. sambata si duminica nu prea am mancat nimic ,cu raceala asta mi-a fost rau si nu am avut nici gust nici miros si nu imi intra nici macat apa....a de paine nu am scris...pai mananc 1-2 felii dimi ..peste cea de pranz uneori mai sar...dar am seara in iaurt 2 lingurite de tarate de ovaz

Miki de mancat nu mi se pare ca mananc putin....ba uneori ma simt plina rau...si desi nu vreau sa exagerez cu carnea ,pe care incerc sa o portionez cat 4 degete de ale mele. cred ca intelegi ce zic....cu salata sau ce garnitura am zic ca-i destul. eu nici inainte nu mancam mult...ma omorau ciuguliturile si mancatul de pe la anna si toate cam des....
mai vroiam sat-i zic ceva....a....papanicolaul in lichid mi se pare ca-i noua metoda de recoltare...e un fel de spatula/periuta care se introduce intr-un recipient cu lichid dupa ce ti-a recoltat...acum sper sa nu ma insel....
pielea uscata are legatura cu pietricelele tale....stiu de la mama..ea facea nisip/pietricele ca nu consuma lichide si avrea si pielea ff uscata..drept dovada ca azi este ff ridata...
off si nici eu nu sunt cu apa....dar uite ca Felicitas zice si de tiroida....hm....o avea legatura si cu asta...
Felicitas multumesc de info. sun zilele astea la synevo sa vad cat ma costa...si as vrea sa mai fac una care se face la ora 8..nu stiu cum se numeste...
am vrut sa o sun si pe dr. de fam....dar mai bine nu....ca dupa ziua annei cand ma deprimasem rau...dupa ce vazusem cat de aiurea ies ion poze....de grasuta....am sunat-o s-o intreb cum se procedeaza pt analize..si m-a luat ca mi-a expirat asigurarea...ca sunt co -asigurata.si sa-i aduc alta...da ce ma ingrijorez asa..ca nu sunt singura cu colesterolul asa mare...ca sunt ff multe persoane si sa am grija ce mananc....urasc femeia asta..asa imi spune decativa ani
am renuntat de a merge eu la laborator .am zis sa fac macar o luna de regim si dupa sa ma intep
Ailed stiu ce zici de acel medic si dietele postate..datorita lincurilor distribuite de tine l-am rasfoit si eu de mai multe ori..insa nu-i de mine..pai el manca ff gras...iar eu cu 400 si ceva colesterolul asta imi trebuie....

Yasmiconduci??? adica ..tot cu sotul langa..sau singura....daca tot cu sotul nu te mai felicit

mama scriu de juma de ora..da am zis eu ca nu am asa noroc sa nu se trezeasca zana....
ma opresc aici ca ma bazaie rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Pfuai sunt un car de nervi.

Dupa ce ca de 2 zile sun la scoala unde trebuie sa merg cu Vic pentru evaluare sa ma programez si mi se spuna ca nu se fac programari, astazi am fost acolo, vreo 10 copii asteptau intr-o sala de clasa si se evalua un copil pe ora. Am crezut ca fac explozie. Am sunat la inspectorat ca directorul nu era de gasit, am facut scandal, in 20 min era directoarea acolo. Ca ei nu si-au imaginat ca vor fi asa de multi copii. Pai ce tara de cretini. Pai daca ai 500 de copii de evaluat si 5 zile de evaluare ce imaginatie iti mai trebuie mai ales ca cica asa zice standardul 45 de min se evalueaza copilul si inca 15 min pana primesti hartiile. Pai un copil de 5-6 ani sta atent la ei 45 min? Pai ala dupa 10 min e plecat de acolo cu gandul.[ omulet care urla la luna]

Am programare maine la ora 12 si 30 min.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:


PETRU
Sophia
EDUARD
Sa ramaneti la fel de dezinvolti....mereu cu zambetul pe buze si inconjurati de oameni buni!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:


Buna ziua, tuturor!
Nu-mi vine sa cred ca sunt aici .
Va spun sincer ca n-am mai intrat ( am fugit de ispita ) de o mie de ani pe forum. Acum cand m-am gandit sa intru sa trag cu ochiul la voi, sa vad ce se mai intampla ( am vazut cu tristete ca subiectul mai-iunie 2008 s-a stins de tot ) am realizat ca nici parola nu o mai stiu. Noroc ca IE-ul meu are o memorie mai buna decat mine.
Acum cu cea mai mare rusine din lume zic ca am vazut si mesajul de la strumph .
strumphitza iti cer public scuze si-mi pare rau ca n-am vazut mai devreme mesajul de la tine.
Si cred ca a fost un semn de la D-zeu sa intru taman astazi cand este ziua Sophiei! Si deci ii urez din inima un LA MULTI ANI ! Am vazut acum poze cu ea si e delicioasaaaaa!Sa o cresteti fericiti si sanatosi si sa va aduca numai bucurii!
De fapt le urez si eu sarbatoritilor zilei LA MULTI ANI ! Ioana!!! LA MULTI ANI Eduard!!! LA MULTI ANI Petru!!!!

Am ratat de fapt o multime de aniversari si-mi pare sincer rau! Mi-as dori sa pot darui fiecarui copil un pupic si o imbratisare iar mamelor cate o floare si o urare : sa va bucurati sanatoase de comorile voastre!

Am fost si intr-o stare mai blue asa si n-am vrut sa molipsesc pe cei din jur si plus m-am lasat preaaa prinsa de intamplarile din viata mea.
Darrrrr poate reusesc sa contrazic vorba aia ca lupu'isi schimba blana dar naravu'ba. Mi-am schimbat culoarea parului, mi-am facut ordine in viata, ma simt mai linistita si mai impacata si deci ... mi-am revenit ( zic eu !) la cea dinainte!

Acum ca o gluma asa .... va zic ca mai am un mesaj si de la Despre Copii, saracu mesaj zace si el din ianuarie , si ma invita sa particip la concursul Miss Odiseea sarcinii si n-am putut ratat sansa de a-i face sotului o gluma , si i-am propus sa facem o treaba buna. Mai facem un copil sa fiu pe bune o buna concurenta la concursul , presupun, de mult incheiat.

Va pup pe toateeeeeee si ma bucur mult sa vad ca inca scrieti si sunteti unite si prietene!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

nah ca nu pot sa plec desi fimea bucatareste ceva
vai Somlec si Yasmi..asta da bataie de joc..ce ce au frate copii astia de-i evalueaza asa mult...ei nu stiu cas copii normali...daca erau cu dezabilitati mai ii intelegei ca poate le trebuia acel timp...ca la noi la nimeni
sa zic si eu una de ieri din parc...si ca o paranteza eu nu m-am gandit serios daca sa o inscriu acum pe A la gradi....sa sa o las pt la primavara si vad atunci ce si cum..parca mi se pare prea plapanda pt toamna la gradi...voi vedea eu...
si sa trec la parc....
-intru in vb cu o mamica si imi zice ca a fost la gradi si a inscris copila ...primul an....
-aud o discutie la alte 2 mamici....ei draga inscrierile incep dupa 15...nici nu avrut dierctoarea sa stea de vb cu mine
-ma intalnesc cu cumarta cumnatei ,venea de la aceeasi gradi suparata ca ei deja ii spusese aceeasi directoare ca nu mai sunt locuri.....
concluzia se intra pe spaga.....

aseata cand m-am pus in pat analizam asta....prima care chipurile ea se inscrisese inainte de a se da drumul la inscrieri era o tipa bine imbracata &parfunata
cele 2 mamici normale probabil care apartineau de acea gradi
cea de-a 3a cu domicilul din buletin in s5 dar locuia vis-avis de gradi asta..... si SARACA PE DEASUPRA...............
traim in ro


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

deea da conduc singura./ azi de exemplu a fost prima oara de inot a iasminei. am luat-o de la gradi la pranz, pe Lucas l-am lasat sa doarma la gradi si am fost cu ea la inot.

msBB ce ma bucur sa te citesc!!! mai vine un bb sau era o gluma??

Mergi la inceput