LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (49)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MaryM85 spune:

LA MULTI ANI LARISA!!!
YVY SA ITI TRAIASCA NAZDRAVANA SA ITI ADUCA NUMAI BUCURII!!!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicitas spune:

La multi ani Larisa! Sa fii sanatoasa, fericita si norocoasa! Mami sa te bucuri de copilasi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

La multi ani Larisa !!! sa fii fericita micuta razboinica. Ivy sa-ti traiasca puiutii si sa te bucuri de ei si sa le faci fata

Sunt in Oradea, ma indrept spre casa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Hello fetele!!!

Nici nu stiu cum zboara zilele, si mi-am dat seama ca nu am mai intrat de ceva timp pe forum
somleac, cami multumesc ac v-ati gandit la noi.
Suntem bine, cu ceva mucisori, dar atat.
Cata e din ce in ce mai incapatanata, tupeista, obraznica, nici nu stiu cum sa-i spun, dar asa imi place Are o personalitate mult mai puternica decat Cristi, pai daca nu vrea ceva, nu vrea si sta si-ti explica de ce nu vrea (sau vrea) ceva. Imi mai poveste ce a facut cat am fost la serv, unde s-a plimbat..cu cine s-a intalnit.
In ultimele zile nu prea a avut pofta de mancare, dar nu-i bai..ca are de unde sa scada . Mananca repede, repede si apoi gata..M-am satulat! Nu 'ai pot!...si nu mai baga nimic in gurita.
La olita face daca o punem...rareori spune ea ca vrea.

Si la Cristi e totul ok, sapt viitoare este sapt Altfel, apoi vacanta, cand va fi tura soacrei si..cred ca va dori sa mearga cu ei la tara ... tb sa-i las si acolo, dar nu rezist o sapt intreaga fara ei...poate de miercuri-joi sa-i las .

ei fug la treburile mele, am citit in diagonala, si n-am retinut nimic

Va pup pe toate, si pe fluturasi. imi e dor de voi!!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna dimi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Neatza,

Mada ce ma bucur ca ne-ai scris.

Ieri pe tren era o bunica cu nepotelul mergeau din Oradea la Cluj si apoi Tg Mures in vizita la mama baiatului. Fiica femeii avea 4 copii din care 3 fete si baietelul asta de 2 ani jumate. Una dintre fete avea 6 luni. Cand a nascut fetita mica l-a trimis pe baietel la bunica la Oradea sa-l creasca ea. Bunica era tare incantata de aranjamentul asta, dar mie mi se rupea inima de baietelul ala care crestea departe de familia lui, de surorile lui cu care va dati seama ca nu avea nici o relatie. Buncia sustinea ca baiatul e fericit si se vede cu parintii destul de des la 6 sptamani. Pfuau ma gandeam ca eu n-as putea sa stau departe de vreunul dintre copii mei si doamne pe care dintre ei sa-i dau...brrrrrr groaznic. Culmea e ca si bunica la Oradeea platea o bona care sa stea cu micutul ca ea lucra, atunci de ce nu platea o bona sa stea cu copilul la Tg Mures langa mama-sa?

Sunt racita bocna. Trebuie sa-mi fac curaj sa ies cu copii afara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

offffffff miha sanatate maxima iti doresc
eu acu sunt in expectativa ca cica un copil de la grupa mijlocie a facut pojar


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

mai fetelor care ati avut otite
cat tine durerea de ureche?
ca de miercuri de cand am aflat nu a mai durut-o si azi s-a plans mai toata ziua
mai luam antibiotic pana miercuri cand mergem iar la control
voi cate zile ati luat antibiotic si ce antibiotic?

strumph cum e la soacra?
ai promis ca ne scrii

mada puppppppppppp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicabo spune:

Scuze ca scriu aici, o mai citesc pe madutza_bra carew mi-e colega la cozonaceii lui Cristi

Am intra ca sa scriu ca si mie mi s-ar rupa inima sa dau un copil spre crestere altei rude, sa nu stea cu fratii sai surorile lui, sa stea departea de mama fie si cate o saptamana (adica vazut in weekend - mama, in rest in restul saptamanii la rudele respective, la asta ma refeream, nu la vacantele), si eu am fetele la diferenta mica de varsta, si mi-a fost fff greu la inceput, dar nu as fi dus pe nici una nicaieri perioada lunga, am vrut sa fie impreuna...
Chit ca acum sutn moment incare se cearta mama-mama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

`na seara!

daca am fost certata( Cami ) am zis sa imi gasesc 5 min sa intru pe forum, cam greu cu wi fi ul ca se incarca mai greu, plus soacra ma tine ocupata multa sampanie si voie buna Sophia alearga matzele de numa, azi a mai venit si un catel, al cumnatului, il alearga si pe asta si numa Fluff il striga , sau dog aseara nu voia sa se culce ca era indragostita de matze, numai nu incihidea ochii, striga: miau, cats, Sykes (motanul) Mol (Molly pisica cea batrana de 20 ani )

azi s-a trezit dimineata la 6 jumate si nu a spus nimic altceva decat cats, si s-a dus jos cu tac`su si pana m-am trezit eu la 10 nu vreau sa stiu cat le-a smotocit si pupat in bot, mai bine pentru inima mea dar la amiaza la fel nu voia sa se culce, a adormit greu, a dormit prost, s-a trezit calduta, soacra mii i se pare mereu ca am ceva cu copchilu si nu-l las in pace cica ii e cald de dupa somn, desi trecuse mai bine de juma de ora , m-am dus sa o schimb sa mergem la o plimbare aici in apropriere cu un trenulet cu aburi langa un lac, fierbea, i-am dat 5 ml de Calpol si am imbracat-o, am adus-o jos sa stea cu Nick si soacra mea iar comenta ca de ce ii dau Calpol ca e cald in casa si de aia cat am fost eu sus sa ma schimb, Sophia a facut un kk moaleee si urat mirositor , am schibat-o si am plecat, ne-am plimbat cu trenuletul si am venit inapoi ca e rece, desi soare ...

mi-e ciuda ca nu mananca nimic , de aseara de cand am venit nu a mancat decat niste branza cu smantana, cateva lingurite aseara si azi dimi niste toast si iaurt cu fructe, sa nu mai zic cate alte prostii au incercat/cumparat sa ii dea, a refuzat tot , si mancare si dulciuri ...am sa inghit si am sa tac din gura zilele astea dar ma ingrijoreaza ca mereu face asa cand nu e acasa la noi...

aici cateva poze de aseara, de cand fugarea matzele, cele de azi nu le-am descarcat, mai tarziu, acum mi-e lene sa ma ridic de pe canapea, m-a molesit frigul de afara si acum stau in fata semineului si mi s-a urcat si sampania la cap

maine o sarbatorim pe Sophia, abia astept, sper sa nu avem urprize peste noapte sa ii fie rau, cu voma/diaree/febra... mi-ar parea rau ca s-au pregatit socrii si ar fi pacat ca sa nu se bucure de tot

va pup, ma intind un pic, poate trag un pui de nani ca e cald si bine aici, m-am intins ca o motanca si torc in fara focului



Mergi la inceput