Piersicute de iulie august (34)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare. Va dau cafea. Ce vreme urata. Lml gemanasilor, Balantei. Nu am chef de nimic. Nectarel e un dulce. S-a umflatit, cred ca de la cereale. Nu face figuri la nicio mancare. L-am programat si la alt doctor la ochi. O sa mergem marti. Eu sunt acumcu pregatirile. De fapt nu eu. Mai mult soata. Pe 20aprilie fac cununia civila. Ca sa scapam. Imi trebuie rochie si ptr. Cununie. La birou am nebunie ca intotdeauna. E cate ceva de facut in permanenta. Si eu cum vreau ca toti oamenii sa fie multimiti, ma consum enorm. Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata. Ada, multumim de cafea. Spor la pregatiri si bafta sa iti gasesti rochie frumoasa. Nu mai retin, pe cea de mireasa o ai deja?
Fleur, sa stapaniti sanatosi tarcul. Visez si eu la unul cat de mic, dar efectiv nu am loc de el.
Clay, ma bucur ca ati gasit scaun. O sa ma uit si eu la modelul tau ca si pe mine ma intereseaza aceleasi criterii.
Ioana, sper sa treaca repede.
La noi e rau cu dintisorii aia si eu nu pot sa imi dau seama care ies. Sper si eu sa nu fie altceva, dar nu prea are ce. Temperatura nu a facut mai mult de 37.6, gatul nu pare sa o doara ca atunci cand se decide sa pape, nu pare a avea nici o problema, nu diaree, nu voma....Banuiesc ca nu pot fi decat dintisorii.
Mai tineti minte cand ziceam ca sper sa nu fiu nevoita sa ii dau lapte cu lingurita? Aseara saraca numai asa a putut papa si se vedea ca ii e foame ca se repezea efectiv la lingurita. Intr-un final cred ca a lasat-o durerea si a terminat masa din biberon.
Roxy, pai de la banana si avocado cred ca e mai greu sa se irite. Mai degraba de la iaurt. Si noi asteptam vremea buna sa stam pe afara.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

va las un articol excelent!!

irina (e mamica de la odiseea baiatului cel mare) e medic pediatru la Gomoiu si medlife

http://www.pediatricblog.info/2013/03/mituri-partea-intai.html#comment-form

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Olivette spune:

Neata fetelor,

Balanta, sa-ti traiasca gemenasii si sa fie mereu sanatosi!

Porumbita, mi-a placut articolul.

Azi i-am dat branzica pt prima data. Am facut-o cu lapte Milli. Ca sa nu existe risc de figuri i-am amestecat-o cu banana, preferata ei, si a mancat-o.
Daca i-am facut prea multa pot sa pastrez pana maine sau mai bine nu?

Azi am vazut ca se simte la mana si al doilea dintisor de jos. Se tot vedea sub gingie de careva zile, deci nu stiu cand a iesit. Si nici ea nu s-a manifestat in vreun fel decat ca aseara nu vroia decat la mine. Cum o lasam cu tati intr-un minut se supara si incepea miorlaiala. Cu mine se potolea imediat si se juca. O fi fost dintisorul de vina. Afara a tot ras cu tati, cand il vede ca vine acasa se agita de ar lua-o la fuga daca ar putea, asa bucurie e pe capul ei, dar aseara mama a fost preferata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IIuli spune:

Neata, fetelor,

A dat cineva cafea? Copilul meu a dormit snur de la 10 la 6 dimineta, a baut laptic si s-a trezit final la 9 jumate. Ma simt si eu o persoana normala, chiar daca m-am culcat mai tarziu ca el.

Azi nu iesim la plimbare, avem kineto si altele pe acasa.

La pranz azi am avut supa crema de linte cu usturoi si dovlecel. I-a placut, azi a mancat prima data linte.

Voiam sa va intreb daca a dus cineva pe bb la inot. Noi am vrea sa mergem de sapt viitoare. Ne facem analizele vineri si miercurea aialalta mergem. Sper sa nu apara nimic.
Tot sapt viitoare voi merge sa cunosc niste oameni care fac cursuri de signing pentru bebelusi. Am incercat sa fac eu cu el, dar cred ca imi lipseste ceva ca nu reusim. O sa va povestesc ce e acolo.

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ca_Mila spune:

La Multi Ani, Eric si Marc !!!

La Multi ni, Andreiutzu !!!

Am de recuperat 2 zile, ca ieri amtrebaluit prin casa.

Ana mea nu vrea ciorba, i-am facut ieri si nu voia defel sa manance, in schimb i-am fiert hrisca si a papat cu para. Asta i-a placut, aaa si cus-cus cu legume a papat.

Voi fierbeti mamaliga 1 ora? eu i-am dat si nu am fiert-o atat de mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Voi cum gatiti lintea si cuscusul? Le pasati cu legumele intr-un piure?
Mazare le-ati dat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui IIuli


Voiam sa va intreb daca a dus cineva pe bb la inot. Noi am vrea sa mergem de sapt viitoare. Ne facem analizele vineri si miercurea aialalta mergem. Sper sa nu apara nimic.
Tot sapt viitoare voi merge sa cunosc niste oameni care fac cursuri de signing pentru bebelusi. Am incercat sa fac eu cu el, dar cred ca imi lipseste ceva ca nu reusim. O sa va povestesc ce e acolo.



unde si cat costa inotul? ai gasit ceva curat si decent la pret?
ref signing... sunt curioasa cum e, dar nu atat cat sa ma duc , am vazut ca aia de la fast track kids organizeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Salutare si de la noi dragi mamici,
Revenim si noi azi ca poate nu s-a vazut postarea noastra de ieri. Va spuneam ca sunt si eu o mamicuta de piersicuta si ca as dori sa ma alatur grupului vostru.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

IIuli, Mihai va imita bine? Eu cred ca asta e preconditia esentiala. Vlad abia acum a inceput sa faca din mana a pa-pa (fara semnificatie), deci acum e momentul sa incepem sa insistam cu semnele, cand incepe sa stie ca poate sa faca si el (asta ne-a fost dat de saltul de acum de la 37 de saptamani).

Mergi la inceput