Piersicute de iulie august (34)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

LML Andrei, Jeff si Laila!

Ioana, vezi fie in emailul comun, fie pe grup la Files un WonderWeek37.pdf.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

La multi ani! ANDREI, LAILA SI MIRUNA! Sa cresteti mari si frumosi!

Antonia, bine ai venit!

Vera, felicitari pt MAMA. Si eu am trait aceasta frumoasa experienta duminica cand am avut o vizita si am lasat-o pe Onuta cu persoanele respective, iar dupa ceva timp cand am venit la ea s-a intins la mine si a zis MAMA MAMA. A fost ff clar ca imi era adresata, ea de mult ma-ma, ba-ba, pa-pa, da-da, ghe-ghe ... acum bombane zici ca e Donald duck.

Ada, ce mai face prietena ta?

O sa-i fac si eu supa-piure de linte. Buna idee Iuli!
Noua ne place branzica cu iaurt si banana. Si piureul de legume cu carne. Marul simplu ras. Avocado doar copt in combinatie cu branzica si mar copt. O sa incerc sa-i bag si portocala. Ii mai bag cate jumatate de biscuite in bibe seara si dimineata.
Nu ne place iaurtul simplu, singurul pe care il tolereaza e Campina, am incercat si altele dar 2 lingurite maxim. Dar bagam fructe in el si e fff bun. O sa incerc si iaurt cu mar copt si avovado.
Laptic daca mai scot 300 ml pe zi..... inca cm nu a venit, dar simt ca se intampla oaresce crampe pe acolo...... asa ca nu cred ca e departe.
In rest, asteptam vremea frumoasa sau macar sa nu mai bata vantul chiar daca ploua.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Multumesc de primire.
Cateva cuvinte despre noi: piersicuta mea s-a nascut pe 31 iulie si se numeste Daria. Am nascut prin cezariana si a avut 53 de cm si 3800g

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Avem 3 dintisori si inca unul care se pregateste sa sparga gingia, deci suntem foarte maraite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Daria papa inca laptic de la mami si avem deja 3 mese pe zi, la fiecare insa cu completare de la titi care ne este foarte draga,asa de draga ca nici noaptea nu facem pauza si ne trezim de cateva ori ca sa sugem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Uf, pe Jeff l-am sarit din greseala! LA MULTI ANI JEFF! Sa cresti mare si sanatos!

Ioana, Onuta e in saptamana 31 si Ana a ta la fel, cred.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Felicitari Vera_I pentru primul mama!
Balanta, LML pentru cei doi nazdravani! Poate se mai intorc fetele de pe facebook sa mai scrie si pe aici, eu nu prea agreez FB-ul
La multi ani pentru sarbatoritii zilei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoniap spune:

Porumbita, foarte interesant articolul precum si blogul.
Iuli, cum prepari lintea pentru Mihai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Lore, m-ai intrebat de prietena mea. Este tot in spital. Nu o sa-i dea drumul acasa. Si-a revenit, in sensul ca nu mai este depresiva si e cu moralul ridicat. Acum este interesant ca doar la monitorizari are contractii. Probabil nu suporta monitorizarea asta mica. Ma bucur ca este mai bine.eu am un avocado cu coaja neagra. Oare merge sa-l coc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Leti, ce sa-i mai zic... Tac din gura ca ce ma faceam fara ea. si cand ma uit ca gasesc si in oala cate ceva, mi-e tare bine. Nectarel doarme, cat sta trenul intr- o gara. Imediat se trezeste.

Mergi la inceput