Piersicute de iulie august (34)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Fetelor, imi cer scuze, nu vreau sa va oripilez, dar credeam ca stiti. Banuiesc ca toata lumea cunoaste viermisorii aia din apa care te pisca daca reusesc sa te muste. Aia au aparut dupa ce au inceput hotelele sa deverseze in mare canalizarea (asta era pe vremea raposatului, acum 30 de ani cand apa murdara se deversa in mare in unele statiuni/hotele. Eu am avut ani buni cand nu am intrat in apa marii de la noi pe motivul viermilor de care imi e o scarba ingrozitoare. In schimb am reusit sa trec peste, in ultimii 2 ani cand am mers la 2 mai unde nu sunt viermi (cel putin acolo unde mergem noi.

Repet, chiar nu vreau sa va oripilez, inteleg ca viermii aia nu sunt periculosi, dar mie mi-e scarba rau.
Si nu pricep de ce la Bulgari au o apa atat de minunata si curata si la noi nu se poate...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Neata

poftiti la cefeluta fierbinte , capucino sau fiecare ce mai doreste

Toata lumea doarme, eu m-am trezit, deh , programul de scolar...

Ioana - uneori e mai bine sa nu stii, eu sunt constanteanca dar nu stiam de asta!

Asa citeam pe fb ca nu stiu ce lactobacili din iaurt se fac din nu stiu ce

In fine, va poooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Vroiam sa va arat jucaria pe care am luat-o de la BE

http://www.all4baby.ro/produse/3172-munchkin-sirene-baie.aspx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vera_l spune:

Buna dimineata,
Ile,multumim pt cafea!
Dau si eu un ceai,ca n-am mai dat de mult pe aici
Si eu tot program de scolar,se pare,ma pregatesc de pe acum
Mattia doarme iar eu bantui..
Ioana,multumim pentru lamuriri!oribil,bleah
Ada,banuiam ca asa este in sistemul nostru sanitar ca prea sunt dude unii "doctori"
Azi avem musafiri

Zi frumoasa sa aveti!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clayhanger spune:

Neata,

Multumim de cafea si ceai!

Vlad a luat-o de azi cu schimbarea orei si s-a trezit la 6. Cred ca urmeaza si un dinte sus, am vazut ieri un punctulet.

Ioana, multumim!

Ile, are si Vlad o jucarie de baie similara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Neata fetelor.Merci de cafea.
Noi nu am mai apucat sa scriem k suntem ko.M-a terminat.
Noptile plange in somn,zilele nu mai doarme si de cateva zile nu mai papa seara lp.
Dimineata mai papa lp ,il mai pacalesc cu cate un biscuite plasmon in bibe,dar seara-nimic.
Sunt capie si nu stiu ce are:
-e prea obosit,somnoros si refuza mancarea sau nu-i mai place lp.Eu ii dau Lactana 2 topfer.L-as schimba,da mai am 10 cutii si nici nu sunt convinsa ca nu-i mai place sau sunt fite maxime.
Voi aveti idee ce ar putea sa fie?
Sau alta varianta ar fi excesul de vit d ca noi am luat 4 pic mult timp(na-recomandarea de la mai multi dr).dar am oprit vit d de 2 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorenaflore spune:

Multumim Ile pt cafea, Vera pt ceai. Multumim Roxy pt capitolul cel nou nout!

Eu lipsesc nemotivat, iar sunt in oala... am niste stari de nemultumire si frustrare de nu mai pot.... copilul nu-mi mananca...
Productia de lapte a scazut ca tot eram eu in dubii, acum ce o fi o fi, oricum e mai bine decat puteam visa in conditiile date. Nu ma las pagubasa, dar in afara de ceaiuri nu mai bag nimic.

Ana si noi eram super constitate, de fapt facea moale, dar ffffff rar singura. Supozitoare de la 2 luni pana la 6 luni jumatate, de intrasem in panica ca nu o sa faca singura niciodata. Noi de cand cu diversificarea, o zi da, una nu, face singurica. De cand cu fierul de 2 sapt, a inceput sa faca mai tare si mai greu. Daca nu-i dau fierul 1-2 zile se regleaza imediat. Pe langa diversificare mancam si Lp Lactana care cred ca o ajuta. L-am luat la recomandarea nasei mele care avea probleme de acest gen cu fetita ei.

Leti, daca vrei sa-i schimbi laptele, as putea sa ti-l iau eu. Onuta cand am inceput cu Lactana mi-l refuza ceea ce nu se intampla cu Humana, de la care mie imi venea sa vomit. Si nu manca mult, un bibe 90-120 ml, dar il manca, dar Lactana sa nu-l vada. Iar acum face nazuri la laptele meu....

Ada, Nectarel joaca in deplasare!

Ioana, Marea Neagra e de kk la propriu, ma scuzati, dar adevarul asta e. Foarte multe statiuni nu au statii de epurare a apei menajere si o deverseaza in mare......


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pusi spune:

Neata buna fetelor,

Oricat incerc sa tin pasul cu voi nu reusesc.

Ioana, eu nu stiam istoria viermisorilor din marea noastra. Noi mergem destul de rar la Marea Neagra, preferam sa ne scaldam in alte ape :).

Letitia, si Sara e tot cu Topfer Lactana 2, insa nu avem nicio problema cu apetitul Eu sunt chiar ingrijorata ca mananca f. mult, la 8 luni are 10 kg si 74 cm.
De 1 saptamana, pe timpul zilei, i-am introdus lapte de vacuta. LP ii mai dau doar seara si dimineata. In timpul zilei avem mese de solide -fara completare de lapte-, insa la orele de somn, pt. ca Sara NU adoarme fara lapte, am decis sa-i dau de vacuta. Nu-i trebuie mult, doar cat sa adoarma.

Ada, daca bine am intels, va pregatiti atat de botez cat si de nunta? Merci pt. acceptul pe FB. Roxy, merci si tie.


Fetelor, de putina vreme mi-am facut cont pe FB, incet incet va identific si va adaug pe rand. Avem ceva grup pe FB, sau doar conturile personale?

Incerc sa mai citesc din urma, am fff.mult de recuperat, si mai revin.
Pupici dragi.

Mami de Sara Ioana (21.07.2012)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Mneata.
noi am avut din nou Noapte Alba. Se strezeste plangand in somn.
Sper ca sunt dintii si nu altceva
ilenutza, faza cu lactobacilii din intestinul de vaci este aia de la iaurtul verde de va povesteam eu

Lore, pai despre asta ziceam si eu. Nu stiam ca oinca mai exista ca eu in statiunile cu lume buna nu am mai calcat de ani.

Pup fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

iuli, cum sunteti, cum a fost mihaita noaptea trecuta? dar azi?
ioana, imi pare rau ca ana a avut noapte alba. va doresc o noapte usoara!
ada, o sa faceti nunta mare? imi imaginez ca tu cunosti o multime de lume.

noi am fost azi la chirurg-ortoped si cica tre' sa decalotam mai des baieteii, ca au aderente la putulici si exista riscul sa faca infectii urinare de la ele. zise ca daca nu reusim intr-o luna sa scapam de pielitele alea, va trebui sa taie el cu foarfeca
ne-a mai zis ca atunci cand vor incepe sa mearga, sa le dam ghetute si prin casa (nu pantofi, ci ghetute, ca sa tina gleznele fixa). voi ati luat? (cele care aveti deja bb-i umblatori). daca da, de care? as lua ceva de calitate dar nu stiu ce ar fi ok.



Mergi la inceput