Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #9#

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Hello, fetele!!!
Deny, bravo, vestile bune ne bucura f f tare
Cellena, "unele tari cu apa calda"
Bioana, am dar marul pe razatoarea cea mai fina, apoi am atrecurat pulpa, nu a trecut nimic-nimic Iti dau acum parola pe PM
Pyao, de cand uit, mii de scuze, iti trimit si tie parola acum
Bubulinule, ce sa fac, astea sunt cizmele din dotare... nu le-am mai incaltat, am trecut la balerini. Azi iar e frig si bate vantul ca la balamuc, ooofff...
Al nostru e 263 si sunt f f incantata de el
Ma bucur ca va priesc cerealele, ca si voua, Mena


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

am pus pozeeeee (7 aprilie 2013 se numeste albumul)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

Mersi mult ONUTZ


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Cu placere, Bioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bioana spune:

Ce bine a fost ieri si azi acasa cu fiica mea...am profitat la maxim.maine din nou la munca.sa aveti o saptamana excelenta...noapte buna.si mersi de carti IPOPICA.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Popi, parca tu ziceai ca achizitionasei neste scutece refolosibile si parca imi amintesc si ca te-au mai intrebat la un moment dat fetele cum va merge cu ele, daaaaar, ce nu-mi amintesc e ce si daca ai raspuns ceva :))
Asa ca te mai intreb si eu. Le-ai folosit? Cum sunt? Le recomanzi? etc.
Multumiiiim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Helau helau!
De unde atata entuziasm nu stiu,ideea e ca e luni,vremea e urata si mai am inceput si un nou regim.In we am bagat cheesecake si tiramisu facut de mine asa ca e cazul sa devenim iepurasi,vorba voastra.
Sunt happy ca bebita s-a intors aseara singur de pe burta pe spate,plus ca daca e in fund si il pui la loc se incordeaza si mai ramane asa la 45grade.Are mama baiat mare!
Are dreptate Bubu ca sa-i lasam in ritmul lor,degeaba exersam eu cu el pe la 3luni si ceva ca tot cand a fost el pregatit s-a intors.Si fara pic de ajutor,era in pat eu in dreapta si mama in stanga cand deodata s-a trezit pe spate.Mi-am stapanit entuziasmul sa nu-l sperii si am fugit repede la tati sa-l oftic cu ce-a pierdut
Vad ca usor usor minunile noastre incep sa pape si altceva,o sa ii aduc si eu scaunul si abia dupa Pasti incepem.Inca e usor racit,are muci si stranuta.Ii fac aerosoli cu ser si ii dau paracetamol de 2ori pe zi maxim.Il cam scuipa si desi e dulce se stramba ca la lamaie.
Tot we am avut musafiri,a fost in forma maxima,lui asa ii place de la o fata la alta,le studiaza curios si isi alege favorita spre final.Imi place ca e sociabil,nu suport copii care plang cand intra cineva strain pe usa.Ii place maxim sa se schimbe personajul,se plictiseste de noi si de fata noastra
Cu aceasta ocazie am decis sa mergem in thassos cu gasca.In felul asta mai am un minim ajutor,decat sa mergem 2cupluri cu 2copii mici mai bine mergem cu alte 20persoane.Plecam noaptea sa doarma in masina si ne oprim sa facem pauze sa isi schimbe si el pozitia,atatea ore in scaun nu e prea placut.O sa aiba 8luni si nu stiu daca o sa mai incapa in scoica sau trebuie scaun de masina.Vedem atunci.
Am mai fost acolo,e pt pensionari asa,perfect daca ai copii mici.Sa vedem cum caram si carutul si bagajele,ca masina pe care o avem e mica.
Cine ma aude zice ca sunt nebuna dar imi asum riscul
Trebuie neaparat sa il duc la vaccin dar nu ii mai trec mucisorii astia.
Mamide2 scuze dar am uitat complet ca trebuie sa iti aduc aparatul.Ne mobilizam azi sau maine.

Va pup,ma duc sa-mi usuc pleata


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

fetele interesate de inot, am gasit la Life-Memorial-Hospital . dati o cautare pe site-ul copilul(.ro) si vedeti preturi. Eu as vrea sa fac hidrokinetoterapie si cica 10 sedinte sunt 550 lei. mi se pare rezonabil. ii primeste de la 6 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

nu stiu daca ati citit asta dar eu am speriat copilul se atata ras:http://www.desprecopii.com/info-id-11822-nm-In-cautarea-neuronilor-pierduti-sau-unde-fug-neuronii-dupa-sarcina.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Profit de faptul ca a adormit copila si va dau si eu lista mea de carti:

Conceptul continuum
Mami, tati, ma auziti? (Am citit-o cat eram insarcinata si vreau s-o reiau)
Bebelusul meu intelege tot
Educatia prin iubire

Astea sunt cam cele mai serioase. Am citit si altele, de duzina, pe care n-are rost sa le mai insir aici, mai ales ca nu m-au invatat mare lucru + unele despre evolutia bebelusului pe luni, despre masaj, etc.

Ce vreau sa mai citesc e asa:
Raising our children, raising ourselves (am gasit-o pe amazon si e urmatoarea pe lista la citit)
Unconditional parenting
Ghidul complet al ingrijirii copiluli 0-5 ani(Mena, de unde facusi rost de ea? Nu m-am apucat de cautat inca, dar poate ma trimiti tu la punct ochit, punct lovit )
Totul se petrece inainte de 6 ani (de asta nu stiam, dar daca tot a trimis-o Popi, zic sa profit)


Mergi la inceput