Dieta Rina

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Raportul zilnic:

Dimineata am baut o cafea cu indulcitor si am mancat o banana. La ora 14 am mancat o salata verde cu de toate si cartofi fierti.Dar astazi a fost zi de gatit si am facut o ciorba de fasole pentru mancai si o salata de cartofi cu ton, din care am mai gustat si eu dupa masa de pranz.E rau...rau?
Acum am salata ramasa de la pranz.Astept cu nerabdare ziua de maine.(ranjet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Pai tonul nu are ce cauta acolo.Pe ala il manaci in ziua de proteine.
Ideal ar fi sa nu se amestece nici alimentele,nici macar cele din aceasi grupa.Adica daca la pranz mancam cartofi,la cina sa mancam tot cartofi si nu fasole de exemplu.Bine,in caz de forta majora tot e mai bine decat sa manaci ceva din alta grupa.


Haideti fetelor,daca o dam in bara acum la inceput,ce facem mai incolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Din salata si din ciorba doar am gustat sa le pot pregati cum trebuie,ia carnea de ton am ocolit-o nu am mancat din ea.Eu m-am referit la faptul ca nu am avut pauza fara sa mananc nimic intre pranz si cina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Scuze,nu am inteles
Atunci e ok.
Cat despre gustatul din mancare,banuiesc ca nu prea avem cum sa gatim fara sa gustam asa ca daca ne limitam doar la atat,eu zic ca e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Daca se dau premii, mie va rog sa-mi dati coronita ...deci eu foarte ascultatoare in a doua zi. Dimineata mancat o para si o pruna, la pranz o foame vecina cu moartea din care ma scoala acum salata cu cartofi fierti ... Doamne, ce minunatie, niciodata dar niciodata nu mi s-au parut cartofii fierti atat de buni.

Diseara tot asta mananc ... mvai si ce mult mai e pana diseara ...

Stie cineva de pe la mine de aici daca la noi se gaseste aluat de foietaj ? Ca foi de placinta stiu ca se gasesc ... dar cum mai Ralu sa pun ou pe ele ...pai oul nu e la proteine ?

Mama vrea sa-mi fiarba paste ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Citat:
citat din mesajul lui buflea

Daca se dau premii, mie va rog sa-mi dati coronita ...deci eu foarte ascultatoare in a doua zi. Dimineata mancat o para si o pruna, la pranz o foame vecina cu moartea di care ma scoala acum salata cu cartofi fierti ... Doamne, ce minunatie, niciodata dar niciodata nu mi s-au parut cartofii fierti atat de buni.

Diseara tot asta mananc ... mvai si ce mult mai e pana diseara ...

Stie cineva de pe la mine de aici daca la noi se gaseste aluat de foietaj ? Ca foi de placinta stiu ca se gasesc ... dar cum mai Ralu sa pun ou pe ele ...pai oul nu e la proteine ?

Mama vrea sa-mi fiarba paste ...


Deci,desertul de la carbo nu trebuie sa il iei si sa il analizezi pe ingrediente.Ai voie dulciuri..de exemplu ai voie tort dar nu conteaza ca tortul ala e fcut cu ou,ciocolata,lapte,etc.Intelegi?
Ai voie placinta deci nu conteaza ca are branza si ou care intra la proteine.E desert si gata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Mie inca nu imi vine sa cred ca avem voie sa mancam dulciuri maine si mai ales OBLIGATORIU ciocolata , chiar daca e neagra.Dupa 2 zile in care mai ca am devenit ierbivora(muuu) maine mi se pare de-a dreptul dezmat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PRAG spune:

Dap, si eu am dat-o in bara... am mincat un covrig, ce ma enerveaza.... Well, mergem inainte....

Azi:
* Dimineata: o portocala si o banana
* Gustare: un covrig... bang sut perete sau cum era aia cu copyright-ul?
* Prinz: orez cu legume
* Seara: orez cu legume iar

Nu prea sunt in dispzitie de dieta... ma cam doare si pe mine capul. Dar trebuie!!!!

La lista, mie mi-e rusine sa va spun greutatea... e de 3 cifre zdrang, bum, bang again, asa ca puneti ***. O sa spun cit scad...

buflea, aluatul de foetaj e puff pastry si il gasesti prin congelatoare fix linga ala de placinte (care e phyllo pastry)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyda

Mie inca nu imi vine sa cred ca avem voie sa mancam dulciuri maine si mai ales OBLIGATORIU ciocolata , chiar daca e neagra.Dupa 2 zile in care mai ca am devenit ierbivora(muuu) maine mi se pare de-a dreptul dezmat.

IOANA


Nici mie nu imi venea sa cred dar e adevarat.Crede-ma,o sa astepti ziua de carbo ca pe ziua de salariu
Mie cea mai grea mi se pare ziua de vitamine..cel putin in perioada asta cand nu gasesc fructe pe placul meu.Mai in vara cand am piersici la dispozitie,mi-e ok dar acum sufar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Citat:
citat din mesajul lui PRAG

Dap, si eu am dat-o in bara... am mincat un covrig, ce ma enerveaza.... Well, mergem inainte....

Azi:
* Dimineata: o portocala si o banana
* Gustare: un covrig... bang sut perete sau cum era aia cu copyright-ul?
* Prinz: orez cu legume
* Seara: orez cu legume iar

Nu prea sunt in dispzitie de dieta... ma cam doare si pe mine capul. Dar trebuie!!!!

La lista, mie mi-e rusine sa va spun greutatea... e de 3 cifre zdrang, bum, bang again, asa ca puneti ***. O sa spun cit scad...

buflea, aluatul de foetaj e puff pastry si il gasesti prin congelatoare fix linga ala de placinte (care e phyllo pastry)


E ok..vroiam sa mai spun ca daca cumva se intampla sa o dati in bara,sa nu va descurajati,sa renuntati sau sa repetati ziua sau mai stiu eu ce.Mergeti inainte si asta e,se mai intampla.

Mergi la inceput