Piersicute de iulie august (35)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza,

Vb Mariei sa apuc sa scriu si eu macar la fiecare capitol ca sa nu ma dati disparuta de tot. Greu cu timpul...

Maria suntem bine, ne distram cu noile achizitii. Deja e mult mai misto sa stam cu el, desi mult mai solicitant. Ieri am fost si am luat covor si in sufra, ca vroia sa exploreze mai multe locuri si nu il lasam. Tu cum esti cu serv? Mai reusesti sa alaptezi? Eu ii mai dau doar seara acolo 20 ml sau cat o mai fi...

Roxy abia astept sa mai sparg niste bani :))))

Supermami spor la redecorat.

Iuli ma ia groaza de ce povestesti tu cu Mihaita :(( saracutul. Eu as mai cere o parere-doua...

Ada baga poze cu rochia, dar nu pe fbk.

Muraturica eu ii mai dau smantana, dar amestecata cu branzica fagaras. Sau o lingurita in piure.

Fetelor voi cum faceti perisoarele pt bb?

Anto bine ai venit.

Mai revin acu ca avem mesaje rapide... :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare. Multu de cafea, Leti. Ile, eu nu -i mai dau seara branza cu fructe ptr ca asa cum spuneam, am vazut ca-l doare burta. Balanta spor la decorat. O sa va pun rochia sa o vedeti si voi. Va las acum , ca sunt la birou.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

'neata. am de citit un capitol.
suntem mai bine- in sensul ca sara papa mai bine de vreo 3 zile-yupiiiii.

asteptam al 2-lea dintisor de jos.... si incercam s-o stimulam sa circule in 4 labe: nu se duce decat dupa telefoane, telecomenzi si mai nou are obsesii cu papucii....

am facut supa cu galusti cu galbenus,le-am fiert bine- zic eu- le-am mixat...dar erau un pic inecacioase, se simtea ceva pe gat.am gustat si eu si sotul...aveti idee pe unde am gresit????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Valy, si Anto are ce are de impartit cu papucii :))
Poate ai pus prea mult gris la galuste de au iesit innecacioase...putina grasime unt/ulei ai pus?
Felicitari Sarei k papa mai bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Carmen, noi am incheiat operatiunea alaptarea de vreo 4 zile. Nu mai curgea mare lucru si am observqt k se schimbase radical gustul. Asa ca am finalizat :) ma bucur si sunt mandra k am reusit 8 luni jumate, nici nu speram...dp atata chin, muls, pastile, ceaiuri, matzaieli etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

multumesc tuturor pt ideile si sugestiile despre cum s-o fac pe sara sa manance-
dar in primul rand FLEUR-multam din suflet.metoda ta da roade:si anume :aia cu covrigul inainte de masa...sa-i stimulez salivatia.ii dau un covrig in mana ,il morfoleste si deschide gura. a ajuns si ea cu mesele in jur de 100 grame...i-o fii venit si pofta de mancare...mi-e si teama sa ma bucur...ca stiti ca orice minuneeee dureaza...putin...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valy27 spune:

roxy- am pus ulei masline-si pareau fierte-adik intra lingura in ele.si le-am gustat. se fierb mai mult decat cele obisnuite????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Hollaa...
balanta spor la redecorari!!!!
ile esti la mare zici?superrr...
mersi de sfat.asa e daca nu vede o sa uite de ele...de multe ori merge la dulap il des hide...vede ca e gol si il inchide la loc...dar nici nu imi mai zice nimic)))
Drusu nu stiu Inca daca ii mai pune provizorii...normal la o fetita care si a facut inaintea Lui I a pus dar are numai 4ani.noua nu ne a spus nimic despre varianta asta si ma gandeam ca probabil cum el e mai mare ii vor creste in curand si nu mai e nevoie.nu stiu Inca vedem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

Valy ce bine ca v ATI mai Linistit cu mancarea...ce frumusica ai tu in poza de la avatar ...!!!!pupici
Roxi ce harnicuta e chitz :D...felicitari!
Delia grea decizie intradevar...nu te as putea sfatuii ca nici EU nu as Sti ce sa fac daca as fi in locul tau
noi suntem deranjati la burtica...face galben dar consistenta e normala...a facut de multe ori ieri si mi a si vomitat de cateva ori.si ii curge si nasul((((.oare ce sa ii dau sa manance ca sa ISi refaca burtica?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Valy, ma bucur mult ca papa bine Sara.
Eu cu Aurora nu mai trec de 80g in zilele bune. In schimb a mea mananca cu altcineva. Ce covrigi ii dai?
Roxy, felicitari pt alaptat.
Ali, hai ca usor usor scapati si de dulciuri.
Iuli, cum sunteti?

Mergi la inceput