LMA Fluturasi minunati !!! 2011 (50)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

buna seara!
fetele nu pot sa zic decat sa ne dea Dumnezeu sanatate la toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

strumph nu sunt inalta
am uitat sa iti raspund scuze
am doar 1,66cm
si nici f slaba nu sunt
am vreo 63kg
si toate sunt lipite de maini si de burta
dar sunt convinsa ca le voi da jos imediat ce voi incepe scoala de adevarate-lea
mai am fffffffffff putin


in schimb sunt suparata ca fetele mele nu vor sa manance absolut nica de la fata asta care va sta cu ele
s-au obisnuit cat de cat cu ea
dar uite ca inca nu vor sa manance nica

yvy si voua in caz de otita nu v-a dat antibiotic?
aveti febra?
o doare cand apasa urechea?
ca mie si acum imi zice ca o mai doare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Felicia, ce minunat!!! Am vrut sa mergem si noi la Oasa acum in vacanta dar nu ne-au primit, adica ne-au primit dar numai 10 persoane. Daca merg eu cu pruncii cine mai incape pe langa mine in galeta de 10? Am renuntat. Imi plac tare mult si parintele staret si parintele Pantelimon.
Mi-am luat mooncup, mi se pare ingrozitor de mare si grosolana. Sigur nu e neplacut sa umbli cu chestia aia in putza? Si cand o scoti nu exista riscul sa te patezi? Cred ca maine imi fac curaj si o incerc.Si prelungirea aia cat de scurta sa o tai, sa o mai pot apuca sa o scot afara? Doamne ce de probleme.

Cami nu te necaji. Fetele vor manca pana la urma. Acum nu mananca de la fata pentru ca inca te au pe tine ca alternativa. Fii tare pe pozitie. Nu ceda in fata lor. E tanara fata cu care vor sta? de-i zici fata?

Deea hai iesi din butoi si sari in piscina. Mai tu stai prea mult timp cu fata, nu-ti acorzi nici un pic de timp pentru tine. Hai fa-ti curaj si iesi in oras cu o prietena la o cafea sau la un film, orice sa vezi ce bine iti va prinde.

Alina? te-au mancat copii?

Lavi tu tot la piscina? sau a venit mami si iar esti cu botul in ciocolati.

Delia cam pe scurt.

Ivy da un semn de viatza.

Fetele ce mai stiti de Viss? Oare ce mai fac gemenasii.

Ce jucarie cu animale care canta , behaie , grohaie... stiti ? Are un baietel din vecini, eu n-am vazut-o dar zice femeia ca e musai sa-i iau si fetii ca e inebunita. I-as lua de Pasti sau de ziua ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Neata!

azi m-am trezit mai devreme si am reusit sa va citesc putin. Nu am timp de comentarii, spun doar

La multi ani Alexandru!!! anda sa-ti traisca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MsBB spune:

Buna dimineata!


Cum a fost ieri la consult Cami? Va tin pumni sa-si dea drumu fetele la mancat si cu persoana cu care vor sta. Bona? sau ruda?

Miki - eu sunt convinsa ca sunt multe dedesubturi si multe interese la nivel mondial sa nu stie , sa se acopere unii pe altii.. Suntem prea mici sa intelegem noi toate astea.

Deea - imi pare rau ca nu esti in apele tale. O fi si vremea asta posomorata.

felicitas - merge si linkul 2 dat de somleac daca stergi la final punctul.
Mi-a placut mult ce ai zis tu la final. D-zeu sa o odihneasca pe matusa ta!

ailed_dota - pana la urma la mana lui D-zeu suntem

somleac - nu stiu la ce se refera vecina ta dar daca iti lipseste natura in casa iti sugerez un coveras muzical. Eu am luat unul pt ziua Sofului in ideea ca se pot juca amandoua. Si acum imi latra matze, miauna caini de mare zorul prin casa. Se pot seta mieunatul,latratul sau muuu-ul vacii si sa canti la pian exact in sunetele astea. Lesne de inteles ca inchid fetele in camera izolez fonic usa cu perne si fug la 1000 de km . Pe de alta parte n-am de ce ma plange - doar mi-am facut-o cu mana mea.


Yasmi - chiar asa, unde ai fugit?

Ma gandeam si la Catank , iti trimit gandurile mele bune si sper ca esti bine!

Am ajuns ieri la un alt medic si s-ar parea ca trebuie operata hernia mea . Deja paranoica fiind mi se pare ca si ma doare . Partea nasoala e ca cica daca mai stau asa tot iese in afara , si deja am o ditai galma in burta . Ma si vad in curand cum merg ca un personaj din filmul ala Alien cu burta scoasa in afara . Mai meditez! La rece zic ca am curaj sa ma tai dar cand ma gandesc imi tremura kilotii

Vad ca a aparut si madutza - ii urez si eu LA MULTI ANI lui Alexandru! Multa sanatate, noroc si bucurie in viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
cafeluta vrea cineva?
Somleac nu aveam stare de scris.. Apropo de jucarii cu animale Andra a primit de ziuaei o casuta cu patru usi si 4 chei si in spatele usilor sunt animale care le scoti si le bagi la locsi pe fata casei si pe spate , fiecareanimal are usa si cheia la fel la culoare cu mancarea animalului pe usa. daca apesi pe animal face zgomot. E de la navystar n-am gasit poza... Viss spunea cineva caa inceput munca si a dat copii la cresa
msbb OPEREAZA-TE!
Deea stii ce m-a invatat o colega ca si barbatul meu tot accepta invitatii la nunti peste nunti... sa-mi iau o tinuta la fiecare nunta, ca devine si el mai selectiv
mada miss youuuu!ce mai face genunchiul?
cami, nu stiu cum stai cu kg , dar picioarele sunt interminabile


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

LA MULTI ANI
Andrada, Alexandru & Natalia sa fiti sanatosi si f norocosi in viata

va ofer o cafea si o gogoasa...de post mi-a adus bona dimineata si le-am savurat la cafea

cred ca pot sa declar boala invinsa..desi mi-e frica sa ma pronunt inca.e prima zi& noapte fara febra inca tusesc f des si suparator, mucii mai sunt verzui..dar e spre bine, nici nu-mi vine sa cred inca..
mi se pare o minune treaba asta cu homeopatele..

va urez o zi frumoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

somleac, uite am gasit-o, Andra e inebunita dupa ea.http://www.flickr.com/photos/blesstheirbritches/7872822784/

La multi ani Alexandru de Anda!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki1979 spune:

ms_bb, ai un stil haios sa povestesti chiar si cand iti ajunge cutitul la os, nu ? eu glumesc, dar banuiesc ca operatia nu e de gluma..oare nu se poate face paroscopic, sau nu stiu, cumva mai usor..
catank, si eu te imbratisez..si speram cand te vei linisti sa ma idai pe la noi
de viss mi-e si mie dor, de piticii ei nu mai zic

dati-mi si mie o idee de tort...in weekend trebuie sa-i fac si eu ceva lui vlad acasa, sper sa scap cu un tort f f rapid si un gratar de care sa se ocupe sotul pur si simplu nu mai am puteri pt altceva..


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strumphitza spune:

Buna dimineata!

da da, nu va uitati la ceas, eu mi-s matinala azi ma simt rupta-n 16 bucati, daca ieri eram ca batuta azi mi-s bucatele deci am sa fiu scurta

La multi ani Andrada! Milli sa va traiasca si sa fie fericita mereu alaturi de surioara!

La multi ani Alexandru! Anda, sper ca esti mai bine azi si petreceti frumos

MsBB imi pare rau, dar eu zic ca sa te duci sa te operezi, nu vezi ca si Bitman tot de hernie s-a operat si e alive? avea sa zic, nu dincolo de nori, dar sa nu vii cu bata glumesc, da? eu zic ca in ziua de azi se poate si laparoscopic, cica asa s-a operat si nenea Dan

Restul fetelor, va pup, eu ma intind putin ca nu am putere nici sa stau pe fund pe canapea sa scriu cu laptopul in brate



Mergi la inceput