Burtici cu Ciresele de mai-iunie 2013 ~48~

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Buna seara,

Elyana, la muuulti ani!! Bebele tau s-a gandit sa iti faca un cadou inedit, au sarbatorit mai "tare" ziua lui mami

La noi totu-i bine, maine avem morfologia de trim 3, habar n-am cand a trecut timpul asa de repede! Mai avem putin si... Incepem un nou capitol!

Va pup de noapte buna!

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturashhh spune:

Si gata, sunt matusa .Sora mea a nascut prin cezariana pt ca nu se dilata colul, i-au indus travaliul.Nu avea rost sa mai astepte pt ca sarcina era prea sus, iar bebe nu avea de gand sa iasa deloc.Maine mergem si noi sa-l vedem.A nascut cu dr-ul meu si mi-a spus ca este foarte ok.Maine o sa am mai multe info si despre moase si maternitate.

+30 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mony_omv spune:

Citat:
citat din mesajul lui fluturashhh

Si gata, sunt matusa .Sora mea a nascut prin cezariana pt ca nu se dilata colul, i-au indus travaliul.Nu avea rost sa mai astepte pt ca sarcina era prea sus, iar bebe nu avea de gand sa iasa deloc.Maine mergem si noi sa-l vedem.A nascut cu dr-ul meu si mi-a spus ca este foarte ok.Maine o sa am mai multe info si despre moase si maternitate.

+30 Ingrid Marie

[url=http://www.thebump.com/?utm_source=ticker&utm_medium=UBB&utm_campaign=tickers][/url]


Felicitari! Sa va traiasca ! Si asteptam maine detaliile!

35+
Edy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criulica spune:

Fluturashhh, sa fie sanatoasa si ea si mami si sa aibe noroc cu carul!

Felicitari!

32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela-p spune:

la multi ani, elyana!

felicitari matusico...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubu_ruza spune:

La multi ani Elyana! Sa ai o sarcina usoara in continuare, sa ai o nastere usoara si la termen si bebeii sa fie sanatosi, frumosi, destepti si norocosi. Iar voi (tu si tati) sa fiti sanatosi, sa va bucurati alaturi de ei si sa aveti o viata linistita

Corina,
33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubu_ruza spune:

Salutare tuturor! Am revenit si eu dupa o absenta destul de maricica. Am lipsit cam nemotivat. Am avut cateva zile pline, in care nu am putut intra, dupa care am inceput sa citesc din urma. Mi-am zis sa ajung la zi cu cititul si dupa aceea sa mai scri cate ceva dar cum voi sunteti niste vorbarete iar eu am citi pe reprize... am reusit mai greu.
Noi suntem bine. Vineri am fost la eco si bebelusa este ok, este pe pozitie, cu capul in jos, la esarfa nu a renuntat nici acum si are 2100g. Ecografic este mai mica cu 5 zile insa dr. a spus ca nu-i problema, ca are timp sa recupereze.
Eu in loc sa iau in greutate, am mai pierdut 1 kg. Nu stiu daca sa ma bucur sau nu. Probabil este din cauza regimului pe care-l tin pentru diabetul gestational . Paine, cartofi, orez, lapte, iaurt, fructe.. mananc cu portia,branza de vaci slaba, carne slaba, peste (astea fierte sau la gratar) fara prajeli. Dulcele imi este interzis si asta ma omoara ca ma apuca cate o pofta de dulce de imi vine sa iau pe cineva la bataie, dar daca nu avem voie... nu mancam . In schimb pot manca legume la greu.
Felicitari fetelor cu rezultate bune la eco si nu numai! Felicitari si celor care ati facut achizitii, sa le folositi sanatosi! Nu nominalizez pentru ca nu vreau sa supar pe careva

Corina,
33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubu_ruza spune:

Carmen333, Kabecka, raluca1109 multumesc pentru informatiile legate de Elias si CF2. Eu merg la consult si eco la Regina Maria, la dr. Popian Ioana dar de nascut vreau sa nasc la stat si dintre cele 2 (Elias si CF2 unde este dr mea) am ales CF2, am inteles ca sunt conditii mai bune si personalul mai amabil. Saptamana viitoare ma voi intalni cu dr. mea sa-mi prezinte spitalul si dupa pot sa-mi fac propria parere. Am inteles ca hainute pentru bb trebuie sa ducem de acasa.
raluca1109 tu mai ai f putin pana iti vei tine ciresica in brate si ne poti da mai multe detalii despre spital. Cum se numeste dr. tau?

Si bebelusa mea sughite (si de 2-3 ori pe zi), se simpete exact ca atunci cand sughitam noi, de multe ori se vede burtica cum face mici salturi in momentul sughitului, pe mine ma amuza Apropo... ieri mi s-a intamplat ceva tare haios. Stateam lungita in pat, cu fata in sus, bb foarte activa si la un momentdat partea dreapta a burticii era plata, nici nu ziceaii ca sunt gravi, iar partea stanga se umflase rau de tot, cred ca se mutase cu totul pe stanga . Asta pentru vreo 1-2 min ca dupa si-a revenit la normal.

Felicitari matusico! Sa va traiasca, sanatate multa si recuperare usoara surorii tale!

Ma bag la somn ca mi se preling ochii pe tastatura.
Va si somnic pufos!



Corina,
33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hellie spune:

'Neatza fete dragi!

Repede va dau un link despre puseele de crestere. Mie mi-a placut ca e scris mai simplu asa si mai pe intelesul tuturor:
http://blogulmeumediocru.blogspot.ro/2010/06/puseuri-de-crestere-fizica-si-cerebrala.html?m=1

E de pe un blog...sper sa nu se considere reclama....

Fluturash, felicitari surorii tale! de acum sa te duci sa "faci practica" la ea cu bebelusul nou nascut!

Maddie, tu cum mai esti? te spetesti cu mutatul? vezi sa ai mare grija!!!! da? Si eu incep de saptamana asta marele santier, dar o sa o iau inceeet de tot...o sa o chem si pe mami ca sa ma ajute la curatenie, etc. Sper sa terminam cat se poate de repede.

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca1109 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bubu_ruza

Carmen333, Kabecka, raluca1109 multumesc pentru informatiile legate de Elias si CF2. Eu merg la consult si eco la Regina Maria, la dr. Popian Ioana dar de nascut vreau sa nasc la stat si dintre cele 2 (Elias si CF2 unde este dr mea) am ales CF2, am inteles ca sunt conditii mai bune si personalul mai amabil. Saptamana viitoare ma voi intalni cu dr. mea sa-mi prezinte spitalul si dupa pot sa-mi fac propria parere. Am inteles ca hainute pentru bb trebuie sa ducem de acasa.
raluca1109 tu mai ai f putin pana iti vei tine ciresica in brate si ne poti da mai multe detalii despre spital. Cum se numeste dr. tau?

Si bebelusa mea sughite (si de 2-3 ori pe zi), se simpete exact ca atunci cand sughitam noi, de multe ori se vede burtica cum face mici salturi in momentul sughitului, pe mine ma amuza Apropo... ieri mi s-a intamplat ceva tare haios. Stateam lungita in pat, cu fata in sus, bb foarte activa si la un momentdat partea dreapta a burticii era plata, nici nu ziceaii ca sunt gravi, iar partea stanga se umflase rau de tot, cred ca se mutase cu totul pe stanga . Asta pentru vreo 1-2 min ca dupa si-a revenit la normal.

Felicitari matusico! Sa va traiasca, sanatate multa si recuperare usoara surorii tale!

Ma bag la somn ca mi se preling ochii pe tastatura.
Va si somnic pufos!



Corina,
33+ cu


Neata!

Buburuza, la fel ca tine, am avut de ales si eu intre Elias si CF 2 si am ales CF 2 pt ca are rezerve de 2 paturi, grup sanitar propriu, sistem rooming cu bebe. Nu am fost sa il vad, cu toate ca stau la 10 min de mers cu masina, pastrez surpriza pentru cand voi naste . Am scris in postarile anterioare ce pun la bagaj, si pentru mine si pentru bebe. Doctorita mea este Marinescu Ana. Astept sa imi zici parerea ta dupa ce vezi spitalul.


Fluturash, felicitari!!! Sa iti traiasca nepotelul!!!

Raluca


S 37+ Miruna-Maria

Mergi la inceput