Stelute de iulie-august 2013(78)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bobitza_85 spune:

Diana, multa sanatate, iubita!!!

Bobitza 21+ Rebeca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happy_ama spune:

Betty, eu te-as sfatui sa faci tratament daca e infectie. Bebe e mare si nu are ce sa se intample. Daca dr iti recomanda, eu zic sa ai incredere. E doar un sfat...sau, mai bine zis, ce as face eu in locul tau

Happy Ama 26+ si Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

yvy crede-ma ca nu m-as duce la munca dar situatia e putin mai complicata in situatia mea , cumva voi face fata...incerc sa nu fac mai mult decat pot...

happy




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Buna fetele,

Betty, si eu zic sa iei tratament daca zice doctorul, eu am o prietena care a facut infectie urinara in sarcina, nu a vrut sa se trateze si bebelusa s-a nascut cu E-coli.

23+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Olimp, Diana, multa sanatate!!

Nici eu nu ma simt excelent azi, am o stare de lesin si de voma, poate imi trece dupa ce mananc..Si iar visez urat de vreo 3 nopti, ma tot foiesc si ma linistesc fix cand suna ceasul

23+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

delia t sanatete si tie , vad ca pe rand ne paleste pe cate una cate o zi din asta imposibila... si o imbratisare..




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

paula acum e asa CIC-ul de 1 an e pana la ziua cand copilul implineste 1 an. Deci ca sa iei stimulentul trebuie sa te intorci la munca cand copilul face 10 luni si 3 saptamani ca apoi sa stea tatal 1 luna si cumulat sa fie 11 luni si 3 saptamani deci inainte de un an .sper ca m-am facut inteleasa. Dar oricum cel mai ok e sa intrebam cand depunem dosarele pt concediu mie mi-a zis tanti de acolo exact ziua la cat sa ma intorc ca sa primesc stimulentul.

Vreau si eu urzici(de fapt mai mult zeama de la urzici), dar cine mi le alege !!!!

Si eu am problema cu mancatul in exces si foamea continua in ultimul timp , dar nu ma mai stresez ca vad ca mi se face si mai foame .

Apropo de carcei am inteles ca magne b6 ajuta , dar nu stiu sigur.si eu am dar incerc sa suport.

Teodora parca tu ziceai ca parca a ras doctorul de tine cu vitaminele , sa iti exemplific cum a fost la mine :
ma duc la el si ii zic:
-obosesc cam mult - raspuns: "orice om normal cu copil mic acasa e obosit"
-ma ia cu lesin in metrou - raspuns : "orice om normal lesina in aglomeratia din metrou"
-ma mai doare burta din cand in cand - raspuns "orice om normal care cara un copil de 12 kg in fiecare zi are dureri"
Deci in concluzie am decis ca nu ma mai doare nimic si ca totul e perfect. Rezultatul zero vitamine .
Deci al meu clar a ras de mine , dar imi place de el in continuare , sunt sado-maso oficial .

Eu am intrat in panica : oficial mai am trei saptamani si intru in prenatal , ce ma fac eu acasa cu bona , o sa ma sinucid .Pe langa asta intru in panica ca nu am luat nimic pt bebe, si chiar daca ar parea eu nu mai am nici o haina pt el , in plus nici nu stiu sigur ce sex are , si nu o sa aflu pana la 32 de saptamani.
In plus am fiecare we pana la mijlocul lui iunie programat, deci timp liber 0 .
La Iancu aveam totul programat , calculat , cumparat, acum nimic .
Gata m-am plans , acum imi revin si ma duc sa incep sa ma organizez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_popa27 spune:

Ama Delia Bobitza Olimp
Betty nu dureaza mult oricum tratamentul pt infectie urinara si au fost multe fete in situatia ta . Nu iti face griji
Eu m-am speriat putind edurerile de azi noapte . Voi ati avut contractii dureroase? Sau alea Braxton-Hicks ar trebui sa fie nedureroase

27+
viitoare mamica de Medeea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_timpau spune:

Olimp

Anca, de-aia suntem aici

Sa va zic acum in ce situatie tragi-comica ma aflu: s-a spart o conducta la baie si au oprit apa. Eu simt ca lesin daca nu merg la baie. Bebitza nici el nu mai poate si da din toate cele fix peste vezica. Mi s-a intarit si burta de atata asteptare..Ce sa faaac??

23+ , mami de Mircea Andrei

bebitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

anca deci esti sanatoasa tun sa inteleg

cum de nu ti-a spus sexul pana acum , s-a rusinat bebita si nu a vrut sa va arate... , stai linistita nici eu nu am cumparat inca nimic pentru Ilinca ....hai capul sus ..

diana apropo de contractii eu sunt mai prostovana asa ..nici cum nu pot sa depistez daca am contractii sau nu , desii mi-i s-a explicat foarte in detaliu... , cert este ca nu m-a durut niciodata burta...poate si de la 4 magne/zi , utrogestan...






XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

27 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput