Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #10#

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Bravo, Mena! Felicitari si strumfului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Aschiutza eu as zbura si maine in Germania! urasc cu o pasiune greu de descris verile caniculare de aici!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Citat:
citat din mesajul lui onutz83

Bravo, Mena! Felicitari si strumfului!

Onutz de Lucian Gabriel (8.11.2012)

Vali

F IMPORTANT - MELANOM





multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aschiutza spune:

Mena, daca verile arfi reci dar insorite, nu ar fi bai. Dar sunt ploioase si innorate majoritatea timpului. Iar cind e cald adesea e o caldura umeda de lesini la 25 de grade, desi eu in tara la 35 incep sa imi dezmortesc oasele. Iar iarna e adeseori ploioasa luni intregi si bate vintul. Adica de abia vezi schimbare de anotimp.... Pt firea mea melancolica nu e ideal

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Tocmai va ziceam ca nu a plans la vaccin,ei bine acum nu se mai opreste.
Ati patit asa ceva?Sa planga fara motiv,cu nimic nu-i intru in voie desi il tin in brate,vorbesc linistit cu el,ii arat 1jucarie,nu mai multe sa nu-l stimulez prea tare.
Febra nu are doar ca plange rau,acum e la mama in brate cat va scriu voua.Daca aveti vreun sfat va rog sa mi-l dati.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Of, Dana... cartof rece sau gheata pe bubita, poate incerci un paracetamol supozitor sau nurofen pt copii pt durere, o jumatate din doza normala... Eu asta as face. Sper sa-si revina repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mena1906

Aschiutza eu as zbura si maine in Germania! urasc cu o pasiune greu de descris verile caniculare de aici!!!

de perfect - Gabriel

15-12-2012-cea mai importanta zi din viata mea


Si eu la fel... si dupa experienta verii trecute cand eram si insarcinata si prin autobuze fara aer conditionat si in picioare... as pleca in Norvegia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onutz83 spune:

Dana, ce vaccin ati facut azi? Cel de 4 luni? Parca si Lu a fost mai plangacios in ziua aia... Poate se linisteste dupa ce doarme o repriza... Of, bietul pui...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

Onutz, tocmai din cauza verii trecute imi vine sa plec in Alaska! Eu asa o vara nu mai vreau niciodata si chiar ma gandesc sa ma mut in Danemarca.

Dana0000, imi pare tare rau! Scrie pe prospect ca da agitatie. Poate daca il plimbi putin cu masina si doarme un pic se linisteste. Merge? Sa o iei si pe mama ta cu tine. La noi merge linistitul numai plimbat in casa, in acelasi ritm cu sanul in gura intre 10 minute si 4 ore...dupa caz...(da, nu pot spune ca am un copil chiar linistit, cred ca tinde sa fie agitat ca ma-sa).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Da cel de 4luni,i-am pus cartof,l-am alaptat,i-am dat si lapte ca mai vroia si nu avea ce suge.E mai bine,isi suge degetele.Am citit in prospect ca poate dura 3zile starea asta,saracutul de el.
S-a inrosit la locul vaccinului,sper sa nu se umfle.
Ms de raspuns Onutz

Mergi la inceput