Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 #10#

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

nu ma mai inteleg deloc cu el sa stea intins! tipa, plange, urla, se trage de haine ca vrea in fund si daca il ajut pica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mena1906 spune:

deci luna trecuta, pe vremea asta nu isi tinea capul si acum vrea in fund! fantastic!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns epopeasca spune:

Mena - asa au facut si fetele mele. Cand au descoperit ele ca se poate si in fund nu am mai avut capat cu ele. Acum o pun pe Sofi sprijinita in fundulet ca are 5 luni jumate, dar nu o las sa stea decat cateva minute. In rest culcata sau in pozitie semi-ridicata.

Eu una nu am timp de bantuit pe net dupa info despre dezvoltarea pe saptamani :(( Am o groaza de treaba, sunt mereu obosita, chiar si dupa ce dorm, am devenit si mult mai sensibila emotional, in sensul ca imi sare tandara imediat si ma gandesc toate astea sa nu fie si o lipsa de magneziu. Dar daca ma credeti nu am nici timp nici bani sa-mi fac analize. Abia astept sa treaca urmatoarea luna jumate ca o iau razna.

In rest, suntem bine, ne plimbam la greu, stamn afara de la pranz pana pe la 6 seara, noroc ca avem curte :D Azi o sa-i dau avocado, sa vedem cum reactioneaza.

Vestea nasoala e ca s-ar putea sa nu mai mergem de Pasti la sora-mea. Trebuia sa mergem la ea si sa stam o saptamana, inclusiv la taiatul motului. Motivul: au fost (ei) la aniversarea unui baietel unde a venit si o mamica extrem de "inteligenta" cu fetita care acu' 2 saptamani a facut varicela (luata de la gradi) si baietelul care a facut varicela exact cand au ajuns de la petrecere acasa. Asa ca acum nepotica mea este foarte posibil sa faca si ea. Sa nu mai spun ca acolo au fost o gramada de copii mici, inclusiv o bebelina de 3 saptamani. Ce minte a avut mama copiilor cu varicela sa-i aduca in colectiv, stiind ca e contagios?! Sunt foarte nervoasa si suparata, ca abia asteptam sa mergem acolo si acum...sa vedem ce se intampla cu nepotica. Nasol e ca perioada de incubatie poate sa fie chiar si de 21 de zile (exact cand ar trebui noi sa mergem).offfff. Asta era concediul meu pe anul asta :(( distrus de o mama inconstienta :(((((

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Mena, asa facea si Ema. Dar de cand reuseste sa se ridice singura s-a mai potolit. Adica daca incearca si ii iese bine, daca nu reuseste, se asaza inapoi pe spate si incearca mai tarziu. Nu mai plange, nu se mai zbate. La fel a facut si cu intorsul de pe spate pe burta. Acum se mai intoarce doar cand are chef, nu mai e toata ziua buna ziua in rasuciri. Astept cu mare entuziasm ziua in care o sa-si aminteasca si cum se face intoarcerea de pe burta pe spate, ca sa se potoleasca si cu aia. Urmeaza taratul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Buna fetelor,

Stefanut doarme un pic dupa care iesim in curte sa ne aerisim asa ca am intrat un picut pe aici.

Dana cum mai este puiul?Mie tare mi-e frica de vaccinul asta, ma gandesc ca daca imi face febra si ii dau ceva sa nu il dau iar peste cap.Plus ca intestinul lui e foarte afectat si daca se aventureaza vreun microb pe acolo e nasol.De aia am facut si antibiotic preventiv

Epopeasca imi pare rau ca nu poti pleca de Paste la sora ta, mai bine stai acasa si asta este.Important este sa fiti sanatoase.Stiu cum este caci avand inceput de bronsiolita mi-a spus dr.sa nu il scot cand e vant asa ca mai mult prin casa am stat desi a fost soare.Am mai iesit de cateva ori,plus drumurile la spital.Nici eu nu stiu daca voi merge undeva anul asta,am cheltuit multi bani cu Stefanut plus ca pe laptele praf pe o luna dam ca 10 milioane asa ca vom sta acasa daca nu ne trece pe altceva.M am resemnat important este sa fie baiatul bine si sa scapam de probleme ca de plecat o sa tot avem timp.Te pup sa iti treaca supararea

Acum vreau sa il programez la un ortoped sa vedem daca i s-a indreptat piciorusele.Astept sa ma sune sa imi spun cand putem sa mergem.Sa de-a Dumnezeu sa fie bine

Si al meu vrea tot timpul in fundic eu il tin de subrat si il las un pic sa isi faca placerea,e atat de fericit si rade non stop.

Sa trezit,revin mai tarziu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelique_19 spune:

Suntem afara il asteptam pe tati sa vina de la serviciu.Doarme in carucior de cum am iesit.
Fetelo mie nu mi a venit nici acum si am 3 saptamani de cand nu mai alaptez.Voua dupa cat timp v a venit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Angelique ce lapte ii dai?10mil pe luna?Nici mie nu mi-a venit,eu mai alaptez dar nu prea am lapte,desi il pun si la 2ore la san poate poate o creste lactatia.
Azinoapte am avut circ,se trezea urland si vroia numai san.Mi-a sfredelit sfarcul,i-am zis sa-mi plateasca implanturile cand o fi mareLa 7;30 a papat biberon ca nu ne mai intelegeam de foame si i l-am lasat mamei sa dorm si eu un pic ca am stat numai dupa el,mi se parea ca respira greu,plus trezitul in urlete nu e deloc placut.
Ioana cum se descurca mami tau cu pitica?Cand incepeti diversificarea?Eu dupa Pasti,sa implineasca 5luni.
Gina cred ca esti franta dar ai 2 fete asa de frumoase,n-am pomenit.
Am iesit si noi acum afara,e un vant.Am pus chestia aia din plastic,e mai mult pt ploaie dar nu se putea altfel.Plangea de mama focului si l-am luat de acolo cateva min sa-l linistesc,imediat i-a curs ochisorul.Offf cand se duce vantul asta ca nu-l mai suport!!!!
Pup ca a facut ochiii mariiiiiiii


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

Si pe mine ma scoate din sarite vantul asta, dar am gasit pana la urma un locsor aici in cartier unde e si o banca sa pot sta cand adoarme piticania si e si putin mai ferit. Si uite asa m-am bronzat eu deja ca tractoristii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camys_2000 spune:

Mi s-a luat si mie de atata vant, si eu locuiesc in camp...Vad asa soare afara, dar cand scot nasul....vai de noi...
Mie mi-a venit dupa 2 luni (adica acum) si de 2 saptamani nu mai scap de el...tot cate o picatura.
Ce lapte folosesti, angelique? Eu ma plangeam de laptele meu, ca ma costa 5 mil....vai de mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cellena spune:

L-am intrebat si eu pe sot ce facem in concediu si m-a intrebat "Care concediu? Tu nu esti in concediu permanent?" :)) Daca n-o vrea sa plecam nicaieri la vara, sa-mi angajeze o tanti care sa spele, sa faca ordine si curatenie si sa gateasca... Daca tot stau acasa, macar sa stau in regim hotelier :))

Mergi la inceput