Piersicute de iulie august (36)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Salutare. Haideti la cafea. Eu sunt obosita rupta. Nectarel e la tara. Daca suntem cu pregatirile de cununie....nu am chemat decat persoanele apropiate si tot sun vreo 40. Alta cheltuiala in plus, de care sincer nu aveam niciun chef. Asta e. ce sa mai zic. Am intrerupt si kineto saptamana asta, lucru care iar nu-mi convine. Fleur, ce sa mai zic si cu bona ta de ocazie.la dermato, joi am programare. O sa va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Buna dimineata.
Ada, multumim de cafea. Spor la pregatiri.
Fleur, bine ca macar ai rezolvat problema si ai avut cu cine lasa baiatul. Noroc ca e el desptept si nu a papat.
Cand tocmai laudam fata ca mananca bine ieri nu a vrut nimic nimic nimic decat lapte. Sa vedem azi cum o fi.
Ce liniste pe aici.....
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Neata si de la noi.
Noaptea asta a fost cuminte asa ca sunt si eu mai odihnita.
Am si eu o intrebare pt fetele care s-au confruntat cu problema asta sau pt mamicile cu experienta:la al meu copil am vazut cand ara mai mic niste zone mici cu piele ca de gaina(zgrunturoasa)pe piept.Acum mi se pare ca s-au marit putin.Aveti idee ce e si cu ce se trateaza?
O fi vreo dermatita sau e normal?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_80 spune:

Neatza,

Ada multumim de cafea. Eu am avut 40 de invitati la nunta :))), 20 la cununie, 20 la botez. Am vrut intimitate :)))

Roxy la multi ani lui sotulache! Deci ma duc la tei sa iau pampersi sau astept militari? :)))

Fleur, eu dupa experienta cu prima bona mi-am dat seama cat e de riscant sa-l lasi cu cineva..oricine. Stiu ca nu prea ai alternative, dar si asta cu bona de ocazie e cam riscanta. Macar ai luat-o prin agentie, ceva? Bine ca s-a vindecat ericut si merge la cresa.

Leti patrick a avut niste pete de marimea unui banut, albicioase si aspre laatingere. Dr a zis ca e dermatita atopica. I-am dat cu triderm pe ele si au trecut. Am schimbat si gelul de dush si crema de la bioderma atoderm si vad ca nu i-au mai aparut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

buna, fetelor!
oli, am terminat amenajarile sapt trecuta.
a venit si mama sa ma ajute (cica) dar mai mult m-a incurcat. ar fi multe de povestit, dar mai bine tac. cert este ca m-a umplut de nervi iar data viitoare o sa imi vad de treaba mea: fara "ajutoare".
leti, sunt bine, multumesc. ocupata pana peste cap cu cei mici, dar in rest sunt ok.
fleur, am ramas masca la faza cu mango nedecojit...
iuli, cum sunteti?

a dat cineva fennel la bb? daca da, cat l-ati aburit?
merg sa le aspir camera de joaca, fiindca aseara n-am binevoit.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Carmen,merci.
Balanta,ca sa nu te mai muncesti atat,te-ai gandit sa-ti iei ceva ajutoare?
Eu ca si tine, nu agream ideea de femeie in casa care uneori mai mult incurca si avand casa mare nu reuseam cu bb sa fac fata curateniei.
Asa ca am luat un aspirator robot.Il pun des in toate camerele si e ok.
Regret ca nu am luat altul si mai performant,am luat un samsung la 1500 lei.Dar isi face treaba bine daca nu ai o casa cu multa mobila,cabluri si alte chestii care sa-l incurce.Oricum cu el aspir aproape zilnic ca avem si pisica si ii pica blana rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns letitzias spune:

Acum ma tenteaza sa iau si un robot mop.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kimmy spune:

Hello si de la mine!
Azi am moralul ridicat.Desi tot la fel doarme,macar zilele astea a inceput sa mance mai bine.Nu mai insist cu mancare facuta de mine,ca numa ma enervez si murdaresc o mie de vase,si tot nu manca.
Inca imi fac griji ca tot nu face kk.Trec 2 zile si ea nimic.Mai mult nu astept ca mi-e frica sa nu o patesc cu ea din nou...sa se apuce de vomat,asa ca bag supozitor.Si face moale dupa el...nu inteleg de ce nu face singura.

Fleur ce nasol cu bona.La mine vine sora-mea uneori,dar nu pot sa zic ca ma ajuta foarte mult.E tanara..preocuparea ei e sa se aranjeze jumate zi,sa lase toate imprastiate,sa plece la club si a doua zi sa doarma pana la pranz.Asa ca daca sta cu fetele o ora,eu am o ora treaba dupa ea Desigur nu se compara situatiile noastre ca eu stau acasa cu Emma 2 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Neatza dragelor!
Fleur - maxima fatuca aia...ea o fi mancat vreodata mango??? Cred k si bunica-mea isi dadea seama k aia nu e coaja comestibila...whatever, bine k Ericutz e baiat deshtept :)
Carmen - ms :) sapt asta se deshide dar nu stiu inca in ce zi...cum aflu, te anunt.
Ada - si la noi se strang cum necum o gramada de invitati pe la evenimente...la cununie au fost vreo 50-60, la nunta la buc 200, la Moreni inca 150, la botez 100...acum deja facem lista pt turta si cred k sarim de 30...deh, la mine e neamu mare, avem si f mult prieteni...spor la pregatiri!
Balanta - bine k ati terminat! Sa va bucurati sanatosi de noul look al casei :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxypuy spune:

Kimmy, incearca sa ii dai Bonnisan o perioada. La noi a functionat acum cateva luni cand a fost Anto constipata. I-am dat vreo 2 sticlute si ceai de musetel in fiec zi si s-a reglat. Mi-a zis pediatra k.si Protectisul e bun pt reglare dar ala nu tb dat a la long. Incearca bonnisan si musetel si vezi cum merge.

Mergi la inceput