Baby-monitor

Baby-monitor | Autor: ardit

Link direct la acest mesaj

interfon se cheama? aparatul ala cu receptor in camera copilului si difuzor in camera parintilor

am intrebat cum se cheama pt ca am dat anunt la mica publictate pentru un interfon la mana a doua si n-am nici-un raspuns, de unde deduc ca poate nu i-am zis bine

deci imi trebuie ceva simplu fara muzicute, luminite, ursuleti pe el, imi trebuie ca sa "aud" un batran bolnav, si ce am vazut pana acum costa 2,5-3 milioane, inainte sa dau atata banet, poate sti voi vre-o marca/magazin mai ieftina

...ca deja mi s-au marit urechile de atata ciulit, iar pe iepurasul meu il paste in curand o perna bine tinuta pe fata daca mai sforaie si nu ma lasa sa ciulesc urechile, asa ca sauve moi, aide moi! (..sau pe iepuras...)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

In Germania i-i zice Baby-Phone. Dare cred ca daca intrebi de asa ceva acolo, te inteleg.

BIANCA_ELENA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hlihoritza spune:

Daca vrei poti folosi 2 statii de radio emisie receptie din METRO, SELGROS, etc. Eu am vazut AEG la oferta la 1.600.000 lei 2 bucati in Metro. Le pui pe facilitatea VOX si testezi nivelul de zgomot care il vrei si sunt super.
Succes la cautat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

o sa ma duc la metro sa cercetez, in primul rand alimentarea, sa nu fie pe baterii sau numai pe acumulatori, adica sa pot sa le pun in priza, merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gio spune:

Noi avem Philips si e super bun, e drept ca e cam scump. Nici Chicco nu se compara cu Philips, pt ca la Chicco al zgomote mici se aud in monitor niste pacanituri pe cand la al nostru se aude clar orice miscare, si nu ne deranjeaza "fonic"..daca gasesti second ti-l recomand cu incredere.

If a have a bag of rocks to carry as I go
I just want to hold my head up high....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Noi avem Chicco si a fost f. bun. Nu s-au auzit pacanituri, decit cind am pus receptorul prea aproape de emitator. Si mie mi s-a parut si asta destul de scump (2,5 milioane acum 2,5 ani )



Asta e parerea mea si nu trebuie sa faci ca mine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Baby Monitor ii spune aici. Si eu recomand Phillips, foarte clar. E drept si scump, cred ca am dat $40 pe el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

aaaahhhh pai 1,2 milioane lei as da si eu pe unul nou, dar 3?!?! ca aici asa sunt preturile..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Karina spune:

Eu il am pe asta:

www.chicco.ro/_12luni+/siguranta_interfon.htm

si vad ca acum costa ~ 3.1 milioane. Philips-urile sint mult mai scumpe.



Asta e parerea mea si nu trebuie sa faci ca mine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Takacs spune:

Si printre cele mai ieftine sunt cate unele bune, numai ca nu stiu cum e cu datul inapoi la magazin. Ca te-as sfatui sa iei unul-doua-trei, sa le testezi sa vezi cum merg si care nu-ti plac sa le duci inapoi. Aici se poate asa ceva, acolo nu stiu cum e. Te mai poti uita si pe internet dupa ele, sa citesti parerea celor care au cumparat produsul. De ex, uita-te ce marci au in magazin, vino acasa, da o cautare pt modelele respective si vezi ce se spune despre ele. Cam asta ar fii sfatul meu- eu Phillips-ul l-am cumparat dupa ce am citit despre el pe internet. La primul copil am avut alta marca, mai ieftina, ceva la $20, dar intr-adevar calitatea lasa putind e dorit. Mai depinde si cat de departe esti de camera copilului, daca ai aparate telefon far fir, ori altele care pot interfera cu emitatorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardit spune:

am vorbit cu un posesor de bb.. si de aparat chico, mi-a spus ca este bun pana in momentul in care moare, cica au acum un lot naspa, i-au inlocut aparatul de 3 ori (!) aoleuuu daca ar stii astia ce reclama negativa le fac m-ar lua la maciuci!!

laura, aici de cele mai multe ori poti sa-l duci inapoi daca mai este in garantie (de obicei 6luni-un an) problema este daca au service pentru el sau daca au altul sa ti-l inlocuiasca. Iti dau un ex: laptopu meu hp s-a bulit, cei de aici cand a fost cumparat au declarat ca asigura service, si au asigurat: l-au luat, l-au trimis in america, a revenit in doua luni (!) reparat, este adevarat
cat despre a "incerca" produsele si pe urma sa le returnezi... inca nu in romania, plai cu boi

Mergi la inceput