Coduri Reksio (2)

Coduri Reksio (2) | Autor: CIRIPANDEL

Link direct la acest mesaj

Capitolul anterior: 1.

de ce ma respinge toata lumea? nu imi place!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madiutza22 spune:

va roooog, ajutati-ma!!! la reksio si masina timpului am ajuns in secolul 21 cand reksio trebuie sa gaseasca casa cu acoperis rosu si sa ii zica cv batranei din fata ei. din pacate nu stiu cum fac sa trec de acele vulpi (sunt 2 dar nu in labirint) pentru ca de fiecare data cand ma indepartez ma prin si ma duc inapoi in labirint. am gasit acolo o patina cu rotile si afara este un poster cu reksio si kretes. l-am luat si pe acela si mai departe chiar nu stiu ce sa fac. va rog sa ma ajutati!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

mihaibereket
Trimis la - 23/07/2008 : 09:30:33
--------------------------------------------------------------------------------

in egipt, la reksio si capitanul nemo, ce trebuie facut cu sfinxul?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madiutza22 spune:

nu pot sa cred k nimeni nu a trecut de acel nivel! va rog ajutatzi-ma!! plspls

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madiutza22 spune:

in egipt, la reksio si capitanul nemo, trebuie sa pui pe acea colivie o bucata de material pe care o vei gasi pe strada si dupa aceea trebuie sa iei de la crocodil capul de camila astfel: dai statuia primita drept rasplata pe corabie pentru mumie, apoi mumia pe lampa, lampa pentru crocodil, crocodilul pentru globul cu piramida shi zapada, acesta pentru scarabeu, scarabeul pentru tablou, iar tabloul pe capul de camila. dupa aceea intri cu camila in acel loc pazit shi iei de la jones carnetul de arheolog. dupa aceea mergi in locul lasat liber de hipopotam shi intri unde itzi indica mana rosie. acolo trebuie sa iei un covor pe care il pui pe acel suport care seamana ku un geam... dupa ce iei covorul mergi sus unde se aranjeaza perdelele... reksio va ramane acolo shi trebuie sa faci asha inkt kretes sa treaca pe cealalta parte ku perdelele roshii... le aranjezi shi pe acelea shi mergi sa iei kestia aia kre seamana ku un volan (nush kum se numeshte shi o gaseshti in spatele plantelor din ghiveci) shi o pui pe acea teava... dupa aceea o invartzi shi apa din acel loc mai adanc va disparea. acolo gaseshti un dispozitiv shi trebuie sa pui in el acel disc pe care il primshti de la jones... kretes va invatza limba kretonilor shi va trebui sa mergi inapoi la jones ca sa descifreze tablitza... acolo vei gasi doar o parte din tablitza iar celelalte 2 partzi le gaseshti in 2 locuri... una e in groapa sapata de arheolog iar a doua e in acea incapere pe care sunt desenatzi crocodili shi caini shi mai mult... k sa intri acolo trebuie sa dai click p inscriptzia de deasupra shi sa faci ce spune... dupa ce iei cele 2 partzi le citeshti shi mergi acolo unde submarinul capitanului nemo statea la inceput... acolo il vei gasi pe willy frog shi itzi va spune kum sa construieshti balonul k sa mergi in alt loc... apropo: k sa iei lampa trebuie sa strangi 4 monede de aur kre stralucesc in jurul piramidei unde se afla jones... sper k tziam fost de ajutor kiar dak nu am zis nimik de nici un sfink pt k in joc nu trebuie sa faci nimik ku sfinxul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mia1993 spune:

Citat:
citat din mesajul lui madiutza22

va roooog, ajutati-ma!!! la reksio si masina timpului am ajuns in secolul 21 cand reksio trebuie sa gaseasca casa cu acoperis rosu si sa ii zica cv batranei din fata ei. din pacate nu stiu cum fac sa trec de acele vulpi (sunt 2 dar nu in labirint) pentru ca de fiecare data cand ma indepartez ma prin si ma duc inapoi in labirint. am gasit acolo o patina cu rotile si afara este un poster cu reksio si kretes. l-am luat si pe acela si mai departe chiar nu stiu ce sa fac. va rog sa ma ajutati!


buna ! sunt noua pe aici...si eu cu o prietena de-a mea ne-am blocat tot aici si nu stim ce sa facem! pls...ne puteti ajuta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reksyo spune:

Va rog sa ma ajutati! La Reksio si masina timpului am aranjat mesele cum imi cere imaginea din carte! Dar m-am incurcat putin la transformarea atmosferei barului! Uitati aici o imagine cu ce am facut:
http://img155.imageshack.us/my.php?image=rekwa5.png
va rog frumos sa imi ziceti ce mai trebuie sa schimb!
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andre2008 spune:

Are sa imi trimita si mie cineva Patchul acela cu Pasarile Haosului
Daca il aveti va rog frumos sa mil trimite-ti pe:
-Skype : cena_rebelul
-Windows Live : cena_rebelul@yahoo.com

Ms Anticipa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tudy_io spune:

la reksio si comoara piratilor nu pot sa trec de partea in care soarecii au pus mana pe comoara!!!! cum ii ghide de gandaci jos unde e intuneric? va rooooooooog!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klaudell spune:

Buna, eu si baietelul meu avem o problema la Reksio si OZN-ul; nu putem trece de nivelul trei, ”calatoria”, cand cartita este total dezorientata si sunt doua imagini pe hublou cu planete care se invartesc prin fiecare.
Ce trebuie sa facem??? Nu merge nimic si nu reusesc deloc sa ma inteleg cu copilu`, a descoperit acuma jocul si nu se mai dezlipeste de el.
Va rugam frumos daca ati trecut de acest nivel sa ne spuneti si noua ce trebuie sa facem!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty_13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui klaudell

Buna, eu si baietelul meu avem o problema la Reksio si OZN-ul; nu putem trece de nivelul trei, ”calatoria”, cand cartita este total dezorientata si sunt doua imagini pe hublou cu planete care se invartesc prin fiecare.
Ce trebuie sa facem??? Nu merge nimic si nu reusesc deloc sa ma inteleg cu copilu`, a descoperit acuma jocul si nu se mai dezlipeste de el.
Va rugam frumos daca ati trecut de acest nivel sa ne spuneti si noua ce trebuie sa facem!!!


Dand click pe planete, trebuie sa le pui pe traiectorii absolut identice in cele doua hublouri.

Mergi la inceput