La noi la Galati sa veniti (39)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dinedana spune:

Salutre fetele!Apar si eu dupa o luguta perioada in care al meu calculator a fost virusat impreuna cu tot familionul mai putin eu care probabil am capatat ceva imunitate de la locul de munca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dinedana spune:

Salutare fetele!Iaca am reusit si eu sa pun mana pe calc pt ca in ultimul timp nu mai stiu nici cum ma cheama.Domnisoarele mele au luat una de la alta cite un pui de microb si abia le-am scos din problema, astept cu nerabdare faza urmatoare.Se pare ca tot orasul sufera de aceeasi chestie pt ca la farmacia unde lucrez se vind cantitati impresionante de medicamente de raceala!
Alina ia-o incet cu gradinita, fata de alti ani(pt ca la noi e al4-lea) anul asta tot vad asistenta la usa dimineata chestie care nu se intimpla pina acum si chiar se uita in gitul copiilor!Asta nu o impiedica sa le dea drumul si celor raciti pt ca sunt parinti care sunt convinsa ca o "ung" cum se cuvine.Eu deja am ajuns sa nu ma mai stresez pt ca stiu bine ca ele vor face tot ce stiu ele indiferent ce spun parintii.
Am avut momente cind ma enervam dar deja am inceput sa iau altfel de masuri sa-mi feresc copiii pt ca la mine acum e vorba de doi, si le dau vitamine si picaturi de imunitate probabil pina la primavara.
Partea rea e ca au prins microbul amindoua dar din fericire n-au facut febra, n-au bolit si nu le-am dat antibiotic ceea ce ma face sa cred ca au inceput sa-si faca efectul toate minunile date.
Asa ca dragele mele sa auzim numai de bine despre copilasii nostri pt ca de raceli nu scapam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Ziua buna!

Dinedana sa inteleg ca sunteti in trend cu raceala? e bine ca ati scapat fara temperatura si antibiotice si ia zi tu ce minuni le dai fetelor sa ia pentru imunitate?

Vlad e iar mucos da nu e problema sper, ca si noi suntem, doar muci nimic altceva si e la gradinita, despre asistenta ..... hmmm s-a dus sotul cu el la cabinet la control dimienata si asistenta ii zice : a, lasati ca stiu ca el nu deskide gura . Lucram la treaba asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gitana spune:

Buna fetelor,
Spuneti-mi si mie unde pot reclama o gradinita si daca am motivul intemeiat:azi am aflat(pentru ca mi-a spus fiica-mea nu ca m-ar fi informat vreo educatoare) ca fetita mea de cand a inceput gradinita nu are patutul ei si doarme in fiecare zi in alt pat, adica al colegilor care lipsesc in acea zi.Am vorbit dimineata cu educatoarea si mi-a zis ca asta e...sunt mai multi copii decat locuri si ca treb sa ne conformam.Bine....i-am zis dar nu m-a informat nimeni ca daca stiatm de la inceput nu eram de acord cu acest lucru.Nu mi se pare nici igienic sa dormi in lenjeria altul copil!!
Am incercat sa leg o discutie si cu directoarea dar era "destul de grabita" si avea un nas pe sus de nu-i ajungeam nici cu o prajina!!!

Plec iarasi la gradi,sper sa o prind pe directoare; acum il iau si pe sotul meu cu mine.
Mentionz ca e vorba de gradinita Tedy.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

gitana Imi pare rau sa aud ca esti necajita...doar ca din nefericire nu prea stiu sa fie solutii. Daca nu sunt patututi suficiente intr-o clasa atunci se procedeaza asa, cu mutat copiii in functie de dotarile pe care le au la dispozitie...sau se ia copilul la pranz...sau se retrage de la gradinita. Clasele sunt suprapopulate si din pacate invatamantul pana in grupa pregatitoare nu este obligatoriu
Stiu ca nu este raspunsul pe care ti l-ai dori. Daca vei face reclamatie, atunci probabil singura solutie care ti se va pune la dispozitie este sa muti copilul in alta parte pentru ca ei au prea multi inscrisi.
Imi pare tare rau
Poate raspunsul meu ti se pare aiuristic... dar ar fi bine ca macar sa stai sa te linistesti si sa nu pleci la "razboi" nervoasa. Poate cu muuult calm se poate rezolva pb. Succes!


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 38+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Neata!

Gitana din pacate ca ti-a spus Liliana e adevarat , la Vlad in grupa sunt 40 de copii si 24 sau 26 de patuturi, eu nu l-am lasat decat pana la 12, cand o sa vrea sa ramana pana la 4 nu stiu cum va fi, mai ales ca aseara imi spunea ca vrea sa doarma cu copiii la gradi.


Liliana cand nastem???/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Alina Pai nu vezi ce vreme naspa este afara??? Asta-i vreme de nascare??? Nuuuu, stau linistita la caldurica si eventual incerc sa dorm cat mai mult cu putinta ca stiu ce ma asteapta peste vreo saptamana-doua...
Vlad cum s-a acomodat cu gradi?? Daca vrea sa doarma cu copiii inseamna ca este pe drumul cel bun



Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & cu Radu-Mihai 39+

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

FETELE
vin cu o rugaminte
ca de la o galateanca ce sunt in origini catre voi care inca sunteti
am o cumnata galateanca f bolnava
care are nevoie de ajutor
daca v-ati uitat ieri la tv galati a fost la stiri
daca va uitati azi sau maine sau zilele astea la stiri pe tv expres apare iar
de fapt fratele meu vb ca ea are cancer cranian
este fosta asistenta medicala de copii de la spital la urgente era
daca ati fost cu bebeii vostrii o stiti din vedere
era blonda si vorbea foarte calm si frumos
o sa vedeti poze pe site daca il cititi va rog ajutati-ne care puteti



fetele
sunt un user DC
am nevoie de ajutorul vostru
cititi si daruiti daca puteti
nu ignorati va rog din suflet

Un om are mare nevoide de ajutorul DVS. Va rugam ajutati-o pe Alina! (cumnata mea) Mai are o singura sansa - ULTIMA!!!


www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Da-ti mai departe va rog!!!


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe puetere sa o ingrijeasca
Camelia Costea: DOAMNE AJUTA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Liliana deci maine nastem, ok? curaj, lasa frica ca doar nu te duci in necunoscut, ai mai trecut odata pe acolo, maine tinem pumnii sa nasti repede si Radu sa fie sanatos si mancacios!
Te asteptam cu detalii cand o sa ai timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Neata!
vorbesc singura pe aici , da nu-i nimic

A nascut Liliana, deci : felicitari, sa iti traiasca baiatul cu cap rotund si numar magic!!!

Mergi la inceput