Fulgusori de nov-dec 2009 (30)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

neata, va ofer un ceiuc
sthephy nu stiu la cine s-au referit fetele, dar eu nu am gasit pe prima pagina nici o Alinush, ci doar Alinus25...si eu despre ea vb, sau cel putin fetele au scris doar Alinus...

andrecluj, mamicile astea sunt o comoara pt noi (pt mine mai ales, si de un real ajutor mai ales acuma) dar au si ,,darul'' de a speria lumea, ca asa li se pare lor , si pe mine mami ma toaca la cap ca a pus prea putin david pe el, ca de ce se agita cand suge, poate nu-i ajunge laptele,etc....dar in cazul tau nu cred sa fie vb de asa ceva, stai relax....

si nu mai stiu la cine ce am vrut sa-i spun...(mult am tinut si eu minte, 2 persoane )


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

La multi ani lui Domonic si Iuliei alaturi de mamicile lor Ramona si Broscuta.
Andre acusi scot cureaua... ce idei sunt astea. Pai si Danut face circ la unele mese si cred ca mai sunt cel putin 30 de fulgusori care fac asta. Alunga repede ideile astea ca vin pana la tine si o incurci. Eu am avut ceva cazuri in familie: un bunic si un unchi care au decedat si mai am si doi verisori toti bolnavi de epilepsie si cand eram mica si ai mei se gandeau sa nu cumva sa fi "mostenit boala". Oricum eu stiu ca primele semne apar cand copilul are cativa ani nu acum. Deci....bataie, bataie, bataie...

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Camy, Adriana, Dymomo multumesc Bataita nu era pt mine, da? Era pt buni. Sau si pt mine ca am gugalit. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Andre, cumva mamica ta se uita la House? Era acolo un episod cu un baietel care saracul de el avea dureri cumplite cand manca ca ajunsese sa fie hranit parenteral (pe vena) si printre nenumarate diagnostice probabile s-au gandit si la epilepsia abdominala. Nu mai stiu daca pana la urma asta era cauza... Daca nu la House a vazut atunci prin vreo telenovela care s-a inspirat cu nerusinare de acolo... Pana sa va alarmati acum toate vreau sa va spun ca in realitate e extrem de rara boala asta, si bine ti-a zis Dymomo ar insemna ca cel putin 30 de fulgusori sa fie si ei Doamne fereste bolnavi ca fac urat cand mananca... Ca-i san, ca-i biberon nu trece o zi sa nu apara o mamica aici sa se planga... Asa ca alunga gandurile negre, Chiara trebuie sa vada o mamica increzatoare si zambitoare!

Dymomo, am inteles ca atunci cand te intorci la bloc adoarme. De ce nu mai dai cateva ture sa mai doarma un pic, ma gandesc ca ajungi cu el acasa si se trezeste, nici somnul nu si l-a facut -ar mai dormi dar nu mai reuseste, nici foame pe deplin nu-i este -mamanca cu scandal si fara pofta ca nu-i e foame si e prost dispus, isi da peste cap tot programul mai departe si intra intr-un cerc vicios... Spun si eu...


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Mneata

Lavi, Camy, Andre, multumim de cafea. Acusica ma bag si la una reala

Lalu, iti trimit un gand bun: sa dea DD sa se rezolve repede si usor problema

Lavi, ma bucur ca ai reusit macar putin sa te odihnesti.

Raluci, ma bucur ca e mai bine BUBU

Andre, nici sa nu te gandesti la asa ceva! Camy are dreptate, crizele de epilepsie nu sunt cu plans... sunt mult mai urate. Eu stiu de la copii mai marisori: cad din picioare, fac convulsii... Cand se termina o criza sunt rupti de obositi . Nu e cazul la bebita ta! E sanatoasa tun stai linistita!

Bataie si pt tine ca ti-ai pus problema asa, ce te-ai stresat inutil; de buni nu mai spunem nimic


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Lavi, raluci, dymomo multumim de urari . Sunt foarte fericita ca am ajuns si la ziua de azi. Visam cand avea vreo doua saptamani sa ajunga la 3 luni sa o vad mai amre, si iata, fericirea ma cuprinde inevitabil....
Dominic de mamikoasa RamoC ( care, apropo', e cam absenta breeeee....!!!! )
Coque asta e, asa mi-a venit sa ma exprim....ca nu stiu cum sa-i spun altfel. Daca plange in toate pozitiile si in toate locurile din casa, iar cand o ia ma-sa in brate plange in continuare, colici nu sunt si altele..... noroc ca sunt rare chestiile astea. D'aia ma gandeam ca e alint...ca de altfel mai sta si singurica cate o juma de ora.... nu ma intelegeti gresit, nu ma plang de ea, ca m-ar bate Doamne Doamne....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Neata fetele
Clar nu mai am cum sa recuperez 3 capitole necitite, DA IMI PLACE CA ATI DEVENIT MAI VORBARETE, cand oi termina curatenia o sa am ce citi

POZE DIN CASA NOUA





fericita de Maya Andreea din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns broscuta_80 spune:

Andrecluj acus infiintez comitet de pedepsire.... ce inseamna asta? Baga-ti mintile in cap.... daca reusesc am sa ti-o filmez pe fiica-mea sa vezi cum isi infasoara tzitzica dupa gat......
La cate ore mananca? Cand plange si e aproape de masa incearca orice altceva numai nu ii da mancare.....
Monis ai fost tare... din Mamica ZEN te-a redus Santi la 3 pene????? ( parca e nume de restaurant )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shtephy spune:

Neata fetelor ,multumesc de cafele
Andre gata ,au plecat gandurile negre?
Ralu super ca-i Bubu mai bine.
A_driana da ,ai dreptate am gresit eu,nu avem in lista Alinush,dar sunt cateva nickuri asemanatoare si m-am zapacit.Stiu ca fetele au scris Alinus dar nu cred ca la ea se refereau.Acum sunt confuza si eu.Oare e vorba de Alinutza_24 ?Mama ei s-a operat?

_
Ramona , mamica Stefaniei(20nov2006) si a lui Iustin (4 dec 2009)
Poze cu Strumfici
_

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

La multi ani pentru ginerelul meu mic, sa creasca mare, voinic, sanatos, frumos, destept, norocos si plin de bani sa aibe cu ce sa-i satisfaca mofturile lui fiica-mea... Cuscrulina sa-ti traiasca fulgusorul categoria grea si asteptam potoalele!


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput