Prietene la bine si la greu - 13

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

mneasa

normal ca sunt suuuper restanta. Incerc sa recuperez azi ceva ca stau prin casa... dar si aici e treaba...

Ieri am fost la vaccin si Mihnea are febra de aseara. I-am dat o doza de nurofen aseara... si acum depasise iar 38 Cu tot tratamentul toata noaptea tot 38 a avut, am stat cu sosetele cu otet si comprese, el a dormit binisor, eu mai putin... ba comprese , ba dat prin somn sa suga... Acum am mai dat o doza de nurofen si a scazut la 37.2 Speram sa treacaaaaaaa!

Citeam discutia despre programa incarcata. Nu stiu in spania cum e, dar din italia mi s-a intors un elev varza... aia nu fac nici 1/4 din ce facem noi. Poate e mai bine la ei... dar sa fac o parte din scoala acolo si sa continui aici e rau rau.
Da programa noastra e incarcata.... dar eu as spune ca, mai mult decat incarcata, e proasta punct. cerem elevilor sa stie lucruri inutile, nu sa stie sa faca lucruri utile, cum ar fi firesc. Totul e teorie.

Vazut poze de Dana,n , de la nasit. M-am topot dupa rochie... dar pe asa manechin nu putea arata decat perfect rochia.

Andre, ramasese ca imi trimiti o lista de produse. cat despre pufuleti cu veve. mama lor... la noi sunt cu ursuleti, cu Nica... si inca n'shpe feluri... dar nu au veve. Ufff! Cred ca e o fabricuta pe la cluj ceva... Daca vrei din altii...

Eu sunt tare obo si ma doare capul...
Trimit... mai citesc si revin


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

salutari....

Ava, multumim de intrebare.... Dragos e bine, de ieri am inceput sa-i introduc si din laptele lui, il combin cu cel fara lactoza... azi crestem portia si de maine cred ca suntem integralisti pe Nan 1

Analizele au iesit ok, nu a avut nici Ecoli, nici salmonela, nici nimik.... cred ca a fost o undispozitie sau un fel de a spune ca nu vrem sa fim diversificati..
A inceput sa manance si mai bine, ne apropiem de cantitaea noastra si nu plange chiar la fiecare biberon ( ii era foame, rodea/sugea tot, dar cand vedea bibe incepea plansul cu lacrimi, o tinea asa un pic, timp in care cautam un loc cat mai atragator de servit masa si apoi lua bibe si il papa )

in rest... numai de bine... stau cu sufletul la gura sa nu reduca indemnizatia ( ( daca-i musai, sa umble un pic la procent) dar sa nu ma coboare la 6 mil ca nu stiu ce sa fac.... .. vad ca alocatia au hotarat sa o reduca....


Dragos si Eva _30.11.2009


mucosii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Neataaa

RamoC - spor la dintar. sa treaca usor! Ce mai face soricelul, cum mai mananca?

Ali - multa sanatate si ai gija mare

Tina - stai linistita ca nu se supara nimeni pe nimeni

Dozz - merci . Nu numar oi ca ma enervez foarte rau facand asta . Insa am reusit aseara cu putina golire a mintii de ganduri si relaxare musculara. Sper ca ai trecut peste criza de fiere

Ancutza - s-ar putea sa fie si de la caldura iritatia de la fundulet. Nu vreau sa ma gandesc cum va fi la vara in 40 de grade si cu scutec
Felicitari pentru Sabinutza

Raluci - bafta la vaccin, sa scape usor Bubu

Many - eu zic ca mai bine ca ati apucat sa platiti excursia. O sa fie grozav in vacanta, ai sa vezi. Cred ca toate avem nevoie de o vacanta vara asta

Crissa, Ralu_seby - daca ai avut contract de munca la un angajator, atunci declatatia este depusa de el.
Eu ziceam de cei care au venituri din mai multe surse (PFA, drepturi de autor, venituri din chirii etc), care trebuie declarate de fiecare in parte.

Shtephy - stii tu, default

Dana - ce bine ca ai putin ajutor de la fratele tau. Se va linisti si David cu siguranta, cred ca este si el putin bulversat de schimbarea casei etc

ma bag si eu la o frapucina (si la un mar ras

sarbatoritilor de azi!!

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamariaCiteam discutia despre programa incarcata. Nu stiu in spania cum e, dar din italia mi s-a intors un elev varza... aia nu fac nici 1/4 din ce facem noi. Poate e mai bine la ei... dar sa fac o parte din scoala acolo si sa continui aici e rau rau.Da programa noastra e incarcata.... dar eu as spune ca, mai mult decat incarcata, e proasta punct. cerem elevilor sa stie lucruri inutile, nu sa stie sa faca lucruri utile, cum ar fi firesc. Totul e teorie. Andre, ramasese ca imi trimiti o lista de produse. cat despre pufuleti cu veve. mama lor... la noi sunt cu ursuleti, cu Nica... si inca n'shpe feluri... dar nu au veve. Ufff! Cred ca e o fabricuta pe la cluj ceva... Daca vrei din altii...
Referitor la programa din Italia, cand fac lectiile cu baietii lui tati mi se ridica tot parul din dotare. La engleza sunt, in clasa a 12-a, la nivelul clasei a 3-a de la noi, normal ca foarte putini italieni vorbesc limbi straine, in schimb invata latina si greaca in prostie, asta micu' a lui tati e mereu corigent. Ma intreb la ce o sa-i foloseasca poeziile grecesti in viata, in fine. Povestim pe mess despre pufuleti, mamaliga lor. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DianaR spune:

Andre am dat un search la veveritele tale si am gasit asa: firma care-i produce e din Baia Mare: http://www.infoaliment.ro/anunt_272336-Veverita+pofticioasa.html Poatye ii poti contacta cumva. Iar distribuitorii sunt din constanta. Cica pe litoral se gasesc cel mai usor. Asa ca baza iti e in fetele de la mare.


Diana cu Vlad(16.05.04)(bebelus, copilas)&Timeea (18.05.06) & Teodora (11.11.09)
Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

Ancutza - s-ar putea sa fie si de la caldura iritatia de la fundulet. Nu vreau sa ma gandesc cum va fi la vara in 40 de grade si cu scutec



Te muti la mami la racorica la munteee Si ne trimiti si noua o gura de aer proaspat

Si fiimea e iritata de la caldura fix la incheieturi la picioare langa pussica (daca e numai cuti cuti...)La vara nu stiu ce o sa fac..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrecluj spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR
Andre am dat un search la veveritele tale si am gasit asa: firma care-i produce e din Baia Mare: http://www.infoaliment.ro/anunt_272336-Veverita+pofticioasa.html Poatye ii poti contacta cumva. Iar distribuitorii sunt din constanta. Cica pe litoral se gasesc cel mai usor. Asa ca baza iti e in fetele de la mare.
Saru mana mult. Deci facem un pachet litoral, Bucuresti si Iasi, nu merge, trebuie sa adaug si un Cluj si o Timisoara si aia sa vezi bucurie cand il deschid, moooaaama. Chiara Ada, vita mia , Chiara creste Odiseea plecarii noastre acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Citat:
citat din mesajul lui DianaR

Andre am dat un search la veveritele tale si am gasit asa: firma care-i produce e din Baia Mare: http://www.infoaliment.ro/anunt_272336-Veverita+pofticioasa.html Poatye ii poti contacta cumva. Iar distribuitorii sunt din constanta. Cica pe litoral se gasesc cel mai usor. Asa ca baza iti e in fetele de la mare.

spre marea mea rusine tac chitic si nu zic nica ca la noi veverisili is la tot pasu..,dar la ce sotz am cand e vb de forumache, nu cred sa ma ajute in privinta asta cu pusu pachetului la autocar.. Sa nu ma bati prea tare Andre-ule!
Probabil as putea sa te ajut, dar nu cred sa fie atlasib la noi prin oras, vreun sediu ceva..E drept ca nu am vazut pe aici..dar nici nu stiu prea multe nefiind orasu meu decat prin adoptie..

Mami de rechinasa Amalia Teodora (03.11.2009)

rechinas in pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dienutze spune:

Neata, dragele mele

Au anuntat la relitatea, dau 600 ron la toata lumea!
Sunt plina de nervi!

Dupa o pauza de dc, am intrat ieri sa vad daca aveti noutati despre indemnizatie. Sunt acasa, la fulgusori.
Dar se pare ca va trebui sa reiau munca, caci bancile nu ma amana cu ratele. Deci tot rarut voi fi pe aici.
Pup toate fetele si toti puiutii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Salutare.
Azi fac cinste ca face fetita mea 5 luni.

Am niste zile groaznice . Ema e taaaare maraita si plangacioasa. Nu stiu ce are...Offf tare e greu...toata ziua singura. Imi vine sa ma urc pe pereti.

Normal ca-s in urma cu cititul, dar am vazut filmuletul cu rechinasa scumpa , si poze cu micuta crestina Cezara.

Vad ca vb de kg..io-s scandura...normal la atatea nopti pierdute, nervi, stres...

Sper sa urmeze zile mai usurele si pt mine.

Va pup.

Floricik mami de Maria Ema-12.12.2009

www.webshots.com/user/floricik0805" target="_blank">noi 3

Mergi la inceput