Mamici si gravi de gemeni- felicitari sugubina(52)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

bine ai venit printre noi, Adishor! da-mi datele sa te trec pe listuta noastra! Sarcina cat mai usoara! scrie repede 10 mesaje ca sa treci de moderare si sa te putem citi in timp real

gabitza, nu stiam ca ai fumat bravo ca ai reusit sa nu recidivezi!



pozicile noastre daca va plac, ari-1 si ari-2 puteti www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank">vota
multumim!

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

hola mamici de gemeni. Multumesc tare mult de gandurile bune. In sfarsit se pare ca maine plecam acasa. Sunt internata din 4nov,imi ajunge si mie. Mie nu imi e dor deloc de sarcina- eram numa unflata,nu ma puteam misca,pipi des,tensiune,mare balenizare pe canapea si in pat-sa nu mai aud. Mi-a ramas una burta in jos atarnand,e cu vergeturi urate . Dupa ceza ma misc bine,pot sa si rad,si nu mai duare datu jos din pat. Revin.

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

legat de patucinuri- la inceput e in dormitor,am pus duar unu din lemn de 120/60. Dupa 3-4luni sau cnd nu mai incap mai iau unu. Ajung acas si voi pune si poze cu Puficele. Sunt incantata de taticu-e topit tot,cnd o ia pe vruna in brate e asa grijuliu,ba mai mul imi zice mie 'ai grija cu capu!' Sau k sunt prea dura si baetoasa-chestie care mi-a atras reclamati de genu 'se vede ca nu te-ai jucat cu papusile cand erai mica!' Eu nu sunt genu asta dragalicios si gretos,adik le mai pufez si eu,da nu non stop..

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Multumesc tuturor pentru urari!

In ceea ce priveste nasterea, medicul e evaziv, asteptam eco morfo-fetala trimestrul 3 care va fi pe 16 decembrie. DPN ar fi 15 februarie, dar nu ma bazez ca ajung chiar la 40 de saptamani.

Mi s-a recomandat sa nu renunt la plimbarea zilnica, jumatate de ora. Cam atat ies din casa, in rest, odihna, somn, citit, filme. Incerc sa ma incarc cu energie, am inteles ca dupa ce nasc, voi sta treaza o perioada

Aveti idee cam cat dureaza sa alaptezi 2 gemeni noaptea? si natural si supliment la biberon. spre dimineata se termina 'sesiunea' ?

Mai am 2 luni pana atunci, sper sa ajung in saptamana 37! Aveti vreo reteta?

Sanatate si sarcini usoare tuturor!
(in masura in care o sarcina gemelara poate fi "usoara"

Adriana + 27 cu porumbitzele si poftele zilnice

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Manu, multumesc frumos pentru incurajari.
Foarte utile sfaturile voastre, nu intalnesc des mamici de gemeni, ma voi bizui de sugestiile voastre, ati trecut unele din voi prin experienta sarcinii, este motivant sa aflu ca toate sunteti bine, ati nascut, a fost ok, gemenii sunt si ei bine..

multumesc
Adishor + 27

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Sunt satula si eu de oameni care zic "vai saraca". M-am si enervat de cateva ori si le-am zis ca nu mor...nu sunt bolnava...nu ma doare nimic deci nu inteleg ce atata compatimire. Ba la una i-am zis ca un copil poate face oricine...2 mai greu...trebuie sa ai ceva deosebit! Na...ca poate asa se linistesc!

fericita!! 35+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

Adi secretul este sa ai cat mai mult grija de tine. Renunta la orice te epuizeaza. Eu mi-am luat femeie care sa faca curat o data pe saptamana, cumparaturi faceam doar cand era si sotul ca sa care el sacosele, totul cat mai relaxant. Plimba-te...fa shopping...citeste...orice iti face placere si multa incredere.

fericita!! 35+ si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

noroc ca stau mai mult in casa si sunt ferita de comentariile de genul...vai saraca, ce greu o sa iti fie etc. daca, doamne fereste eram bolnava ce mai ziceau...

asa a vrut Dumnezeu sa ma bucure cu doi copilasi! eu cred k lumea mai sufera si de invidie :(.

sugubina abia asteptam poze :)!

elena+34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza fetelor, stau si eu la o cafa cu voi
Elena..comentariile..sunt si vor fi..cat vom trai. Eu ce sa spun..ca arat de 17 ani..si am 3 copii?Sa-ti spun ce-mi aud urechile din gura batranilor pe strada??sau cum ne privesc toti..?:)))m-am obisnuit deja cu asta



Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

gata Adishor, esti pe prima pagina, alaturi de noi!

trebuie sa va obsinuiti , viitoare mamici de gemeni , pentru ca gemenii peste tot sunt in centrul atentiei, oriunde va veti duce, in parc , in concedii, gemenii atrag atentia, se opreste lumea pe strada si se bucura cand vad gemeni... noi ne-am mai obsinuit... odata un tatic ne-a rugat sa-l lasam sa faca o poza cu baietii s-o aiba amintire

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=clipe%20de%20vara%202010&page=4" target="_blank"> votati rasaritul

***************** Cand prezentul va fi trecut, visele vor deveni realitate*****************

mamy de gemenasi dragalasi

Mergi la inceput