Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(53)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sweet30 spune:

Mirela,si mie mi s-a recomandat Celestone (betametazona), si nu am gasit in Romania, mi l-a trimis o prietena din Italia. Daca ai pe cineva pe acolo sa-ti trimita....o cutie costa 9 euro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gemeni2009 spune:

buan mamicii
daomne ajuta mirela
asa sieu ziceam sa maiduc si saptamana asta si apoi si asta si uitea asa am ajuns la 35 si miia programat dr.ceazriana si gata sa rasturnat carul


clubul nostru
fabian si razvan
http://s591.photobucket.com/albums/ss360/ionut_mary/gemenii/?action=view¤t=1234.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui gemeni2009

buan mamicii
daomne ajuta mirela
asa sieu ziceam sa maiduc si saptamana asta si apoi si asta si uitea asa am ajuns la 35 si miia programat dr.ceazriana si gata sa rasturnat carul


clubul nostru
fabian si razvan
http://s591.photobucket.com/albums/ss360/ionut_mary/gemenii/?action=view¤t=1234.jpg


spune-mi te rog, care era data de nastere a copiiilor? 22 sept 2009 imi aduc aminte, e corect? vreau sa va trec si pe voi in listuta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

buna fetelor..am revenit si eu in forta..am avut gemenii cu enteroviroza..extrem de urata..am tinut un regim drastic sa nu ajunga in perfuzii..si pana la urma tot acolo am ajuns. Au slabit foarte mult, nu stiu daca mai sarim de 10 kg:(((si aveam 11 si..Acum..sunt fericita ca ei mananca bine si vor recupera. Cam atat...si ma bucur ca a ramas indemnizatia la 2 ani..sa inaintez cu demersul pt comisie.




Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

elena..de cand ma tin sa te felicit pt puiutii frumosi

ieri am mers la dr, am facut eco la ficat, etc, cica am probl cu bila si colecistul ca apasa bebelusii si ficatul nu mai functioneaza deci, la capacit maxima..a mai zis sa asteptam rez de hepatita...care cica daca nu am avut niciodata probl e clar de la sarcina...bilirubina mare si fosfataza alcalina marita indica ca ar fi de la sarcina, si mancarimile tot de aici...

mi s-a recomandat sa iau lagosa...deja am luat una..sper sa nu faca rau ca ar fi din plante,,,

ce parere aveti de biberoanele beby nova si cico, sterilizator cico..o prietena m-i spus ca ea le-a folosit si a fost multumita avand in vedere raportul calitate/pret..



fluturas 31EMANUEL MIHAI+ MARIA CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gemeni2009 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Citat:
citat din mesajul lui gemeni2009

buan mamicii
daomne ajuta mirela
asa sieu ziceam sa maiduc si saptamana asta si apoi si asta si uitea asa am ajuns la 35 si miia programat dr.ceazriana si gata sa rasturnat carul




spune-mi te rog, care era data de nastere a copiiilor? 22 sept 2009 imi aduc aminte, e corect? vreau sa va trec si pe voi in listuta.

Ceata lui pitigoi: Luminita, Edi si Robi - 26.09.2008

"Exista pe lume bucurie mai mare ca un copil: DOI copii!"

www.sos-satelecopiilor.ro/" target="_blank">O mama imaginara nu e o mama!

asa trebuia s a fie data lor dar auiesit mai devreme
22 august 2009


clubul nostru
fabian si razvan
http://s591.photobucket.com/albums/ss360/ionut_mary/gemenii/?action=view¤t=1234.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sweet30

Mirela,si mie mi s-a recomandat Celestone (betametazona), si nu am gasit in Romania, mi l-a trimis o prietena din Italia. Daca ai pe cineva pe acolo sa-ti trimita....o cutie costa 9 euro


nu am pe nimeni, nush unde sa mai caut
mai ales ca in afara fara reteta nu se da nicio aspirina

+33 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

AMR 19z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

Multumesc mult fetelor pt urari!

Noi ne luptam deja cu colicile, Tudor e terminat saracutul de burtica, nu stiu ce sa ii mai fac...:(.

Va poop

elena fericita a lui Radu si Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

fluturas2010: nici eu nu am iesit prea bine cu analizele de la ficat (cele care se fac in trim 1 de sarcina) si de atunci iau lagosa (1 pe zi) la indicatia medicului. asa ca nu-ti face griji ca rau nu face .

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sweet30 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela2

Citat:
citat din mesajul lui sweet30

Mirela,si mie mi s-a recomandat Celestone (betametazona), si nu am gasit in Romania, mi l-a trimis o prietena din Italia. Daca ai pe cineva pe acolo sa-ti trimita....o cutie costa 9 euro


nu am pe nimeni, nush unde sa mai caut
mai ales ca in afara fara reteta nu se da nicio aspirina

+33 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

AMR 19z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult





prietena mea l-a cumparat fara reteta....daca as fi stiut imi lua mai multe si ti-as fi trimis eu....eu il fac la 29 de sapt, ca nu se stie cat mai rezistam, si vreau sa fiu sigura....dar poti folosi si dexametazona, intreaba medicul...mie imi raman 2 fiole de 4mg, daca te ajuta cu ceva, anunta-ma, ca ti le trimit tie

27+


Mergi la inceput