Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(53)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

buna, fetelor. sunt superbe - puficele.stiu ca ti s-a mai zis, dar alte cuvinte ptr a descrie ce am vazut, nu prea exista. poate delicioase
fusei si eu la eco de 22 SA, bebicii sunt bine, de 500 respectiv 600 grame, fata e cu capul in jos, picioarele in sus, iar baiatul cu capul in sus, picioarele in jos, ii da suturi in fata fetei- care a iesit in toate pozele cu mainile la cap- langa se vede piciorul lu' frasu
de sapt asta, de cand e cu capul in jos, ma taie partea interna a coapselor cand ma ridic in picoarele, de zici ca ma rup in 2. am impresia ca imi da cineva cu ciocanul in osul de jos- coccisul,- or fi ligamentele? care se intind, si se tot intind, nu ? asa ca am vazut ca incep sa merg usor cocosata, usor cracanata, cu pasi mici..cum sunt si mica de inaltime, cred ca sunt tare comica
nu inseamna ca dc fata s-a pus cu capul in jos, sa fie semn de nastere prematura, nu? nu e cam devreme sa se fi asezat de la 22 sapt. cu capul in jos? am uitat sa intreb la eco..

22 SA+ mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Fetelor, noi ne-am hotarat sa scoatem la vanzare caruciorul dublu (Peg Perego Duette SW)... ma despart cu greu de el, dar... asta e. M-am gandit sa va anunt, poate e interesata vreuna din voi. Detalii putem discuta pe PM sau e-mail.

Un weekend minunat tuturor!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

da, ieri mi-a luat sotul balsam camforat mentolat 23 lei/500 ml, de la farmacia naturista, cica e pt copii si gravide scarpinacioase....uleiul de migdale nu are efect...

fetele cu cerclaj..ati mai facut culturi de col?parca ma jeneaza cerclajul asta

palmele mi se umfla groaznic si am mici pete rosiatice, de inele am si uitat..

am implinit 12 kg....

cand mi se intareste uterul parca ma strange, ma junghie, oricum iau arefam, no-spa si gynipral...dar tot e cam inghesuiala...

parca am si niste crampite spre col..si uterul meu e cam pe dreapta, nu pe centru, si tot in dreapta se tuguie...

deabia astept si eu bebelusii...mai e un pic.nu...

fluturas 29EMANUEL MIHAI+ MARIA CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

viss bb-ii mei erau cu capul in jos de la 20 saptamani si asa au ramas pana la final, pana la 36S si 3 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

viss si bebeii mei tot asa sunt asezati, ca doua virgule cu picioarele la nasul celuilalt

+31 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

Salutare fetelor,

Nu am reusit din lipsa de timp sa intru pe forum si voi stiti cum e...
Pe 20.11.2010 au venit pe lume Alexandra cu 2210g si Stefania 2190g
Azi pe 27.11.2010 facem ...1 saptamana

Va pup si imbratisesz pe toate
+

MOTTO: Nu pot schimba directia vantului dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeauna la destinatie[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

multumesc, fetelor ptr raspunsuri. dupa cum vad- mare legatura nu e, odata ce bebicii vostri au stat/ si inca mai stau in burtica bine mersi.
andreiutza - felicitari ptr bebei.La multi ani! multe saptamani si multi ani de acum incolo, sa fie sanatoase si sa va bucurati de ele!asteptam pozici, cand te mai liberezi

22 SA+ mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fluturas2010 spune:

si bb mei erau in poz craniana si la 27 s si la 24..oricum fetita e jos de tot si ba e cu capu ba cu picioarele in col, pe cerclaj,iar baiatul deasupra ei pe lateral...si cand mi se contracta se face uterul triunghi, etc...

si voi aveati burtica tare pietroi???

specific ca stau mult la pat de o luna si ceva...

fluturas 29EMANUEL MIHAI+ MARIA CLARA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

ANDREIUTZASG, felicitariiiii!!! Sa fie sanatosi, papaciosi si necoliciosi! Asteptam sa ne scrii cum te descurci! Si poze, evident!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreiutasg

Salutare fetelor,

Nu am reusit din lipsa de timp sa intru pe forum si voi stiti cum e...
Pe 20.11.2010 au venit pe lume Alexandra cu 2210g si Stefania 2190g
Azi pe 27.11.2010 facem ...1 saptamana

Va pup si imbratisesz pe toate
+

MOTTO: Nu pot schimba directia vantului dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeauna la destinatie[/i]





Bine ati venit pe lume bb-line Alexandra si Stefania! Sa fiti sanatoase si norocoase! Mami refacere grabnica!

din 09.12.2009 mami de gemanutze


Mergi la inceput