Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(54)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

fluturas nu baga in seama rautatile altora
acel tata, numai tata nu o fi el
pupi si aveti grija de voi

+35 cu motaneii Razvan si Robert si mami de Vlad (12.12.1999)

AMR 8z, cu voia lui DD poate rezistam mai mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

fetelor, le-am gasit. sunt atat de fericita m-a ajutat o fata de la odiseea " buburuze de ianuarie- februarie". ii multumesc inca o data .si nu in ultimul rand, multumesc Doamne, ca mai exista asa oameni.

26 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAVINUTZA spune:

buna seara- anuskka si eu am avut probleme cu una dintre fetite cu regirgitarea-s-au mai ameliorat cu lapte AR si Gaviscon sirop pentru bebelusi- este un preparat pe baza de bicarbonat de sodiu anti reflux si anti arderi - stiu ca nu se gaseste in tara -mie mi-a adus cineva din Franta si din Austria- incearca sa faci rost daca nu da-mi PM -eu mai am niste pliculete Gaviscon pt adulti dar se pot da in cantitate mica si la bbei.
Noi suntem bine avem sase lunite -dupa un inceput nu prea spectaculos al diversificarii cu Alessia care a stagnat in greutate pentru ca nu mai vrea sa bea laptic- in ultimele 2 sapt au inceput sa pape binisor.

Va pup si va doresc cele mai linistite si frumoase sarbatori alaturi de pitici sanatosi si voiosi!

Lavinia - mami de buburuze Silvia Maria si Oana Alessia 10.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

buna fetelor,

vroiam sa va impartasesc o mare bucurie. azi am devenit si matusica, sotia fratelui meu a nascut o fetita, Catalina Ioana, de 3.300kg.

se pare k anul asta mos craciun a fost foarte darnic cu noi :).

va poop

elena Radusi Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

Pupici la toate fetele,
Fluturas, cand am citit am , sa va dea DD multa sanatate si putere pt. a trece de aceasta punte si multi pupici Mariei, lumina voastra de acum.
Nu am mai intrat de mult , pt. ca am trecut si inca nu s-a terminat, prin niste probleme. Pe 19.12. m-am internat cu fetele la Sp.G.Alexandrescu cu diagnostic de pneumonie acuta. Fetele aveau o stare ciudata de 4 zile si am decis sa mergem la urgenta, nu m-am asteptat sa fie asa de grav. Saracutele tuseau, aveau o gramada de mucozitati pe care nu le eliminau si care le ajungeau in gat, dupa care vomau f. des.
Au urmat un tratament cu antibiotic, ne-au externat pe 23.12, tusea inca persista (dr ne-a zis ca o sa persiste pana la 2-3 sapt.), dr. au zis ca plamanii sunt ok, acum respira mult mai bine, niv. de mucozitati revine la normal.
Alexei , la analize i-au depistat o carenta de Fe, dar Stefi e ok. Am tras o mare sperietura cand ne-am internat, ca nu luasem nimic la noi, nici pampersi, nici laptic, cine se gandea ca este asa de grav. Medicul pediatru al lor, cand le-a consultat nu si-a dat seama de gravitatea probl., dar eu am decis sa mergem la urgenta.
Din cauza faptului ca nu am avut lapte la noi, si fetele au stat nemancate 5 ore, pana cand au venit ai mei cu bagajul, in nenorocitul ala de spital nu era lapte de rezerva pt. astfel de cazuri.Fetele au plans mult si la un moment dat s-au calmat, cand le-am hranit dupa atatea ore, au fost f agitate si Stefi dupa ce a mancat isi pierduse constiinta.
M-am panicat , eram cu mama in salon, am tipat la asistenta care a luat-o si a dus-o la terapie intensiva unde a stat la oxigen.
DD a fost cu noi si Stefi si-a revenit imediat, dr a zis ca au fost agitate si se poate intampla ca dupa ce mananca cu pofta sa aibe astfel de reactii.
Ma bucur ca acum suntem acasa, suntem ok, desi inca tusesc si mai elimina laptic, din cauza mucozitatilor, dar de aseara nu am mai folosit batistuta bb, ca au respirat f bine, doar folosind ser fiziologic. Am stabilit totusi sa mergem si la o a 2 opinie, sa fim siguri ca fetele sunt ok, asta dupa ce va trece per. de izolare (7-10 zile).
Acum , nu avem voie sa iesim din casa inca 1 sapt., am decis sa nu mai intre in contact decat cu max. 6 pers., pana nu le facem vaccinul de 2 luni. Ma rog, sa le fie bine in continuare, sa le treaca tusea carele-a zapacit ...saracutzele sunt ragusite si nu mai au putere sa urle. Au o stare de om bolnavior, de ieri seara sunt mai binisor si ma rog sa sa fie sanatoase in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misspii spune:

Sfanta sarbatoare a nasterii Domnului sa va aduca bucurie,sanatate,liniste si iubire!
Craciun fericit!!!!!!
Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:



Craciun fericit tuturor alaturi de cei dragi!!!





binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larisel spune:

Craciun fericit alaturi de copilashi si de cine mai vretzi voi!







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Dorim si noi tuturor gemenasilor, fratiorilor si surioarelor, mamicilor si taticilor, un Craciun linistit si multa sanatate!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

ANDREIUTASG, multa sanatate bebeluselor! Imi pare rau de patania din spital! Off, mititelele de ele, asa micute cum sunt, o sa lupte si o sa se faca bine repede-repede! Si da, izolarea e cea mai buna solutie peste iarna, asa am facut si noi, intrau in contact cu max 5-6 persoane si asta dupa o sesiune de spalare temeinica pe maini, dezinfectare si niciodata cu hainele de strada... Tin minte ca eram chiar obsedata la un moment dat, dadeam cu spray dedzinfectant si pe papucii de casa. Si acum mai dau pe clante din cand in cand...

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput