Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (55)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANUSKKA spune:

Da,acu stau in vs,de cand m-am casatorit.

mamica de Aniela si Daria 27.09.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

Adishor 1975: ma ia si pe mine cu fiori cand spui ca mai sunt 2 zile:).
Laura 25: merci mu;lt pr indicatii ; chiar ne prind bine .


28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Adishor, nastere usoara si sa fiti toate 3 sanatoase! Parca-mi amintesc si eu de ultimele zile pana la cezariana, desi au trecut aproape 3 ani, dar nu poti uita niciodata zilele respective.Cu baita si alaptatul simultan, nu stiu ce sa zic. Eu foarte rar le-am dat sa suga in acelasi timp si i-am alaptat pana la un an. E tare greu si incomod, norocul meu ca unul din ei era mai rabdator, ii mai dadeam suzeta pana papa mancaciosul sef. Baita le-am facut tot pe rand (asa cum a explicat si Laura_25) pana au crescut si puteau sta amandoi in cadita cu niste suporturi speciale (cam pe la 6 luni). O sa te descurci foarte bine.

Sugubina, si eu am cumparat de pe okazii paturile pt gemeni, cand au mai crescut la un super pret. Dar e ok sa mai intrebe si pe aici mamicile, ca poate gasesc sa mai imprumute sau chiar sa primeasca fara bani.
Eu nu am luat bani pe nimic, am dat si carucior si scaunele de masa(de fapt doar unul, ca celalalt era imprumutat si l-am restituit) si tot ce nu am mai folosit. Stiu ce cheltuieli ai la inceput cu copilasii(mai ales gemeni, tripleti) si asa cum si eu am mai primit ajutor de la prietene, mi se pare ok sa ofer ajutor cand pot.

Va pup, sa aveti o saptamana usoara!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Cu baita, e cam asa cum zicea Laura, noi le faceam pe rand si tot pe rand ii hraneam. In primele saptamani ne-a ajutat si mama la baie, ca Radu era tare galagios, voia papa! A fost o mare usurare cand am inceput sa le facem baie la 6 luni, deodata, in scaunelele speciale.

Smmiha, ai fost o norocoasa, pe noi nu ne-a ajutat nimeni, a trebuit sa cumparam absolut tot, n-am avut de la cine imprumuta nici macar o scoica sau o pompa de san. Am mai primit cadouri la botez si (prea) multe hainute, dar deja cheltuielile cele mari trebuisera facute.



mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

ADISHOR, inca o data nastere usoara, maine scoatem "agitatele"!

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

miha te sun azi mami, ca m am luat cu puii, plus ca a inceput si sesiunea la facultate si

manu nu se deschide link ul acela, dar e ff bun pretul

pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manumanu spune:

Mirela, iti dau PM, poate in PM se deschide. Daca nu , mai tarziu o sun sa-mi trimita din nou link sau o poza.

mamica de Anastasia si Radu, 23 noiembrie 2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

adishor, bafta multa, sa iasa totul bine!!
si noi tot pe rand ii spalam cat erau mici, cred ca pana la 8 luni, cam asa. am procedat cam cum spunea Laura, doar ca tot eu ii si masam/imbracam, iar tati il hranea pe primul spalat cu bibele, ca n-am putut alapta. pana manca unul, eu terminam cu fratica si il hraneam eu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Salutare, fetelor!
Sunt si eu o gravidutza cu gemeni (fetita si baietel) in 23 sapt.
Sper sa ma primiti in cercul vostru. Tin sa mentionez ca am citit pana acum toate mesajele voastre de la "nasterea" acestui forum si am invatat f. multe lucruri.
Va pupic pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smmiha spune:

Mirela, poti sa ma suni cand vrei, daca tie nu-ti trebuie repede, eu il pastrez cat vrei.

Imi pare rau Manumanuca n-ai gasit sa imprumuti nimic, sunt cheltuieli mari la inceput, eu am mai avut norocul ca mai aveam un patut, un scaun de masa, o scoica, un scaun auto de la baietelul cel mare (pe care le-am cumparat pe toate) si doar am completat. Caruciorul l-am cumparat si eu si acum 3 ani am gasit foarte greu la un pret cat de cat rezonabil.

Mmammarutza, sarcina usoara!





Mergi la inceput