Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (55)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

laura..tocmai..cu tot cu saltele mi l-a dat asa ieftin. Ei au avut tot 3 copii...si au vrut sa ia doar ceva pe el, sa nu-l dea gratuit. DE aia spuneam..ca am prins super oferta. Si eu am vrut modelul ales de tine..pana sa aflam de paturile astea..insa ne costa numai facutul 30 mil:((
o sa pun acum poze in picasa si va dau linkul
http://picasaweb.google.com/catalincodrina/Pat#


www.facebook.com/album.php?id=100000225799068&aid=53495" target="_blank">Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Am inteles, le-ati luat de la cineva, nu le-ati facut voi. Am gasit firma care face modelul pus de mine, la Bacau, cu 20 mil fara saltele+ vreo 200 lei transportul pana la Piatra. Dar avem niste cunostinte care au o fabricutza de mobila si negociem cu ei sa vedem la ce pret ni-l pot scoate. Nu exista riscul sa cada cel care sta sus, daca se trezeste noaptea si o ia mai in fuga in jos? Asta e stresul lui tati, ca o sa-i cada odorul de sus.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

nu..nicidecum..e roata tot gratii..dupa cums e vede si in poza..e loc de "cazut"doar la scara..pe unde nici sa vrea nu are cum..numai dc pica in picioare din pat:)))

da, asta spuneam, le-am luat de la cineva. 20 mil pt alea e un pret foarte bun.


www.facebook.com/album.php?id=100000225799068&aid=53495" target="_blank">Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ti-am admirat blonzii, ce-au mai crescut!! Sunt superbi toti 3



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Ti-am admirat blonzii, ce-au mai crescut!! Sunt superbi toti 3



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me


mersi mult Laura, mai multe poze recente cu ei am pe contul meu de facebook.
ps. si eu i-am admirat recent pe ai tai in linkul lasat de tine..sunt 2 frumosi..si ce-au mai crescut..


www.facebook.com/album.php?id=100000225799068&aid=53495" target="_blank">Comorile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luludani spune:

Va pun eu poze cu modele de paturi adunate in timp cand cautam sa facem pt noi:

http://s562.photobucket.com/albums/ss67/luludanilulu/#!cpZZ1QQtppZZ20

Noi pana la urma ne-am hotarat la 2 paturi normale ca si marime, facute la comanda cu aparatori ca sa nu cada copiii jos.
Ne-am gandit la faptul ca sunt baiat si fata si la un moment dat or sa aiba fiecare camera lui, si vom putea transporta unul din paturi in celalata camera.
Cu supraetajatele am cochetat si noi insa dat fiind faptul ca i-am mutat pe paturi mari pe la 2 anisori ne-a fost frica.
Am pus o poza la sfarsit si cu paturile noastre, nu sunt deosebite insa copiii le iubesc si se simt bine in ele.
Aaa si la modelul cum le-am facut noi, cu loc numai de coborat, au cazut jos destul amandoi in primele luni, cand erau invatati cu tarcurile si erau foarte agitati in somn.
Deci atentie si la momentul ales pentru mutatul copiilor in paturi supraetajate!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Multumesc mult ptr. sfaturi, fetelor! Am uitat sa mentionez ca odata cu caruciorul, am comandat si pompa electrica, sterilizatorul si recipientele de stocat laptele (au fost toate in pachet,la oferta). Deci la avem teoretic pe astea si mobila.
Doream sa va mai intreb de cate biberoane ati avut nevoie la inceput, k eu nu am nici cea mai vaga idee cate sa cumpar (ma gandeam la 3 ptr. fiecare, dar nu e prea putin?) Ca doar nu stii de pe acum cat lapte o sa ai dupa ce nasti,nu?...

Azi am fost la dr., piticii sunt ok, se dezvolta, doar ca pe mine ma cam doare stomacul de 2 zile...

23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Fetelor, nu mai rezist!!!!!!
Am o durere de stomac, sa mor nu alta ...In orice pozitie stau, ma doare rau. Am luat no-spa, dar fara efect...
Dr. mi-a spus azi k exista compresie de la uter pe stomac... Voi ati avut asemenea probleme?
Ma intreb daca acum e cum e, cum va fi cand uterul isi va mari volumul?

23+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

mmammarutza: ce fel de dureri de stomac ai? te referi la arsuri? eu am din astea si pe moment le calmez cu Rennie (un fel de dicarbocalm) si in rest maninc putin si numai ceea ce nu-mi provoaca arsuri si rau. Cateodata mai dau gres si maninc ...si apoi platesc amarnic. Imi ia vreo doua zile sa-mi revin cat de cat.
Despre biberoane, si eu astept sa vad ce ne spun fetele , cate sa luam.

28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

mmammarutza imi amintesc ce greu suflam si ce oboseam inca de la 6luni..Asteapta-te deci sa fie mai greu din pacate nu mai usor. In ultimele sapt pana la 35s am stat numa in pat. Imi amintesc la internarea dinainte de operatie ca deabia m-am tarait de la masina pana la spital de umflata la picioare ce eram..

A, si la supermarket cautam sectia de mobila sa mai pot sta jos!!!

Sa ai in casa patut-unu pt inceput e ok, pampersi, unguent pt fundulet, hainute..
servetele umede, scutece de finet,asternut.


Bibe sa ai cam 4/persoana,sa nu sterilizezi si sa speli mereu ca timp iti garantez nu vei avea. Recomand Dr. Browns-au sistem anticolici. Ia si de 120ml si de 240ml sa ai si mai mari.


petrean e genial patutu supraetajat!! Asa ceva ne uitam si noi sa luam cand o fi vremea.


sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput