Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (55)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns viss spune:

adisor -1975- ce putin mai ai. de ce ti-a programnat cezariana asa devreme, si nu te-a lasat sa vada dc mai poti tine bebicii inca 2-3 saptamani, ca sunt curioasa? eu oriucm nu cred ca voi rezista mai mult de 34 sapt., dar vom vedea..am colul mai scurtat, si bebicii mai babani..cel putin asa erau acum 3 sapt, vedem sapt asta..
ce anestezie vei face? la ce spital vei naste?

30 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 6 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adishor_1975 spune:

Elena, multumesc pentru confirmare. este asa mare diferenta de pret intre marci, nu inteleg de ce..

Viss, medicul meu spune ca bebeii vor sta in uter atat cat nu vor suferi. ideal este sa stam pana spre 40 sapt, dar daca nu se poate..nu mai au loc.

de fapt maine la control se stabileste sigur, daca ramane pe 26 ian sau mai putem astepta o saptamana. Dr Albu era sceptic.. foarte probabil sa ramana 37 sapt si o zi.

ca sa va faceti o idee, am luat in greutate 35 kg!!!! simt ca explodez..

la Medlife voi naste, acolo am facut si tratamentul, si monitorizarea, m-am tinut dupa medic, asa ca voi naste tot acolo.

multumesc si eu, Adishor + 36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

multumesc, adishor.iti tin pumnii sa fie totul ok la nastere, bebicii sanatosi, si cand te intremezi sa intri sa ne povestesti

30 SA+ viitoare mami de 2 buburuze:

AMR 6 SAPT.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANUSKKA spune:

viss-caruciorul l-am luat nou de pe net,am iesit singura cu el si merge bine.Se pliaza in doua,mie imi incape in masina(am cielo),sunt multumita la pretul asta.

mamica de Aniela si Daria 27.09.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

viss am si eu carut bertoni twin.E greu de carat da nu imposibil; azi am iesit prima oara eu cu el si mama a venit cu fetele.E ok de folosit chiar de la nastere.
Nu incape deschis in lift,deci tre doua persoane la scos bebeii afara.

Scoici am luat si eu de la SH de pe okazii. Am dat 70lei pe una si sunt multumita.

Viss totusi ia bertoni twin nou..

Adishor sa nu iei Primii Pasi electrica. Ia un Avent.

elenacatalin ce faci cum te descurci cu puii? Dormi noaptea?

Puficele sunt usor mucite si ne-a dat de facut aerosoli si siropele. Partea cea mai buna e ca dau somnolenta siropelele si dorm fetele mele de la 23-00 pana la 6-7! Deci sunt si eu om din nou, e incredibil!! Deci la 7 se scuala, papam, le schimb si apoi dorm iarasi. Pana cand le tratamentez.

Fetele aveti sfaturi despre cum as putea sa maresc productia de lapte?

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenacatalin spune:

sugubina ma descurc foarte bine pana acum. piticii dorm de pe la ora 22.00 pana pe la 3 jum - 4 apoi iar dorm si se trezesc pe la 7 -8.
eu sunt multumita, piticii sunt ff cuminti in rest.

cu iesitul afara e mai greu :( trebuie cel putin doua persoane ca sa putem iesi, dar asta e, macar sunt multumita de caruciorul pe care l-am achizitionat :( pe care il las in masina.

eu am avut pompa de la primii pasi si mi-a placut, oricum nu am folosit-o prea mult.

productia de lapte si la mine a inceput sa cam scada :(. mancam o masa lapte praf o masa san.

am comandat si noi colacele smechere ca ale puficilor :D tre sa ajunga.

va pupic

elena fericita Radu si Tudor 26.11.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

sugubina eu pt lactatie iau galactogil, galantor si vreo 3 l de ceai pt lactatie plus alte lichide
i am scos si eu luni afara, dar pe rand ca i am scos in marsupiu, am fost cu fiecare cate un pic pana la piata si inapoi

ieri a fost dr la noi
motanii au crescut 2cm si Robi a ajuns la 3 kg si Razvi la 2,7kg
tre sa mergem cu Razvi la fizioterapeut, are un tonus crescut la picioruse, si le tine stranse si le intinde cand e relaxat

in rest sunt ok
papam la san, mai dam si completare
le dau Uvesterol ADEC si am scos vigantolul
de la 2 luni o sa le dau si calciu
dormim............;dar mami e nebuna si doarme iepureste, se trezeste la fiecare scancet

eu ma lupt cu taietura, care fiind verticala se vindeca mai greu, mi a si puroiat ca capete unde au fost facute nodurile la fir......trece
in rest suntem bine

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo1981 spune:

buna fetele
mai am o intrebare la voi, ca acum medicul de familie m-a speriat un pic - referitor la tensiunea in sarcina si mai ales in sarcina gemelara cum e cazul la mine
pana acum doctorul meu ginecolog nu mi-a zis ca asi avea probleme cu tensiunea, ieri am fost la medicul de familie si seara dupa o zi de munca aveam tensiunea 120/80
mi-a zis medicul de familie sa imi supraveghez zilnic tensiune si sa mananc mai nesarat
care este tensiunea normala la sarcina gemelara?
eu sunt acum in saptamana 19 de sarcina si incep sa imi fac griji
la cati medici mergi atatea pareri diferite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ramo, mie 120/80 mi se pare o tensiune buna. E adevarat ca trebuie sa ai mai multa grija decat de obicei, dar nu cred ca trebuie sa te ingrijorezi.




www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=chic%20bebe%20-%20klorane%20baby&page=5" target="_blank"> Un vot pentru Rareshic - lau.jpg



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Ramo, tensiunea ta este ok. Tensiunea normala sau de aviator cum se zice este 120/70. Este bine sa fii atenta la tensiune mai ales in ultimul trimestru sau daca vezi ca se umfla picioarele, mainile , fata. Peste 140/90 exista riscul de preeclamsie si este nevoie de o monitorizare, regim si eventual medicatie pentru ca este periculos pentru mama si copii.

Va pupam,

Mergi la inceput