Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (56)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Ariadna, da ma pregatesc de serviciu si nu gasesc solutii cu fetitele. Daca imi iau bona imi dau tot salariul pe bona, loc la cresa nu gasesc, asa ca.... habar nu am ce sa fac.
Nu reusesc sa ies singura cu fetitele afara, asa ca il asteptam pe tatal de la serviciu si iesim doar dupa masa. Ce-i drept dimineata nu prea ne permite nici programul.
sugubina, cu asa tarif la bona mai bine intru in somaj. Multumesc de informatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna

noi am facut azi vaccinul de 2 luni
pana acum nici un efect advers
dorm motanii ceva de speriat

sper sa fie de bine
le a pus eu cate un supozitor cu paracetamol, preventiv
in rest crestem, mancam si mai nou zambim si gangurim
http://qik.com/video/38035374 un filmulet cu ei facut ieri dimineata
pupici

mami cu motaneii Razvan si Robert (26.12.2010) si mami de Vlad (12.12.1999)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramo1981 spune:

Viss - multa bafta, te invidiez ca esti asa de aproape de termen
noi azi mergem sa vedem ce fac fetitele ca sunt tare agitate si nu le-am mai vazut de ceva timp
si sper sa inceapa dr sa ma lase sa ma misc tot mai mult ca am deja cateva saptamani de la cerclaj....dar mai avem de asteptat 12 saptamani pe putin si ar fi bine sa stea cumintele acolo in burtica si sa creasca
desi acum cred ca inca au loc si sunt intr-o discoteca mai ales de la 12 la 1 noaptea
si la voi copii erau asa de agitati?
la mine se vede deja prin burtica cum se misca si dau din toate cele, sotul meu chiar se uita speriat de miscarile de trupe care au loc
in ce priveste caruciorul noi am fost mai "grabiti" si il asteptam sa ne soseasca acum din germania de unde l-am comandat, este cu maner reglabil si in plus se pot pozitiona landorile si ulterior scoicile si caruciorul sport asa cum dorim...la noi important era sa il reglam pe inaltime manerul ca sotul meu e inalt si nu vrea sa se cocoseze de spate cand iesim la plimbare
dar e chiar super dotat, desi un pictu cam scump, noi am mers pe varianta de carucior nou
oricum daca iei ceva din strainatate transportul te costa ceva. la noi a fost 60 de euro numai transportul si dureaza 3 saptamani pana ajunge prin curier rapid...
24+ +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

va invit la CAPITOL NOU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadna33 spune:

O, nu te dezamagi asa cu bona, Monica! sugubina ti-a dat "preturile" pentru Bucuresti, ori se stie ca sunt de "top"! Am o prietena in Brasov care a gasit rezonabil bona, e adevarat ca pentru un singur copil. E tare greu pentru tine sa nu ai bunicii fetelor aproape... eu una ma simt rasfatata cu ambele bunice disponibile. Banuiesc ca nu exista crese private? ca ar fi fost si asta o optiune, poate cam la acelasi pret cu bona...

Problema carucioarelor, ca pentru noi, mamicile de gemeni chiar este o problema... noi nu am investit asa mult in primul carucior dar nici nu am facut rabat de calitate, pentru ca iata, deja cerintele sunt altele pe masura ce cresc copiii, si oricum trebuie schimat pe unul sport. Noi am avut acest carucior http://www.marco4bb.com/index.php?id=131&article=1855 , este un carucior foarte stabil, ceea ce pot confirma cel putin 2 mamici care stiu ca au avut acest model pentru gemenasii lor.

Mergi la inceput