Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(57)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

LA MULTI ANI tuturor fetelor!!!
MARY, VISS si MONAS, sunt alaturi de voi! Fiti tari si increzatoare!

Mie, la fel ca si celorlalte gravidutze mi se pare ca 8 sapt. = 8 ani. Nu mai am rabdare, mai ales ca ma misc tot mai greu si am impresia ca duc non stop in brate un frigider . Scarile pana la etajul casei imi par interminabile...

O zi magica tuturor!

29 sapt. cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Mammaruta, incearca sa faci ceva ce-ti place foarte mult in timpul zilei, uita-te la filme, asculta muzica, suna-i pe cei dragi... si nu te mai gandi la nastere, traieste din plin fiecare saptamana de sarcina cu simptomele ei si gandeste-te ca trebuie le suporti ptr minunile din burtica.
Iti multumesc ca esti alaturi de noi, fetele care ne apropiem de nastere, la fel o sa ne gandim si noi la voi cele care ne urmati.
Pupici
35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Buna iepurasele,

adishor_1975 asa e..ni s-au schimbat vietile intr-un ritm alert! Din ce asteptam cu nerabdare sa nasc sa le vad odata..am intrat acum intr-un fel de goana a timpului. Niciodata nu mi s-a parut ca trece mai repede timpul. Cre ca astia doi ani in care voi sta in bebelusenie vor fi unii din cei mai frumosi, si care din pacate vor trece rapid.

Vad pe ele schimbari de la saptamana la alta: ma uit pe pozele din prima luna si erau pline de par in cap, acum mai au pe la ceafa ca mosii aia, si a inceput sa le creasca un puf mic mic blond! Voi avea doua Pufe Aurii!
Si erau mici mici, Ilincuta avea picioarele ca lingura de lemn, acu e mai zdravana, are si ea bucute si obrajori, seamana din ce in ce mai bine cu sorsa.

Tre sa va zic ca m-am tuns, ca imi cadea oribil si imi venea sa plang cand ma spalam si pieptanam! Sunt noua Andreea Esca. Ma puteti viziona cu noul meu par.

A , si avem si noi poze cu Puficele .



sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Mary multumim de urari!

mmammarutza asa e timpu trece asa de greu cand asteeepti! Multa rabdare in continuare.
Ce nume dai la bebei?

Tre sa va zic ca sunt f incantata! Stiti ca dupa sarcina ramasei cu hipertensiune.Mi-au venit noile analize si dupa 3sapt de montignac mi-a scazut la jumate colesterolul si trigliceridele! Deci geniaaal sunt fuarte fericita.Deci sunt pe calea cea buna. Dr a zis ca vrea sa vada 5kile mai putin pana in mai cand ne vedem din nou. Poate scade si medicatia de tensiune.

In rest astept sa se faca naibii primavara odata, ca de cand cu vantu asta nu am mai iesit cu Pufele de frica sa nu le ia vro buala. Nu mai vreau moooci!


sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumy_Clt spune:

Dragi mamici, fie ca 8 Martie sa aduca numai bucurii, seninatate, bucurii si mai ales multa sanatate!!!
O primavara minunata!!!






Ps. nasterea usoara burticutelor care-s pe ultima suta de metri

Asa-i ca trece repede timpul Sugubino, parca mai ieri Puficele aveau o lunita, si uite ce mari sunt acum.
Noi tocmai ce am implinit 9 luni!!!! Cum a trecut timpul.

Va cim dulceeeee

binecuvantata cu gemanutele Mara&Maia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceci25 spune:

Buna fetelor,
Am nevoie de ajutor!!!! Sunt insarcinata cu trpleti si imi este foarte, foarte frica de cum vor decurge lucrurile de acum incolo.., daca cei trei se vor dezvolta cum trebuie , daca voi reusi sa duc sarcina pana la bun sfarsit...etc. Daca exista cineva pe acest forum care a trecut prin aceiasi situatie ca mine va rog sa-mi scrie. Orice fel de informatie imi va fi de folos.Sunt in saptamana 9 si ecogarafia care am facut-o la aproape 8 saptamani arata ca toti trei sunt "in grafic".Cam de doua saptamani imi este foarte, foarte rau, stari de greata si toate simtomele unei sarcini....problema e ca nu stiu daca imi este rau ca sunt trei sau asa reactioneza organismul meu?
Credeti ca starea acesta de rau care ma tine mobilizata la pat o sa mai dureze???....

va multumesc din inima si astept raspunsurile vostre!!!
ceci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viss spune:

- fetelor, multumim ca va ganditi la noi! cred ca de-abea de sapt viitoare am sa fiu si mai activa pe acest forum.cu gemenasi.pana acum am fost insarcinata doar.dar practic nu am simtit prea mult ca am 1 sau 2 bebei in burtica, dar de lunea viitoare,cand cred ca ne vom intoarce acasa- sau cel putin asa sper,o sa ma transform in mamica de gemenasi de-adevaratelea , si am sa am mare,mare nevoie de multe dintre sfaturile voastre.mai am o noapte,una dintre cele mai interesante nopti..la 6 treb sa fim la spital.mi se zbat zeci deganduri in cap, obrajii sunt rosii ca racul, iar inima bate ca nebuna
-m-am vopsit,acum ma duc sa pun 3 bigudiuri ptr varfuri, sa mai treaca timpul,sa ma obosesc ca sa pot dormi macar 3 ore..
- dc puteti, sa va ganditi maine nitel la noi

37 SA viitoare mami de 2 buburuze: - SONIA IOANA si SERGIU IONUT

AMR 1 noapte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

viss ce nume frumoase ai ales! Sergiu de exemplu e cu totul special, nu e deloc comun cum e de exemplu David acuma sau Luca.

Succes maine tinem pumnii! curaj! Si asteptam vestea cea mare!

Culcat puficili, erau rupte dupa baie si milkulin, avem si noi putina liniste in sfarsit.

sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CAMELIA28 spune:


Sugubina, superbe fetele tale, ca toti gemenasii de pe forum! Eu sunt topita numai cand ii vad pe ai vostri, apoi cand vor veni si baietii mei..imi e sa nu lesin de emotie!

Iti sta f bine bob, eu am fost tunsa asa, dar ma gandesc ca dupa ce vin copiii nu voi mai avea timp sa-l aranjez asa ca vreau sa-i schimb forma.
Imi plac foarte mult salopetele fetelor tale, alea dintr-o bucata, de unde le-ai luat? sau ce marca sunt? Banuiesc ca sunt marimea cea mai mica..si vreau asa , cel putin pt inceput , sa nu am mult de imbracat, dar n-am gasit nicaieri asa colorate si vesele.

Pupici tuturor si La multi ani pt 8 martie!!



28+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sugubina spune:

Merci de complimente! La ce salopete te referi? Alea cu labe de stat in casa cu fermuar sau la ce? Da link cu poza sa stiu la ce te referi.

Citat:
citat din mesajul lui CAMELIA28


Sugubina, superbe fetele tale, ca toti gemenasii de pe forum! Eu sunt topita numai cand ii vad pe ai vostri, apoi cand vor veni si baietii mei..imi e sa nu lesin de emotie!

Iti sta f bine bob, eu am fost tunsa asa, dar ma gandesc ca dupa ce vin copiii nu voi mai avea timp sa-l aranjez asa ca vreau sa-i schimb forma.
Imi plac foarte mult salopetele fetelor tale, alea dintr-o bucata, de unde le-ai luat? sau ce marca sunt? Banuiesc ca sunt marimea cea mai mica..si vreau asa , cel putin pt inceput , sa nu am mult de imbracat, dar n-am gasit nicaieri asa colorate si vesele.

Pupici tuturor si La multi ani pt 8 martie!!



28+


sugubina si Puficele Mara Diana si Ilinca Miruna

Mergi la inceput