Mamici si copii din Arges (4)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Hai ma ca sunt frumoase jucariile astea. Macar Rares s-a bucurat? Eu cred ca stia sa le faca si singur, dar a vrut sa stea cu tine
Pup sa treaca buba din frunte.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

nu stie sa le faca singur pt ca piesele sunt f mici (unele piese sunt mai mici decat o unghie mica de la deget, deci) sunt destul de migaloase... nu stiu daca ti-au atras vre-o data atentia aceste cutii de lego ca sa intelegi despre ce vb.
astea pe care le-am luat noi sunt chinezisme, iti imaginezi, ca nu dau eu 50-70lei pt o jucarioara minuscula lego, cat nici sfert de palma. cele mari sar usor de 1,5mil si nu stiu la cate mil se opresc. chiar nu am fost curioasa sa vad care este jucaria lego cea mai scumpa. si pana la urma nici nu stiu daca merita banii pt ca, daca nu esti atent si dai din greseala peste ele, cad piesele si le poti pierde cu usurintate.
cele lego sunt tot felul de modele si poti sa construiesti avioan, masina de pompier, de politie, salvare, barci, dinozauri, tot felul de jucarii din astea, depinde ce arata pe cutie si fiecare cutie contine piese pt o singura jucarie de regula.
lui ii plac, desigur, dar sa fie ajutat pt ca el nu citeste schema din cutie. pe hartie iti arata cu ce piesa sa incepi si cu ce sa continui si cum sa le ansamblezi astfel incat sa reusesti, dar pt el nu sunt importante instructiunile ci rezultatul final :))))))))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Ma uit de mult la lego, mi-ar placewa mie ca imi plac puzzelurile. Astea chinezesti de unde le-ai luat? Cu cat? Cica totusi astea se asambleaza mai prost. Erica nu are rabdare sa faca singura cuburi/puzzle/construit asa ca stiu cum e

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu80 spune:

Acolo in Gavana am vrut sa o dam pe Riana, pentru ca era si fata unor priteni, dar noua ne e peste mana. Acum mergem la Casa Sindicatelor, ca e aproape de gradi.
Hotaran are nepoti in Canada?
De cand vreau si eu sa iau lego, dar mi se pare tare scump, plus ca ale mele pierd jucariile intr-o mare veselie.
Pot sa-mi laud si eu un copil mare?..mai, am o fata constiicioasa foc, cum vine acasa coloreaza, scrie, nici la masa si la baie nu vrea sa mearga..de-ar tine-o asa si la scoala.


Raluca mami de Riana(2 iulie 2006) si Erica(3 septembrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Neata fetele. Sa dea Doamne doamne ca Riana sa aiba aceleasi preocupari sila scoala. Cat despre lego, las ca ne spune Mirela de unde le-a luat pe cele chinezesti si cu cat
Hotaran are fata (parca) plecata in canada de mult si are si o nepoata acolo. A mai fost plecat odata cand l-am cautat vreo 6 luni.
Ori cat dai pe baleyt la CS. Are costumatie obligatorie? Se mai fac inscrieri?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

buna!
ralu felicitari rianei ca este fata desteapta si constiincioasa! bravo ei si pt voi parintii un mare bravo pt ca este si meritul vostru pana la urma. as vrea sa fie si rares asa, insa nici pe departe. daca il pui si insisti pana la urma scrie/coloreaza, insa nu de bunavoie. rebeca are mai mult drag de colorat decat rares. pe ea aproape zilnic o apuca dragul de colorat, isi ia singurica dosarul cu planse si cutia de creioane.
anca jucariile le-am luat de la un magazin de cartier. am vazut ca aveau 1-2 modele si la magazinul acela de confiscate. preturile variaza de la 3 lei la 12 lei. sigur gasesti la magazinele din banat astfel de jocuri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Mirela in banat sunt scumpe toate fata de ce era in Craiovei, Dumnezeu stie de ce.
Ala de confiscate e unde era Alprom nu? Si au program pana la 5 parca, asa ca...

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

anca in situatia asta va trebui sa dai o fuga intr-o zi pe la "john" la magazinele de angro din spate, pt ca si magazinul asta de cartier de la care le-am cumparat eu tot de acolo se aprovizioneaza si le revand.
cat priveste diferenta de preturi de la un cartier la altul cred ca este vb despre vadul comercial mai bun, numeric crescut de locuitori cu venituri mai mari, creste puterea de cumparare in banat fata de craiovei, si automat preturile sunt un pic mai umflate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Economista noastra Ai dreptate - sunt mai multe magazine si daca cineva vrea ceva se duce in zona aia.
Ma da o rochita frumoasa ai vazut pe undeva?


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela0521 spune:

rochite frumoase? peste tot, bani sa ai

Mergi la inceput