Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(61)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alexa_H

Gaabitza....ce copii frumosi ai!!! Ce par are fetita. Sunt incredibil de draguti.
Cred ca este tare frumos sa ai si o fetita si un baietel.
Va doresc sanatate!



multumim de aprecieri....suntem frumosi ca toti copiii
vei vedea pesteun timp si tu ce frumuseti vei avea

Iar parul Evei... da e frumos,dar ne pieptanam doar la spalatul pe cap ( acum saptamanal ca au inceput cu plans la faza asta- in rest ar sta numai in apa, dar fara sa le spal parul ). In zilele bune , cand vrea ea ma lasa sa ii fac o pseudopieptaneala si dimineata, inainte de gradinita.... dar se plictiseste cand ajung la jumatate. Nu mai e niciun chip sa ii fac vreo codita, vreo agrafa, etc... asa ca il ajustez periodic la breton

Pozele de la semnatura sunt un pic mai vechi...voi face link catre un album mai nou....


vara asta :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

felicitari:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Cand am inceput diversificarea, la 5 luni si o sapt le-am dat 2 zile suc de morcov si nu le-a placut, in plus recurgitau lapticul ... M-am oprit si am reinceput diversificarea aproape de 6 luni si le-am facut piure de morcov, sau mai bine zis o supa crema, nu le-am dat zeama simpla. Dupa o luna le-am introdus cerealele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary1975 spune:

Ma bucur ptr Anna. Felicitari !
Sper sa fie bine ambele fetite !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Vad ca azi ati avut spor la scris!
Felicitari Annei, sanatate la ambele fetite!
Apropos de diversificare, eu am inceput cu mar ras cu biscuite la 5 luni... Doar asta halea, suc de morcov nu serveam, supa la biberon nici atat... Apoi cu supa cu legume pasate, cereale de la cutie (de la Nestle) mai tarziu am pus si carnita, apoi ousor (si acum e micul dejun preferat)... Dupa un an mai de toate, stiu ca nu prea e voie cu citrice si fructe cu seminte, in rest si fructele pot fi introduse devreme...
Si acum va intreb si eu, eu am si trombofilie si o minunata scolioza (destul de nasoala), vroiam sa va intreb daca se poate face inot (care m-ar ajuta cu problemele astea), sau in sarcinile gemelare mai degraba statul in pat e mai benefic??? A facut vreuna din voi inot sau ati auzit despre cineva daca a facut??? Sa nu radeti de mine daca pare o intrebare tampita.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyyna spune:

Hello din nou. nu am mai scris de o perioada bunaaaa de timp. din pacate am fost internati o sapt pt ca am avut probl cu tensiunea. ne bucuram ca analizele au iesit bune dar suntem in continuare pe tratament. bebeii sunt foarte bine, cresc si sunt vioi, mergem catre sapt 33 si speram sa o ducem cat mai mult. am vazut ca activitatea e mare pe aici, bine ca mai aflam una alta . pt viitoarele mamici multa putere si mai ales rabdare ca avem tareeeee mare nevoie acum
o seara linistita va doresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancamonica spune:

Amary, si eu sunt suspecta de trombofilie, fac tratament cu aspenter. Spre rusinea mea nu am mai fost la Fundeni la d-na dr. Uscatescu din saptamana 19, probabil de aceea am picioarele asa umflate. Ar fi trebuit sa continui tratamentul si cu clexane-injectii, dar nici medicul meu nu m-a mai trimis la analize, am mers doar cu aspenter de atunci.
Referitor la inot, mie mi-a interzis medicul sa intru in apa (piscina + apa marii).

Spune-mi te rog ce tu ce tratament urmezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Feicitari Anna,refacere rapida si sanatate fetitelor !!!

tot noi,mai noi :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monas spune:

anna: sanatate si sa ai bebei mancaciosi si sanatosi! felicitari , refacere repida si sper sa mai ai timp sa intri si pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

amary... doctorul meu mi-a dat voie inot in sarcina. Ca nu am facut eu, e alta poveste:))

Mergi la inceput