Regasiri (57)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

O noua saptamana...La mine lenea azi e mare si somnul la fel.
Am facut cafeaua asa ca va invit la una


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

La multi ani Dani! Sa cresti mare , sanatos si norocos! Laura sa-ti traiasca baietii si sa te bucuri de ei!
mai intra si pe la noi si mai povesteste cate ceva.


Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Scuze ca n-am mai intrat, n-am pus nici poze....(nu le-am pus pe webshots, ca pe fb le-am pus deja), dar cu timpul nu stau prea bine, stiti voi
Multumim ptr urari, am petrecut frumos, intai la gradinita am fost cu Oana si am dus tortul si sucuri (coifuri si alte alea n-am mai dus, a mers si fara ). Cand am ajuns noi erau la ora de dans, in alta incapere, am lasat tortul pe o masuta iar cand au intrat au inceput toti: "vreau si eu o buburuza", "vreau si eu un fluturas", "eu vreau tot buburuza" ...de nu stia educatoarea cum sa-i ia de acolo . Uau....vorba Oanei :"cum o rezista educatoarea cu atatia copii ?"

Apoi seara am fost la Mc, cand am ajuns eu acasa pe la 3 (15) Calin o zapacise deja pe mama cu "hai sa plecam odata la Mc ".
La Mc au venit doar 2 colegi de la gradi, cu toate ca stiam numai de unul ca nu poate veni ( a invitat 8 colegi in total).

Trimit ca pleaca Oana la scoala si ma duc sa-i fac sandvisuri. Cred ca revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Roxana am vazut pozicile si se pare ca a fost tare frumos, iar tortul de la gradi...
S-a bucurat de cadouri Calin?

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

eu va invit la o felie de tort, mi-a ramas inca destul de mult de ieri
noi am facut ieri petrecerea de ziua Dariei (care de fapt e miercuri)
va amintiti ca ma cam stresam pt ziua asta nu?
ei bine eu zic ca a fost f frumos
au fost 12 copii plus Daria si Miruna
si am incercat sa fac oarecum o petrecere cu tema-nu am avut un titlu oficial dar am incercat sa aleg cat mai multe chestii din lumea animalutelor
am avut tartine pisicute si soricei,tort fluture,masti diferite pt fiecare copil( astea au avut un succes extraordinar si au plecat cu ele acasa deci au fost tare incantati) au desenat animalute pe coifuri, le-desenat nepoata mea pe baloanele umflate cu marker permanent tot diverse animalute ,am avut salvata muzica pe aceeasi tema de pe youtube in favorite (altele decat cele din cutiuta muzicala) si a stat de serviciu la calculator nasul Dariei si le-a pus
am facut joculete,au dansat
eu zic ca a meritat tot efortul.Dar am si avut ajutor la greu-mama care mi-a facut saratele ,parjolute ,snitele cumnatele care au muncit la facutul tartinelor si ornatul tortului ,una din cumnate mi-a adus si prajituri facute de ea f bune, cumatra si inca o prietena care au stat numai printre copii si i-au antrenat plus cumatru care a stat la calculator.Si cu toate astea si eu am fost destul de pusa in priza si cu 2-3 zile inainte dar mai ales ieri
de la gradi am invitat 7 copii si au venit 6,pt unul dintre ei parintii au facut cam 50km sa vina sa il aduca si iarsa vina sa-l ia
pt noi a contat si in general m-am bucurat pt toti colegii de la gradi care au venit.Eu zic ca daria nu mai e asa izolata cum era la inceput -stiti ca ma stresam pe tema asta

cand au plecat copii ca sa o pot scoate din priza si sa o pun s doarma un pic i-am zis ca daca doarme vom avea si partea a 2 a dupa somn cand vor venmi cumatrii cu finutul si sora lui(care nu au putut veni dimineata).A dormit(putin ) au venit copii iara papa joaca.Iar cand au plecat ma intreaba Daria- mama da cand e partea a3a?
pai partea a3a e miercuri la gradi unde ne limitam la o prajiturica si un pahar de suc si dupa gradi merge la mall cu inca o prietena care nu a putu veni acasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

ps
am sa incar si poze poate azi maine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Felicitari Dastefa! Ati muncit tare mult pentru petrecere, da bucuria Dariei a fost o raplata inzecita
de abia astept sa vad poze.

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dastefa spune:

am reusit sa pun si pozele
le gasiti la semnatura,am facut din greseala 3 fisiere pt noiembrie,dar toate sunt cu poze de la ziua Dariei(data de pe poze e setata aiurea din aparat)
sper sa le puteti vedea.ultima tura de poze incarcata in iunie-iulie nu ati putut-o vedea ,am schimbat ceva la setarile de la visibility si sper sa mearga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Dastefa tare frumoasa petrecerea voastra! Ma da ai muncit nu gluma si tare frumos a iesit tortul .
Care a fost meniul?Am nevoie de inspiratie.
pentru toata lumea

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)www.flickr.com/photos/9330118@N03//" target="_blank">poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Salut fetele,

Dastefa, super petrecerea organizata de tine. Atat de multe detalii, de la mancare la accesorii de imbracaminte pentru copii, tortul foarte foarte frumos. Felicitari. Cred ca Daria s-a simtit foarte bine.
Roxana, si la voi tot vapor este la McDonalds? Ma asteptam sa aveti alt mijloc de transport. Mi-a placut foarte mult cum are Calin la gradinita. A fost frumos la ziua lui. Si super-elegant sarbatoritul
Ank

Noi suntem cat putem noi de cuminti. Ne e cam greu cu trezitul ca sa mergem la gradi. Ar trebui sa fim la 8 jumate acolo, iar ea inca dormea la 8 fara 10. Are un pic de muci si nu am reusit sa ii fac aerosoli decat duminica... daca ne tinem de vizite... Dar azi nu mai scapa.
Duminica am luat-o pe la noi pe fetita care a stat deasupra noastra. Duminica s-au mutat din apartamentul de deasupra si noi am luat fetita pe la noi ca sa nu stea pe capul parintilor si sa incurce. Aproape toata ziua a stat la noi si de fiecare data cand venea maica-sa sa o ia se punea pe chirait ca ea nu merge, ca mai sta ca ii place la noi Mie mi-a placut de ea, este cu un an mai mica decat Iulia si este tare cumintica.

V-am pupat

Mergi la inceput