Mamici inimoase de Constanta(158)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata!
Vad ca scapati destul de usor cu cadourile pentru prichindei.
A mea vrea jocul ala de-i face suvite colorate, nici macar nu stiu cum se cheama, daca l-a vazut cineva pe undeva, va rog dati-mi de veste. Oricum tati nu e de acord cu jocul ala, dar e singurul lucru accesibil din lista ei de cadouri . Pentru ca mai vrea o pisica adevarata si un iphone , deci nu se pune problema de nici unul din astea 2. Si ma tot intreaba daca-i adevarat ca mosul iti indeplineste toate dorintele??? Degeaba ii spun ca Mosului trebuie sa-i ajunga bani pentru toti copiii, ca nu poate cheltui o avere numai pe cadoul unuia dintre copii, in defavoarea altora, imi spune ca Mosul ar trebui sa faca o magie si... gata. Mai ca-mi vine sa-i spun ca nu exista Mos Craciun, nu aruncati cu pietre , va rog, dar , pe cuvint, cind o auzi cu asemenea idei, bineinteles preluate de la scoala, de la diversi colegi...
Asa ca voi stati bine la capitolul cereri de cadouri , mai putin georgi(parca) cu caracatita. O vrea vie??

Ghiulten, mami de printesa Ayla (15.01.2004) si 32+ cu alta minune de
Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Neata doamnelor

Referitor la cadouri, din sondajul meu de piata am constatat ca papetaria Diverta de la Marvimex are preturi bune si o sa incerc sa iau de acolo ce gandesc eu pt copii mei: Mony vrea jocul cu pantonime (e 39 acolo), Teo vrea guase Disney cu Cars 12 botelcute a 25 ml (19 lei la libraria asta si 39 in Carrefour si pe alte siteuri). Si am inteles ca au si Monopoly Junior cu 17-21 lei (mi-au zis la telefon), care pe alte este peste 50 (la Metro e 80). O sa merg dupa salariu sa vad exact ce au si sa vad ce iau. Cat mai ieftin, fara prea multa alergatura si, de preferat, fara copii dupa mine

Pregatesc si eu ceva pt Mosulet, dar nu reusesc pana in we

Recitesc si eu mai din urma si poate revin cu ceva completari.



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Pentru fetele care pot ajunge diseara v-am urcat o harta cu desene si instructiuni pentru ochirea la punct fix a vastelor mele apartamente

harta spre Boti

Reamintesc pentru eventuale persoane cu alergii ca posed 3 pisici dezlegate, una rea si doua blande, iar din cele blande una lasa par mult, alb si lung (asta ca sa stiti la ce va bagati, io am facut curat aseara, dar tot vor mai pluti fire albe razlete prin aer)

Rox io parca citii pe prospect si ceva cu adrenalina, am luat Salbutamol si Claritine atunci, oricum, nasoala reactia. De aseara sunt pe antibiotice pentru ca deja era mult prea grava situatia, am avut frisoane, febra, vedere dubla (probabil si de la oboseala, dar m-am cam speriat asa ca acum sunt pe antibiotice). Deja vad viata cu alti ochi, mai roz (viata, nu okii)

Asa ca va astept diseara, care cum si daca puteti, daca nu puteti aveti in josul hartii din link datele mele de contact, sunati-ma ca vin eu (sau Miha) la voi sa adunam bunurile



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Georgi Monopoly Junior am vazut si la Histria, parca 20 de lei, 3 modele, unul cu Cars, unul Cu printese Disney si unul unisex. Era la o cuseta pe stanga, pe aleea dinspre Arabesque, nu pe cea mai aglomerata dinspre Real.

Happy masina aia groaznica de vopsit suvite s-a vandut ca painea calda, au fost in Carrefour doar cateva bucati ca si eu am cautat-o, o doreste cea mai buna prietena a fie-mii. I-a comandat-o pe net pana la urma mamica ei. Ceva asemenator dar fara pasta de colorat se gaseste in Real, e un aparat de impletiti codite de la Barbie (vreo 65 lei). Eventual ii adaugi de la Sephora niste rimel pt par si ai scapat. Fi-mea e aia cu caracatita , tot e ceva, anul trecut isi dorea doar un cadou rosu

Hmmm, vad ca azi e mai liniste la munca, oare cat o tine?



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Asa? aici a zis de cel Cars parca 17 lei si cel princess 20 (ori invers). Problema e ca Histria e deschis numai pana la 17 si ajung mai greu acolo decat acilea. Maine seara ma duc cu salariul la diverta, vad ce mi se lipeste de degete si daca va fi neaparat nevoie sa merg si la Histria, voi merge... ce nu face omu pt mici reduceri.

Le-am luat deja cate 2 ornamente de camera dragute foc de la fete de pe acest forum, dar parca sa le dau numai decoratiuni nu merge, nu? O completare cat mai ieftina trebuie... plus ca mama vrea sa-i iau ceva lu Teo din partea ei si cred ca guasele pe care si le doreste mult sunt cele mai indicate.



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela77O spune:

boti,esti totala!auzi, a facut ea harta!!!

MIHAELA DE ANDREEA(03.04.1997) SI MIHAITA(25.09.2003)
Blogul lui Mihaita
Vreau Sa Nu Mai Fiu DIFERIT
A&M


Viata...

UN SMS PT BIBI-DONEAZA 2 EURO




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Priceputa fata asta... admirai si eu harta.

Miha esti pe mess?



Ce am eu de oferit si/sau vandut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Eu azi sunt cu munca in deplasare si mai am si eu timp sa respir si sa stau pe forum

Si eu m-ai am de luat cadouri, dar cred ca pe saptamana viitoare finalizez operatiunea, astept finantele, Sebi are o lista lungaaa, Lucian vrea doar jucarii albe

Intre timp am aflat ca face cumnata mea nunta in februarie si a intervenit problema majora cu ce ma imbrac Am descoperit rochitele de la firma Bonprix,care sunt dragute si bune la pret, vroiam sa va intreb daca ati comandat vreodata de la ei de pe site si daca ati fost multumite?


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:


Vai Boti ce tare e harta, mai ca-mi vine si mie sa vin chiar daca scap tarziu de dragul hartii


Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Io am gasit o comoara la Profi printre Eugenii si bomboane ieftine, ia uitati ce joc cu maimute mortal voi strecura sub brad. 18 lei (sigur nu e cel original Mattel la banii astia )



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput