Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti(63)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geo80 spune:

buna , am si eu gemeni baiat si fata si sunt in 30 saptamani.ce greutata au avut la termenul asta la voi? la mine au in jur de 1200 g.
ce analize se mai fac acum?
ms

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Buna Geo,

nu stiu la 30, dar iti pot spune ca in cazul meu fetitele in saptamana 31 aveau 1950gr si 1700gr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adipapazi spune:



cucu, gemenistele!
geo,ai mei la 33 s au avut 1700/1800g. tinand cont ca in ultimele sapt iau cam 2-300 g/saptamana, sunt in regula copiii tai.

multumesc pt complimente!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo80 spune:

voi pe unde o sa nasteti? la stat, privat?la voi a fost nevoie de incubator?cat a-ti stat in spital? eu daca stau mai mult de 4 zile nu pot la privat, ca devine prea scump.Doctorita mea este la Pantilimon, ce e si pe acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Jurnal de bord - saptamana 36

M-am intors de la control. Cica totul e muy bien.
bebelina mare - 2900gr
bebelina manechin - 2500gr

Luni la prima ora voi fi internata

Ana, oare ce oi fi facand tu? Stie cineva ceva de ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Buna tuturor!
Felicitari pt greutatea bebeluselor, Alexa, si pt ca ai reusit sa duci sarcina asa mult timp! Mult curaj si o nastere usoara, lasa ca in curand te bucuri de printese!

Am reusit sa postez niste poze in album, link-ul il gasiti la semnatura. N-am avut timp sa citesc prea mult din urma, sper ca sunteti toate bine, multa sanatate si numai bine!

Noi papam bine, la san si o masa pe zi, seara, completare de lapte praf, am reusit sa-i alaptez si simultan, dar numai de doua ori pana acum , noaptea dorm 4 ore dupa baita si apoi papa la 3 ore, e destul de ok programul pana acum, nu ma simt obosita, e drept ca mancarea si treaba din casa mi-o face altcineva si eu ma ocup numai de micuti. Copiii mai mari i-au primit tare bine, mai ales fetita ma ajuta f mult cu ei, baietelul le tine sticluta cand e cazul, n-am avut probl cu gelozia pana acum, e super fain, inca dorm destul de mult asa ca deocamdata nu mi se pare greu deloc.
Va pup si cam atat, revin cand mai am timp!


Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei)

Poze noi la semnatura!

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Tocmai ce ma gandeam la tine. :)
Ma bucur pentru vestile bune. wow...ce familie numeroasa sunteti acum...PUPICI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Alexa, ai niste dolofane.... Nu stiu cum mai rezisti, stiu ca parca ziceai ca nu crezi ca se mai poate intinde pielea si asta demult... Mai poti face ceva, te ajuta sotul? Inca o saptamana si o sa fie si la termen si grasute si sigur frumusele, ca am vazut ca au cu cine semana....
Ana, sunt niste scumpici, ma bucur ca sunt cumintei copilasii tai... POzele nu reusesc sa le vad, dar am vazut-o pe cea de la nume, tare dragalasi toti patru.... Esti o mami eroina....

Amary 15+ de +


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Multumesc fetelor!
M-am conectat acum pe picasa si sper sa le puteti vedea, probabil aici era problema, adica nu se pot vizualiza daca eu nu-s conectata...
Mai aveti putin gravidutelor, curaj si rabdare, merita!

Ana, mami de 4 nazdravani, doi pe rand (Darius & Sara), si doi odata (gemenasii Natalia & Matei)

Poze noi la semnatura!

https://picasaweb.google.com/home

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa_H spune:

Mda...la mine vesnica problema. Nu pot vedea nici o poza. Dar poza de la profil e super! Ce micuti...toti draguti. Felicitari Ana inca o data! Esti super-mama!

Amary...sunt bucuroasa ca am reusit sa ajung aici si sper sa fie bine totul inca putin...cateva zile...daca nu fac intre timp "o figura frumoasa", ca fotbalistii. :P

Dar, asa cum ziceam acum ceva timp...ce naiva eram...cand nici nu gandeam cat de tare se poate escalada situatia si mari inca si burta...NU MAI POT!!! Zilele astea sunt tare grele.

Mergi la inceput