Piatra Neamt, Perla Moldovei (93)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:



http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Buna, ce mai faceti? dar vad ca ati avut chef de vorba zilele astea.
Laura, eu am avut pantofiori negrii, 28 cred, dar asta toamna am dat toata incaltamintea la doua fetite de pe aici, imi pare rau.
Saptamana viitoare cred ca vom merge si noi la cresa daca ni se gaseste un loc. as fi vrut la Paharnicu, dar cel mai sigur vom ajunge in Maratei, cum e acolo?
ce bine ca aveti o bucata de pamant, vreau si eu sa pun cate putin din toate.pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Salutare!
Fetelor, maine se deschide un nou magazin cu hainute pentru copii la Unic, parter, unde a fost Bank Post.Piccolo Vero se numeste, acolo sunt eu , maine este deschiderea.Sunt hainute frumoase, preturi asa si asa, dar sunt reduceri de 20%

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Hello!
Multumim de pont, Adina si succes in noul job! (sa inteleg ca aranjamentul de care imi spuneai cand ne-am intalnit ultima data a picat?)

Am gasit Biancai pantofi negri cu 15 lei intr-un magazinas no-name cu chinezarii (ne vor tine de 15 lei, sunt sigura, dar e ok, ca nu cred ca ii va incalta decat de cateva ori)

o saptamana usoara si calda, fara ninsori si ploi sa aveti!!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Salutare!
Laura - nu, nu a picat, ma primeste si in momentul de fata, dar ca practicant, nu angajat...asa ca astept pana la vara sa termin facultatea si apoi altfel pot sa ma prezint ...

http://community.webshots.com/user/allexa06

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'Neata!
Stiti cumva cand vine primavara?

Ce faceti? Cu ce se indeletnicesc copiii vostri saptamana asta? Ai mei azi merg in vizita la lic. Hogas. Vineri au concurs (Rares la sc. 3 ceva concurs de cunostinte rutiere, bianca are concurs de dans).

Va intreb si pe voi, ca nu stiu de unde sare iepurele. Vreau sa duc de Paste la 2 familii haine si jucarii la copii. Fetele de la umanitare care s=au ocupat de actiunea de Craciun si de martisor imi trimit ceva banuti din ce au adunat ele din vanzarile de la bazar ca sa le cumpar si cate ceva de mancare. Una din familii are 2 baieti de 8 si 9 ani (poarta cam 128 -134 la haine si 32-33 la picior) , cealalta are 2 baieti de 2, respectiv 6 ani. Ma gandeam ca poate aveti pe acasa carti pt copii, ceva jucarii care nu le mai plac la ai vostri si ar fi potrivite pt baietii astia. Sau poate faceti curatenie de primavara si aveti de dat ceva haine (si pt parinti cred ca ar fi bine venite cateva haine).



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Laura, cred ca pentru baietelul de 6 ani as avea eu niste hainute. Oare e inaltut? Am si niste incaltari care cred (trebuie sa verific) ca sunt in stare buna, de primavara, de la Stefan. Mai putem face rost si de niste jucarii. Sa vad cum ma organizez, sigur gasesc eu ceva. Baietelul de 6 ani intra la scoala? Am un costum de scoala, nou, marimea 116. Stefan l-a purtat o singura data si i-a fost fix de la inceput. Daca am timp azi ma uit si iti spun maine.

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Cristina, va merge la grupa pregatitoare. Nu stiu cat e de mare, dar banui ca nu e f. dezvoltat (mama'sa isi asigura venituri cautand prin gunoaie, deci sigur au probleme de alimentatie si igiena )



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Beeeey, trezirea! Ce-i cu somnolenta asta, la voi? V-a cuprins astenia? Ia, gata, la spalat covoare, perdele, geamuri..ca va prinde Pastele cu treaba nefacuta si-i vai si-amar de voi! Eeeeei!

Dati si voi o cafea? Cumatra, un ospatar, ceva, sa ne-o serveasca?

Hai pa, o zi buna!



Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

'neata!
am febra musculara. Am fost la VIP la Zumba aseara (vorba vine ZUMBA, ca nu prea e zumba ce face nenea ala, dar oricum, a scos untul din noi). Rares are azi concurs 'Micii pietoni'.


Ia, cumatra de aici cafea:





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput