Piatra Neamt, Perla Moldovei (93)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

dada, Cristina, chiar, intreaba si spune ca vrem de la ora 17.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

dupa 17, bineinteles, ca suntem femei muncitoare! ce fain ca e vineri! acu' m-a trasnit ca poate educatoarea lui D. vrea sa faca serbare pe 1 iunie. va urma o sedinta si aflu eu, sper totusi sa nu fie chiar pe 1.

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Neatza tuturor!
Cristina, si noi am avut serbare anul trecut tot pe 1 iunie. Am fost la serbare si apoi am venit intr-un suflet la distractie .
De abia astept sa ne vedem si sa ne simtim bine!

Ce mai faceti? Oare s-a terminat cu a patra etapa de inscriere la scoala? Stiti cand se afiseaza clasele?

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

ellinia, clasele se afiseaza in septembrie, eu asa stiu . Atunci se stie exact incadrarea, ce invatatori, cate clase, care, unde si cum.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

aoleuu ce dureri am de urechii....din cauza lui Lora...dar cica merit..nu???....

acum sa nu fiu rea...dar eu v-am mai vazut pe strada pe unele dintre voi (caci am memoria vizuala f. buna) dar nu miam permis sa ma iau de voi asa pe nepusa masa.. pe viitor o sa trag eu pe voi de manecuta cand va mai vad...hi hi....

cat despre cadouriile propuse sunt perfecte..eu ma gandeam ca luatii div prostioare..dar ideiile sunt bune.....dar minge chiar am vrea si noi..si baloanele sunt ok..ca mereu le spargem....si creta e ok..caci invatam sa mazgalim pe asfalt si noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellinia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

ellinia, clasele se afiseaza in septembrie, eu asa stiu . Atunci se stie exact incadrarea, ce invatatori, cate clase, care, unde si cum.



Ah, si deci stam in stres pana atunci sa vedem ce si cum la cine pica. Ma gandeam ca acum, cand se termina a patra etapa se afiseaza si clasele. Mie nu-mi miroase a lucru curat .

Cristina si Stefan Costin (25.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Cristina, exact asa am patit si noi, anul trecut - am inscris copilul la scoala si punct. Nu am stiut care/in ce clasa e, pana dupa 1 septembrie. Bineinteles ca am avut emotii, ca nu stiam, ca acum, ca macar e acceptat copilul la scoala...stiai doar ca ai depus dosarul acolo si se auzeau numai bazaconii, ca sunt inscrisi mult mai multi decat numarul de elevi maxim din scoala etc.etc. Nimic adevarat, ca la sc. 3, cel putin, anul trecut au mai ramas locuri libere, chiar, insa nimeni nu spunea asta, de la secretariat - singura placa atunci cand ii intrebam era: asteptati sa se afiseze, nu stim nimic.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Salutare!
Lora - de acord cu tine( si nu sunt rautacioasa) Cu cadourile si eu zic la fel, la toti copilasii la fel, chestii simbolice, dar sigur ne descurcam noi cu vreo sponsorizare ceva...
Si Razvan pe 1 iunie are serbare
In legatura cu listele de la scoli, eu am auzit ca s-ar afisa dupa data de 21 mai ...
Pupici la toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunflower1979 spune:

salut! am revenit cu vesti despre Lollypop; am fost aseara si Alina (tipa de acolo) a zis ca nu are programari decat verbale, dar ca noi - DC- vom avea prioritate ca le-am facut reclama pe forum anul trecut. Ideea e ca trebuie sa stim daca vrem 2 sau 3 ore si in funtie de asta sa ne alegem un interval orar, asa incat ea sa se poata folosi de timpul ramas dupa sau inainte.

adica, daca vrem 2 ore, programul e pana la 20.30 si ne recomanda sa luam ori de la 18.30, ori cu 2 ore inainte, adica 16.30-18.30 (ceea ce eu cred ca e prea devreme, ca lucram, poate mai sunt serbari, una-alta). daca vrem 3 ore, cred ca va fi de la 17.30.
alt aspect e ca se plateste un acont de 100 lei, cred eu cat mai curand, ca sa fim siguri.
eu am si numarul ei de telefon si il las aici, poate vorbesti tu, Laura mai multe detalii. Alina Andrei - 0743/372.000.

in incheiere va las si o cafea fierbinteeeee! zi buna!

Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata!
Laura, cine ne aduce si noua o cafea, azi? Nu de alta, da' tare mai avem nevoie!

Cristina, multumim pentru informatii! Super! Eu zic ca 3 ore, de la 17.30, ar fi "mai mult decat" perfect.

S-aveti o zi buna!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput