Gemanutzele!

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Buflea, ce copii sportivi aveti! Bravo lor si voua ca ii incurajati. Ce misto ar fi o sarcina asa, neprevazuta, neplanificata! Ne-ar rezolva toate dilemele

Doina, trec repede 2 luni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Da, da, da ... Bravo lor ca le practica si mie ca le platesc

Cat despre "surprize" creaza mediul si dai si lupta , sper ca nu trebuie sa iti fac o schema, nu de alta dar nu am talent la desen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Azi:

Este nevoie sa participi la activitati care iti fac placere si te fac sa te simti bine. De asemenea, ai nevoie de o schimbare de ritm care poate veni de la oamenii din jurul tau ce au perspective diferite. O activitate creativa te poate provoca atat din punct de vedere fizic cat si psihic, fapt ce iti va face bine.

si

Se anunta o zi foarte incarcata pentru tine si tocmai de aceea va fi necesar sa-ti organizezi foarte bine timpul. Incearca sa nu te extenuezi si sa-ti pastrezi calmul, chiar daca la un moment dat situatiile nu vor fi in avantajul tau. Incearca sa te aliezi cu acele persoane care te pot ajuta sa realizezi tot ceea ce iti doresti, nu-ti fie teama sa ceri un sfat.

Sper sa avem o zi frumoasa, caci insorita de unde?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna fetelor!
In sfarsit azi e soare si putin mai cald afara. Maine pleaca Dana si am sa ii fac pachet. M-am inavatat cu ea acasa si o sa imi vina greu, dar trebuie sa isi termine facultatea. Mai are cam pana pe 7 iulie si gata.
Voi ce faceti? Eu ma apuc acum sa fac chiftelute, niste rulada din piept depui si ficatei de pasare. Mai peseara ii fac salata orientala, ciorba de perisoare si maine mancare de stevie.Asta e comnada.Dulciuri nu vrea ca nu prea manaca(silueta)...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Buna!


Ai putea obtine niste conditii de creditare atragatoare, daca te gandesti sa-ti schimbi locuinta sau sa o reamenajezi. Situatia financiara se imbunatateste. O persoana de sex opus apare in viata amoroasa si iti da senzatia ca merita increderea ta. Incearca sa afli ce principii are inainte de a te imune.

LA MULTI ANI SARBATORITILOR DE AZI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Helou, helou ,

Sportivul de fiu-meu a fost ciuca batailor sambata - a mancat bataie la hockey si la fotbal ... desigur ca a iesit de pe terem plangand si convins ca ceilalti au trisat. Realitatea este ca la fotbal are o echipa extrem, dar extrem de proasta si la hockey au condus tot meciul pana la final cand nu stiu, au obosit ...
Azi ploua si ar trebui sa aiba antrenament de fotbal - nu cred ca se va tine.

In rest mai nimic ... ..ah ! ba da, mi-a venit carnetul de note de la scoala si unde credeti ca are fiu-meu nota mai slaba - la sport (?), desen, muzica si spaniola.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Doina, ce-mi faci mama? Salivez deja la rulada de pui (poate pui si reteta aici ), ciorba de perisoare si mancarea de salvie. Io am gatit mai subtire: ficat de pui, salata cu de toate si gratar (mi-era pofta de carne dupa post ). In fine, azi zambesc chit ca nu stiu de unde. Ieri am avut control de la CAS, 7 ore mi-au frecat fisele/registrele/retetele, iar "dauna" totala este de 1200 ron (1000 ron contravaloarea unor retete, 200 protocolul ). In fine, voi recupera suma de la pacienti, insa sunt lefter-lefterescu, pana si alocatia lui Dragos am tocat-o. Sunt in continuare neplatita si-mi vine sa urlu: cum dr.... numai eu stiu sa lucrez in paguba? Ca ma uit la colegi si zau ca nu se vede ca suntem in aceeasi oala. Sau poate... nu suntem.

Buflea, dc baietelul tau nu are talente native (sport, muzica, desen) eu nu mi-as bate prea tare capul. Poate este talentat la stiinte, tehnica. In fine, chiar conteaza notele la aceste materii? pe micut si spune-i ca asa e viata: uneori nedreapta, dar va are pe voi. Si-a rezolvat ceva sotul cu jobul?

Azi:

Eforturile tale ajung la un rezultat final de care esti foarte mandru, desi poate ai mai fi avut ceva de facut. Te bucuri totusi ca s-a incheiat totul aici si doresti sa sarbatoresti victoria. Mai mult, se pare ca ai ajuns la finish chiar mai repede decat ai fi crezut ca e posibil, ca atare poate fi un succes neasteptat, dar cum reusita vine pe nepregatite, depinde totusi de toanele in care te gaseste. Daca te prinde pe picior gresit, exista riscul sa ratezi o ocazie excelenta de afirmare si de succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buflea spune:

Mvai, ce zodiac bun avem azi ... nu cred ca mi se potriveste nimic de acolo dar e de bine.

Despre fiu-meu - este foarte, foarte atletic, face o gramada de sporturi si nu ca il imping eu ci ca vrea el - si de aia ma miram ca a luat nota mai mica la sport. Despre desen, sport si spaniola nu ma mira, ca este clar ca nu are inclinatii, daca il auziti cum cantaaaa ...

Barbata-meu nu si-a rezolvat jobul pentru ca nu isi cauta. Asteapta sa se termine cu compania unde lucreaza, sa ia (spera el) pachetuld e plecare, care trebuie sa recunosc ca ar fi foarte substantial, daca ar fi sa fie ...si dupa aia cica isi cauta. Ca el nu poate sa lucreze la doua joburi simultan - trebuie sa se termine cu unul ca sa se apuce de al doilea. o prostie daca ma intrebi pe mine, dar ce pot face ? Sa speram ca ii da pachetul ala ca sa avem din ce trai cat isi cauta, sa speram ca nu o sa stea prea mult pe bara, ca oricum salariul lui este mai semnificativ decat al meu si sa speram ca isi gaseste ceva la aceeasi bani ...o gramada de "sa speram" si "sa asteptam" care pe mine ma panicheaza de-a dreptul.

Black, tu ai cabinet privat, al tau personal ? Ce specializare ai ?
(intreb de curiozitate, nu urmaresc nimic )

P.S. M-a afectat vestea aia cu baiatul lui Calinescu ... huh ! Ca mai toata lumea, cautam vinovati ...ca o fi copilaria, ca o fi fost pierderea mamei, ca n-o fi avut o relatie stransa cu tatal, unde era fratele lui ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

Salutare fetele! apar si eu din an in pasti pardon dupa pasti si dati mi voie sa scriu cateva randuri..

De cateva zile sunt in TM la un curs zic eu fain despre mai multe module printre care si dezvoltare personala, negociere, comunicare .. am tinut pana acum in mine ca nu stiam ca se va realiza pana in momentul plecarii mele. Eram convinsa ca va interveni ceva si voi ramane acasa dar na ... am gresit spre avantajul meu. Am fost admisa de anul trecut de prin octombrie si zic eu ca merita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

'Neata si poftiti la o cafea cu aroma de munte, ca n-ati mai baut demult!
Mercedes, felicitari!
O zi frumoasa!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput