Aradence DC (171)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

La multi ani Gabi! Sa ai viata lunga si sanatoasa. Ce bem azi?

Ada

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

La multi ani, Gabi!


Ada, brrrrrr, cred ca ai tras o sperietura! Sa fii atenta la Vlad, la cum face pisu, la cat e de energic, etc...offffff ce ma poate enerva ca nici in oras nu mai stai linistit. Bine ca la padure n-am avut nici pe naiba
Tie numa la beutura iti sta capu?




www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Multumesc pentru urari!
Ioi Ada, urata experienta. Eu am auzit ca daca pui benzina, petrol, acetona, iese singura capusa.
Moni e tare dulce nepotica! Sa va traisaca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

a

Citat:
citat din mesajul lui gabitzica

Multumesc pentru urari!
Ioi Ada, urata experienta. Eu am auzit ca daca pui benzina, petrol, acetona, iese singura capusa.


Gabi, asta nu-i indicat. "Stresezi" capusa si isi elibereaza continutul in sangele "gazdei".

"Uite aici cum (NU) se scoate o capusa – www.lyme.ro/capusa/
Ai sa vezi ca exista 2 metode de a o scoate corect:
- cu un ac de seringa sau de perfuzie mai grosut – se scoate ca o aschie de lemn, “sapând” pe sub burta si falcile ei
- cu o penseta speciala, cu falcile bombate si foarte ascutite, în “V”, care nu fac contact decât într-un singur punct, si care se strâng prin apasarea pe piele a pensetei (se evita astfel pericolul de a apuca capusa din alt loc decât de “ceafa”)
DOI
Sunt mai multe “semne”:
1. capusa nu a stat mai mult de 2 ore – e nevoie ca ea sa se hraneasca cu plasminogenul din sângele omului ca bacteriile din intestinul capusei ca sa le dea acestora “mecanismul” de a trece perfora peretii intestinali si de a traversa corpul catre glandele salivare
2. capusa nu s-a “umflat” de sânge; deci nici nu a apucat sa “pompeze” înapoi saliva infectata
3. capusa a fost scoasa corect, fara sa fie “stoarsa” – a presa corpul capusei, indiferent cu ce fel de penseta se gaseste în comert, echivaleaza cu o “injectie” cu agenti patogeni – si fara sa ramâna în piele parti din aparatul bucal sau capul
4. la locul muscaturii nu a fost absolut nicio reactie (înrosire – nici macar pe o raza de 1 mm)
DACA NU aveti instrumentele corecte si NU puteti sa le folositi asa cum trebuie, apelati mai bine la serviciul de chirurgie de urgenta, pentru scoaterea capusei în conditii de siguranta pentru sanatatea Dvs.
Mai bine NU riscati!"
sursa

edit: am corectat diacriticile


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Neata. Capusa noastra nu era bombata...deci sper sa nu fi apucat sa faca mare lucru. Oricum n-a stat acolo decat maxim 3 ore, de pe la 18 si ceva pana la 21. Locul s-a vindecat aproape complet fara sa apara vreo rosatza, deci a fost practic incizat ca sa fie sigura ca a scos tot. Vlad e energic, n-are niciun simptom ciudat, ba chiar azi dimineata a mancat si nu se mai satura...

Ada

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Waw Gabi , La multi ani sa traiesti si sa infloresti.


Ada , nasoala patanie. Eu chiar nu-i inteleg pe astia de ce nu stropesc pentru capuse.

Eu am intrat sa va spun ca pe data de 18 intentionez sa merg la Timisoara la forta ZU. Concertul incepe la ora 19 si vor fi muuulti invitati faini plus Buzdu si Morar. ce ziceti?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Miha, cre'ca io vin. Numa' ca mi-i frica de karaoke.

Ada

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

si io as veni...



www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:



Fetelor sunt iar in sfere inalte, acu am ajuns de la teatru , am vazut "o femeie singura" cu Maia Morgestern. Spectacolul a fost gratuit, sponsorizat de consiliul judetean, jos palaria pentru ei, nici n-am stiut de el decat cu o ora ianinte de a incepe. Ce a reusit sa faca femeia asta!!, pur si simplu sunt masca, nu pot crede ca e om, o ora jumatate sa joci, sa canti si sa dansezi de unul singur pe scena si sa tii cu sufletul la gura o sala intreaga. Asta plus ca arata bestial. Oare cati ani are?

Acu stau si ma delectez cu un pahar cu vin. Toata casa doarme.

Saptamana asta imi fac de cap, azi la teatru, vineri la Timisoara la forza ZU, abia astept.

Moni ce-ai facut in Ungaria? de ce nu mai intri pe aici?

Daria- 29.01.1999;Alex - 07.02.2003;Matia - 31.10.2006;Victor -28.03.2008 Ilinca- 18.04.2011

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Somleac



Moni ce-ai facut in Ungaria? de ce nu mai intri pe aici?




Da' ce sa fac,sa vorbesc singura?
... Azi am facut iar CT si-am mancat gulas de fasole

Cat despre teatru ce mi-ar fi placut si mie !

Mergi la inceput