Mamici inimoase de Constanta - 162

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

ola! hai ca nu mai plouase de mult, ce naiba...

lulu, pai musai cu pelerina la fat-frumos, in rest improvizati si voi: un pantalon mai bufant 3/4, o camasa mai lucitoare, sabie si palarie va dau eu daca vrei (voi doar sa jumuliti o zburatoare ceva pt o pana mai frumoasa) sau poate ii bricolati o coroana; nasoala faza cu ileana, pai chiar asa, e demotivat copilu' daca nu lupta pt cosanzeana lui


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonapro spune:

Buna!

Am intrat sa va las cateva poze, ajung mai greu la calculator, trece asa de repede timpul cand esti in concediu Maine plecam cu nasii lui Luc pe la bulgari, singurei ne facem de cap

A fost bine in plimbare, doar timpul cat am stat in Delta nu a fost pe plac, dar ne-am simtit super, ne-am intalnit cu oameni dragi la Braila si Galati.

Cami: felicitari pentru micuta gimnasta

Dodo:multe pentru reusita lui Bogdi!

Poze: https://picasaweb.google.com/102016585614674993416/PlimbareMai2012?authkey=Gv1sRgCJ_o5Zjlw-rmIw





Mami de Lucian(16.03.2009) si de Sebastian(05.08.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
Alina e usor mama costumul de print . coroane sa stii ca iti face Patrick cate vrei, de cand cu "atacul artei" e casa plina de de toate . cred ca si camasa am daca nu ma insel.... numai ca e rosie. si mare... adica de 7 ani.. mai vad ce si cum. pelerina/capa n-am.... dar pot face rost daca nu gasesti.
Angi, da, da nu mai plouase de mult
ma duc sa ma uit la pozele Simonei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui vladis

vladi participa la spectacolul de 1 iunie de la sala sporturilor, mai avem participanti de gradinita? in alta ordine de idei, ieri a fost inspectie la gradi, l-a laudat d-na ca a raspuns excelent, dar in acelasi timp a si comentat la greu ce ma fac eu cu copilu' asta la scoala, aveti ceva metode de potolit melitza, ca nu-l vad in stare sa isi tina gura o ora de curs sau sa stea potolit in banca. pe cat era sora-sa de muta, pe atata vorbeste el de mult, ma dispera cu comentariile

hai sa avem o zi buna si fara ploaie!


mami de miruna si vlad




Dupa concursul de dans de la sala sporturilor , in jurul orei 11 -11,30 vor face demonstratie ansamblul 2 de la CSS1 (adica si mandra mea cea mare ) si Mina colega lor mai mare!

Va multumesc pentru felicitari!


edit: cateva poze de la Iasi
***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
la multi ani, sa ne traiasca copilasii mici si mari, sa fie sanatosi si fericiti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns happymumy spune:

Neata!
La multi ani sa ne traiasca copilasii!
Am nevoie si eu urgent de un raspuns - poate sa -mi zica si mie cineva ceva de dr Avram - oftalmolog? Am fost ieri la dr Cioabla cu Alara, ii curge rau un ochisor, inca de la nastere, si mi-a zis ca are canalul lacrimal infundat si m-a trimis la dr Avram ptr o dezobstrucite. E ok, pot sa ma duc cu incredere? Sau mai bine nu?

Ghiulten, mami implinita de printesa-domnisoara Ayla (15.01.2004) si buburuza mica Alara (25.01.2012)

Hai sa-l ajutam pe Bibi sa se faca mare http://viatacudba.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladis spune:

La multi ani tuturor copiilor! Sa ne traiasca si sa aiba parte de o zi asa cum si-o doresc!

noi le-am dat cadoul dis de dimi, un microfon ca sa innebunim vecinii, dar deh, nepriceputa nu le-am luat wireless, poate o rezolva tati si il schimba.

la spectacol am reusit sa fug o ora de la serviciu, ca n-am putut sa imi iau liber, drept pt care nu am putut sa stau pana la sfarsit sa le vad si pe micutele gimnaste, sunt sigura insa ca alexandra s-a descurcat de minune!

happy, noi tot la dr avram am fost cand era vladi bebe, insa n-a fost cazul de dezfundat, doar l-a apasat si l-a curatat, insa stiu de la o alta prietena care a facut interventia ca e destul de traumatizant, mai ales pt parinti, insa toata lumea o recomanda pe dumneaei pt procedura.

pupici tuturor si distractie placuta azi


mami de miruna si vlad

Si Mihaita are nevoie de voi!

Speranta si incredere pentru David



www.dropshots.com/vladis" target="_blank">POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

La multi ani copiilor de toate varstele!!!

Ghiuli noi am fost cu Alex la Avram si i-a desfundat canalul, este indicat sa o faci daca este cazul cat este mica, se tine cont sa nu fie in luna cu vaccinurile, cel putin atunci nu se baga. Este traumatizant pentru adulti, pentru bb nu este doreros. Inainte de interventie i-am dat Alexandrei siropel, parca romergan, ca sa-i creeze stare de somn, si sa nu protesteze prea tare. Cabinetul este pe Lapusneanu, la Trocadero, pe dreapta cand mergi spre Dacia, la parterul unui bloc cu 4 etaje, are cabinet oftalmo la intrare.

Va doresc we placut!

***************************************
Puii nostrii speciali: Mihaita, Bogdan, Ionut Minoiu, David, Bibi
***************************



1 , 2, 3
Eu, Alexandra -Elena & Teodora Lucia




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mery_anna spune:

La multi ani,dragi copilasi!!!!!!!Sa cresteti mari si sanatosi!!!!!

Noi suntem bolnaviori,cu laringita urata,gatut rosu...nu ne-am putut bucura prea mult de aceasta zi,abia am venit de la dr. si stam cuminti in pat.

O zi frumoasa si weekend insorit!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

La multi ani copilasilor nostri!

Happy, mie nu mi-a placut Avram. Stefan a avut canalul infundat pana pe la 6 luni. Tot la ea am primit recomandare sa mergem. Dar ori era intr-o faza proasta, ori asa e ea , nu s-a purtat deloc cu delicatete cu un bebe. A urlat sarmanul, doar cum l-a atins. Am stat doar vreo doua minute, din fericire . Mi-a zis rapid sa vin a doua zi d edimineata, nemancat, sa ii dau nu stiu ce doza de romergan si gata. Nu m-am mai dus pentru ca imi era tare frica si doctorita nu mi-a picat cu tronc . Am fost apoi la Cioabla si ne-a spus ca putem sa mai asteptam pana la 1 an, mi-a zis s acontinui cu masajul pe care i-l faceam zilnic si mi-a dat totusi niste picaturi (celebre, dar imi scapa acum numele). O fi fost coincidenta sau nu, in scurt timp ochisorul s-a vindecat.

Pup!





Mergi la inceput