Prietene la bine si la greu - 163

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata de la Cluj!!!

vad ca lipsa de timp e o problema cvasi-generala...e pacat ca se scrie asa putin,dar e de inteles....ca fiecare, am un sentiment asa ciudat cand intru dupa o lunga bucata de timp si parca nu-mi gasesc cuvintele,iar sa vorbesc numai despre noi mi se pare cam aiurea...asa ca va citesc si citind ma bucur/ma intristez alaturi de voi,va felicit pe fiecare in parte...intr-un cuvant va port pe fiecare in gand...

acu ca tot am citit un pic din urma,incerc sa fac cateva nominalizari...

Dankutza din cate imi amintesc,cred ca i-am dat doar antitermice in cele 3 zile de febra..multa sanatate!!!

crissa te imbratisez cu mult drag si imi pare sincer rau pt.pierderea suferita...felicitari ptr.progresele lui Robi!!!

dymomo sanatate si putere multa !!! zile cat mai linistite ptr.soacra ta!!!DD sa va ajute !!!

raluci poti sa-mi dai ceva detalii despre resortul de care zici sau un link ceva,plizz..fotomodelul si englezu'

LA MULTI ANI,MULTA SANATATE SI TOATE CELE BUNE tuturor fetelor care s-au serbat zilele,saptamanile care au trecut si a caror aniversare am ratat-o!!!

ce mai voiam sa zic oare?!..aaa,am vizionat toate pozicile din link-urile puse(mai putin ale Lilei ca nu s-a deschis)...aveti niste copii minunati,fetelor!!! doamne,ce mari s-au facut!!!!

va doresc toate cele bune si mai revin ....azi duc puiul la mama din motive de program administrativ,asa ca intr-o pauza arunc un ochi prin zona...o zi buna!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui miany75[/]
raluci poti sa-mi dai ceva detalii despre resortul de care zici sau un link ceva,plizz..fotomodelul si englezu'


http://www.voxmarisclub.com/ uite dragutza,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

dankutza sanatate multa, sa treaca repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

danku doar antitermic in cele 3 zile de febra. seara a doua a fost cea mai grea la noi. a 4-a zi au aparut petele care pareau sa-l manance. Doar dus de confort a facut pt mancarime. Sanatate multa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am fost la camera de garda. Ne-a consultat o reizdenta, apoi a ami venit o rezidenta si apoi o doctorita mai mare. Mi-au zis ca e posibil sa fie si roseola, dar nu cred ca e. Banuiesc o alergie la ceva ce a mancat. M-a intrebat daca i-am introdus ceva nou. Ele cred ca de vina ar fi capsunile. I-am zis ca i-am dat deja de 7-8 ori pe anul asta, plus ca a mancat si anul trecut. I-au facut o dexametazona. Sora-mea nu mi-a raspuns la telefon si nu am stiut ce sa fac daca sa accept tratamentul sau nu. Asa ca a mers pe mana lor, ca doar au discutat toate 3.
Cezara a plans de mi-a rupt sufletul. A plans de cand a intrat in cabinet, pana a plecat. A culminat cu injectia. I-a bagat ditai acul in curuletul ala mic. La 1 ma duc iar sa o consulte, sa vada efectul injectiei. Mi-a zis ca daca trece inseamna ca a fost alergie.

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Dankutza sper sa fie bine, si totusi daca nu trece au facut injectia degeaba

va las si poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

dau eu lectura azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

un supliment de cafea doreste cineva?

Crissa imi pare tare rau de pierderea suferita, te mai asteptam pe la noi cu vesti despre Robi
Dy sanatate multa !
Danku, e ok Pinky?
Miany, ce mai face David.....perlute ceva?
Smarandita, sunteti ok? Parca azi aveati programmare....

Raluci ai doi baieti tare frumosi...Cezarelul are asa o mutrita dulce ca iti vine sa il papi...
Am mai vazut pe FB si baietii Ionelei si ai Danei...niste frumosi si ei...si par atat de cuminti si linistiti...David tuns e adorabil (nu ca nu ar fi fost si inainte...)....dupa cei mici, ai tuturor ma topesc....tare as mai vrea unul, dar nu am cum.Nasrte sora peste o luna si o sa am si eu ...macar de imprumut
Va citesc zilnic, doar de la serv pt ca de acasa nu apuc sa intru... abia astept sa adoarma mucosii ca sa intru si eu la somn....
Noi suntem fara ajutoare, cred ca le voi solicita doar in caz de nevoie. Ne descurcam bine, e un pic mai greu trezitul dimineata pt a-i duce la gradi in limita unei intarzieri de cam 30 min de la munca... mai plec uneori si cu 30 min mai devreme ca sa-i iau acasa (cand tati sta peste program) asa ca incerc sa nu sar calul .

Si Dragos e in faza in care a inceput sa repete dupa noi cuvinte, comenzi, "propozitii" (fara verb, doar asocieri de cuvinte)
Inca are pampers, zi si noapte...rar sta pe olita in fundul gol dar nu a facut nimik pana acum acolo.... stie ca e pt kk si pipi, cum de altfel pt kk sunt si chilotii (aia de bumbac)
Eva face la olita, uneori la cerere dar cel mai des e intrebata si pusa daca doreste, somnul de pranz e uscat, si cel de noapte cam la fel dar nu intotdeauna. A depasit si faza in care nu accepta olita la gradi, asa ca acum nu mai vrea deloc pampers nici la gradi. Mai are si accidente, de ex luni a anuntat ca vrea pipi cat era in curte si ma astepta, pana s-au mobilizat doamnele l-a facut pe ea ..si in adidasi era uda . Suzeta e din ce in ce mai lipita de boticul ei...o mai las pana erup si ultimele 2 masele si trecem la actiune
In rest sunt ok, se iubesc mereu... dimineata la trezire se iau in brate, la somn se culca cate unul pe burtica celuilat si se mangaie, se iau in brate cand le vine. Bineinteles ca avem parte si de batalii, aproape zilnice, pe te miri ce sau pur si simplu din gelozie. Eram oarecum linistita ca se rafuiau intre ei si nu si cu ceilalti copii de la gradi...dar se pare ca eva vrea sa fie liderul absolut asa ca a trecut la actiune. Oricum ea e foarte competitiva, orice si oricine devine o provocare pt ea, e foarte ambitioasa si independenta. Amestecul asta imi pune uneori capac, pt ca atunci cand nu reuseste Eva se enerveaza, pufneste,tranteste, tipa dar nu accepta absolut niciun ajutor, indiferent de la cine ar veni (familie, educatare, etc).Prefera sa planga sau sa renunte pe moment

Maine mergem la circ cu gradi, mi-am luat o zi din CO sa merg si eu cu ei ca nu stiu cat dureaza spectacolul si ce parere vor avea ei de asta.... la muzeu nu a fost tocmai reusita iesirea





2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Am fost din nou la dr, adica la toate 3. Bubitele au mai trecut. Mai sunt inca prezente, dar nu mai sunt asa de multe si rosii si inghesuite ca de dimineata. Pana si la pizdulice au mai disparut, unde culmea avea cele mai multe. Poate ca si pampersul tinea cald si propice pt bube.
Mi-a zis ca a fost alergie alimentara, cel mai probabil. Ne-a dat timp de 5 zile calciu si niste picaturi Xyzal 5 pic/2ori/zi/7 zile. Diagnosticul e alergodermie. Avem regim, 3 zile numai zorele si dupa aceea un pic de carne.
O prietena mi-a spus sa-i pun o carpa rosie pe ea, pt eruptie??? Habar nu aveam de asta.
Binenteles ca nu prea a mancat. Doar cateva lingurite. Acum face nani.

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Raluci am vizionat pozele. Sunteti f frumosi cu totii. CE mandru e tati in baie cu cei 2 flacai ai lui!!! Imi place cum se imbratiseaza si se tin de mana.

Gaby spectacolul la circ dureaza 2 ore cu pauza aferenta. MA gandisem si eu sa duc copii, dar am zis pas. NU sunt convinsa ca va sta 2 ore cuminti amandoi. Apropo cat ati dat pe bilet? E vreun discount pt cei mici.

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput