Prietene la bine si la greu - 163

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:


Salutare dragele mele! Ne-ati simtit lipsa?

Am revenit si noi acasa dupa dupa 2 saptamani tare stresante. Ma gandeam ca ma odihnesc si eu putin in tara...de unde...m-am intors mai obosita. Cand am ajuns in Bucuresti ne-am apucat de curatenie...tatal meu era de cateva luni singur acasa. A facut el curatenie cum a stiut dar ochiul de femeie vede mai mult decat trebuie Apoi au inceput copiii: rosu in gat, conjunctivita. Am fost cateva zile si la socrii la Focsani apoi a venit botezul si asta a fost.
Botezul nu a fost lipsit de peripetii. Aveam prog. la 15 la biserica...nasii au ramas blocati in trafic in Pipera si au intarziat. Cum dupa noi urma botez dupa botez am foat amanati ptr ora 18. Am plecat cu lumea dupa noi la restaurant apoi ne-am intors la biserica. Cand am terminat cu botezul i s-a facut rau la nasa...au plecat nasii acasa iar nasa nu a mai foat in stare sa revina. S-a intors doar nasul cu una dintre fete. Asta este...pana la urma bine ca a fost doar atata si nu ceva mai grav. Lucas a fost cumintel, putin cam agitat in biserica din cauza oboselii dar s-a comportat mai bine decat ma asteptam eu. M-am bucurat tare ca am avut vreme frumoasa in ziua botezului cu toate ca toata saptamana a fost urat afara.
Pozele le primesc saptamana viitoare...pana la urma am facut o schimbare de look chiar in dimineata botezului...dar veti vedea in poze. De o schimbare a avut si David parte dar dupa botez...

Sper ca sunteti toti si toate bine...

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Dana, am si intrebat de tine pe aici cum ati ajuns in tara, da' erai busy Sa va traiasca micul crestin, de David stiu ca i-ai taiat pletele alea mumoase, dar poze cu tine inca nu am vazut..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floricik spune:

Dana sa va traiasca micul crestin. Te-ai tuns si te-ai vopsit roscata??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

fetelor, va mai amintiti de alina(lacarmioara era nickname-ul parca)????...e acum in 10 saptamani..ma bucur atat de mult pt ea



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

Licu, am fost foarte ocupata in tara si nici nu am avut net. Am reusit sa intru doar din telefon pe unde am avut wireless.
ca ai intrebat de mine.

Floricik, doar m-am tuns.

Alexa, felicitari si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns douradoudou spune:

multumesc , dana



alexa, mami de Maryam buburuza, ingeras in ceruri (17.09.2009- 12.11.2009)
si de printesa razboinica Maysaa(30.10.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurairina13 spune:

Woww, Alexa ce veste faina!! Sa ii dea Dumnezeu sarcina usoara si bebe sanatos, m-as bucura tare mult daca ar baga nasul si pe la noi sa ne mai zica de ea!
Sunteti colege de odisee?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Sa va traiasca crestinul Dana si sa fie sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns smaranditza spune:

Seara buna! Eu tocmai am terminat de calcat si bagajit ca plecam la munte daca tot se schimba prefixu' si daca tot avem atatea zile libere (noi avem si luni liber, am inteles ca in Ro se lucreaza... ).


So, va las pe bancuta pentru dimineata la cafea niste croissante proaspete si calde, mai apoi, pe cand vi se face foame cartofi natur, gratar si salate, plus cate o felie de tort cu fructe si ce vreti voi de baut. Iar de restul...migdale, caju, alune si fructe la discretie.




Tina draga, iti doresc din tot sufletul tot ce-mi doresc si mie: MULTA SANATATE, BUCURIE SI IMPLINIRE ALATURI DE CEI DRAGI!!! MULTI ANI FERICITI!






Mami de Timi nazdravan si micuta Dora pisicuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grigore_tina spune:

Buna dimineata
Smara saru'mana de urari.Si eu iti doresc tot binele din lume,fericire cat cuprinde (cred ca alaturi de sot si pitici ai deja parte de ea din plin) si multe,multe bucurii.
De servit:cred ca merge o negresa si o praji' cu mere la cafea,
apoi urmeaza o salata de vinete si o fripurica cu cartofi natur,
tortul padurea neagra (doar ca blatul mi l-a facut mami alb so ... e padurea alba).
De baut tot ce poftiti.Fetelor cu masina la dam doar suc si bere fara alcool.
Noi in seara asta ramanem la curte si revenim acasa duminica seara.Pana atunci nu am net (nu vreau sa iau laptopul cu mine).
La controlul de la firma a fost ok si nu prea,dar peste 2 saptamani avem altul.
Va pupam si va multumim si pentru urarile de Sf.Gheorghe.
va doresc o zi frumoasa.

Mergi la inceput