PRIETENE FARA TITLU (85)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ei ca tot veni vorba de PET-CT: tocmai m-au sunat ca li s-a stricat aparatul si programarea mea de pe data de 13 se muta pe 18 iunie ...

Dupa-amiaza mergem la serbarea de la gimnastica,de fapt nu va fi cine stie ce: are loc in sala unde fac gimnastica si nu trebuie nicio costumatie speciala.Au si ceva dans,iar Diana e cam necajita ca i l-a dat partener pe Alex colegul de la gradi ,cel cu autism si el cam incurca pasii.Profa a vazut ca se cunosc si probabil de-aia a pus-o cu el,s-o fi gandit ca o fi mai intelegatoare cu el ...
Pe langa asta are "mari probleme" si cu dansul de la serbarea de la gradi ,ca la un moment dat trebuie sa danseze fete cu fete si taman partenera ei de dans va lipsi,ca va fi plecata din tara atunci.Acum si-a dat seama ca ar trebui sa danseze singura si s-a gandit sa o someze pe Stefi (vecina,care deja nu mai e vecina ca s-au mutat ...) sa ii fie partenera ca altfel nu mai e prietena cu ea Sunt curioasa daca ii iese faza asta
Nu mai zic la baieti,ca toate l-ar vrea pe "printul" Denis si nu se stie care pe cine nimereste,cum zicea Diana "depinde cum se asaza baietii".Deci probleme maaaari in zona
Alta faza,vine zilele trecute de la mami de la bloc zicandu-mi ca Andrei o iubeste (asta e vecinul de vis-a vis de mami,are vreo 5 ani jumate cred) Zice ca a salutat-o cu "ceau Diana iubita" si inca mai demult alti baieti mai mari i-au tot spus ca Andrei o iubeste.M-am stricat de ras.Abia astept sa ma intalnesc cu Jani,mama lui si prietena din copilarie sa ii zic faza Bietul "Andreiut" - dirija si dirijeaza Diana pe el in ultimul hal Asa face si cu Bogdi din Gradiste,ma si mir ca o suporta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

buna seara.
Acu asezai si eu fundu pe scaun. Pe fete le trimisei sus. Are frate Seline o gura. s-au certat toti 4 pe TV. Barbi film, fotbal, tenis si Nano. in felul asta ne trebuiesc 4 Tv sa-i multumesti pe toti.
La noi ploua si ploua si tot ploua. Maine are Seline un fel de serbare la scoala de muzica si parca vad ca iarasi se tine in sala. si e mica, su cu multa lume!!!!!!

eu am fost azi la cotrolul anual la gineco, apoi am luat fetele si am plecat la cumparaturi.
am facut cateva poze cu coacazele, sa vedeti ca mai am. doar ca m-am enervat rau pentru simplu fapt ca nu pretuiesc nimic, si-si bat jos de mancare. Nu mi-a parut rau de cele cateva coacaze aruncate ca si asa nu-mi plac nici mie. sunt prea acre pentru gustul meu. Lili poate or fi alt soi. si vecina are in curte si la ea nu e nici macar o boaba rosie. Eu o sa fac jeleu, dar cica imi trebuie un storcator de fructe, sa le storc si apoi sa fierb sucul. asa iese jeleul. Bine ca mi-am cules ieri soc, acum de la atata ploie s-a scuturat tot.

gradina e a mea, si meritul e numai al meu si al mamei. H nu a miscat un deget, pe deasupra numai a comentat. Ieri m-a convins cumnata-mea sa nu ma apuc sa fac altele prin curte. sa astept si sa chem o firma sa-mi faca cum trebuie. Asa o sa fac probabil la primavara urmatoare, cu toate ca mi-e tare urat sa vad debandada din curte.
Denisa mai bine nu ma intrebi cum ii merge la om. Vrea cu tot dinadinsul sa-mi manance si ultimii nervi ramasi. Striga sus si tare ca ii e bine si e suparat ca nu vor sa-l lase sa lucreze pe tren, si pe alta parte imi zice mai zilele trecuta "nevasta...........asta e, trebuie sa te obisnuiesti cu mine asa cum sunt!!!!!!!!!" Adica sa-i accept toata mofturile si toanele pe motiv ca "asta e". Adevarul e ca nu e inca bine si nu stiu daca mai va fi vreodata.

pozele nu le-am pus inca. Ma alunga David de la computer. il las 15 min..

mai revin........daca nu adorm pe canapea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

https://picasaweb.google.com/117646415556753840331/June22012#5751755719105697618,
aici coacazele,
nu am adormit pe canapea dar am adormit la David pe pat. Toata ziua i-am cantata sa se apuce sa-si faca tema, ca are mult si nu termina pana luni, dar cine sa ma auda. Impresionand cum functioneaza daca stau langa el.pot sa si dorm. el isi face treaba bine doar sa ma vada acolo
Fetele si-au facut curatenie in camere, dar Daria la seline si Seline la Daria, si apoi si-au multumit una alteia ca i-a facut curat si au reclamat ce nu a fost bine facut



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Hello si de la mine
MIRA mortale fetele . Dar si David cu temele lui.

Noi abia dupa 22 am sosit acasa. De la serbare am fost pana in Kaufland,asa pe fuga,apoi am parcat la KFC sa mancam ceva - dintr-o portie de cartofi+2 bucati carne pui + sos + 1 suc am mancat toti 4 asta ca sa vedeti cam cat mancam Cartofii ce-au avut mai mare trecere la copii ... Dupa aia ne-am dus intr-o comuna de langa Arad,la intalneala cu aradencele - MIRA tu sigur o stii pe Miha de la subiectul cu multi copii - la ea am fost.Ne-am simtit grozav: copiii (multi) la nisip,la sarituri trambulina ,noi pe terasa.Acum seara la un foc de tabara.Si inca noi am plecat primii.Copiii i-am bagat direct in vana la imbaiat (acum ii dusuleste+scoate G),laptele l-au baut si abia acum urmeaza sa le citesc ceva pe fuga.Io pana s-au balacit am descarcat pozele.Pe urma cred ca ma imersez si io la o Nu stiu daca apuc sa mai pun poze/filme seara asta ca am mai mult de-o gramada - si de la serbare,care mai bine zis a fost o prezentare a ce stiu sa faca: 3/4 din program a constat in muulte exercitii de incalzire,apoi a urmat dansul ala de cowboy si basta.Dar si erau fff multi si o gramada de fetite durdulii bine care numai de gimnastica nu-s Si majoritatea sunt mai mici de varsta decat Diana.Zicea antrenoarea ca la anul daca merge careva la clasa zero sa spuna,ca ii va pune la ceva grupa separata,aoleu ... eu i-am zis la final ca Diana merge in clasa intai si a zis ca o sa o bage la anul la o grupa cu copii mai mari ,cu specific mai mult de aerobic ,unde o sa aiba alte pretentii .A zis si ea ca cu asa trupa nu prea avea ce face mare branza,doar cu unele a mai reusit sa le puna sa faca podul de sus de exemplu (printre care si pe Diana) Oricum a fost distractiv si-s mandra si de Alex ca s-a descurcat f. bine la dans,acum e drept si ca tragea Diana vartos de el de zici ca ea era masculul care conduce dansul
Gata am fugit la lecturat povesti,poate mai revin.Sper sa adaorma rapid,mai ales la Diana ar fi cazul dupa atata gimnastica si sarit la trambulina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Aici e linkul cu poze, ieri le-am incarcat si am ramas cu impresia ca le-am pus pe site. Eu m-am trezit acum si ma doare capul. Afara e cald de mori.
http://s1222.photobucket.com/albums/dd500/Ingrid281/
Ma duc sa pap cirese. Am primit multe. Va pup si revin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Ingrid trimite niste caldura si la noi. Aici e frig si urat dar ce putin nu ploua. Ne-am apucat de munci in curte. Ma duc sa-l pazesc pe sot sa nu fuga.

Revin eu pe diseara cand s-or linisti cu totii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Mira, ti-as trimite draga cat mai multa caldura, pacat ca nu se pune la pachet!
Spor la munci, ce-i cu sotul si mofturile lui? Pune-l draga la punct, daca ai incepe sa te crizezi si tu nitelus si sa inchei apoteotic cu: asa sunt eu, sa te obisnuiesti de acum incolo....pariez ca si-ar reveni mintenas. Ia nu-i mai cauta in coarne si pune-l pe ignore...functioneaza fara gres de fiecare data.
Eu tot sper sa fie niste nervi trecatori si sa va recapatati armonia.
Simpatice foc sunt fetele, isi fac reciproc curatenie. Daca tot e activitate, macar sa fie interesanta. Apropo de David, mare figura e, sa stai (dormi) tu langa el ca sa aiba motiv de invatat!
Moni, imi pare rau pentru prelungire. S-a stricat aparatul. Asa ceva.... Sigur ne intalnim atunci inainte de rezultate, nu scapi de mine. Sau veniti voi. Cum doresti.
Fiica-ta e curtata la greu, foarte frumos. Dar macar a ales pe cineva?
Ai pus poze cu serbarea la gimnastica?
Diana are serbare pe 15, of, coronita de flori, fusta neagra si bluza alba. Trebuie sa merg cu o zi inainte la piata sa rog pe cineva sa-i faca o coronita, eu nu ma pricep deloc.
Denisa, glumeam bre, nici prin cap nu mi-a trecut ca nu m-ati crede unde am fost.
Sigur ca ma gandesc la tine si vreau sa fie totul ok, ca si la Moni dealtfel. Ce-i mai important ca sanatatea? e cliseu deja, dar nu ma pot abtine sa-l spun.
Fain ca Emma poate pleca cu pianina dupa ea, aveti masina mare, eu daca imi pun hainele de drum (nu ca la avion, asa, economic) ocup tot portbagajul.
Sa nu ne uiti cu examenul de pian. Daca nu te lasa sa filmezi, macar sa scrii ce a cantat, ce a avut de invatat. Tin pumnii.
Ma duc in pat, am lenevit azi toata ziua. Daca n-am pe nimeni deseara mai scriu cate ceva.
A, sa nu uit: m-am uitat la Dune, filmul si acum la Copiii Dunei. Ce fain....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Hello si un espresso
Alex azi e in "functiune" de la 6.30 dar eu tot as fi dormit si husbandu' e la munca de tot de la ora aia-ar fi treb sa il dau la pachet,vb lui Ingrid
A a inceput cu ceva crizute specifice varstei de 4 ani clar si ma rog se si frusteaza ca nu poate sa ne spuna cum trebuie in schimb imi arata si face conexiuni la greu,ceea ce ma tine pe linia pozitiva.
Ingrid-mersi de poze, m-am delectat cu ele,ce fain ca au ca si in Costa rica si plaje albe si gri,tare fain cred ca a fost totul-abia astept si eu sa mergem la anul in Hawaii si dupa doleantele Emmei si ale mele clar,peste 2 ani incepem sa vizitam Europa.
Am aflat ca nu pot filma nimci la examen ca nu ma lasa in sala cu ea, o sa vad dc de pe hol se aude sa incerc sa inregistrez,si o sa fac poze cu cantecele,e aceeasi carte care am pozat-o acum vreo 2-3 luni, tb sa stie 2/3 din ea pe de rost,si el stie, plus ceva teorie si ritmuri,adica are cumva si un test de ureche,profa poata canta voce vreo 7-8 note si ea treb sa reproduca exact-asta e pt excelent,acum om vedea,profesoara ei zice ca stie tot,doar sa fie atenta,sa speram ca se va concentra cum trebuie.Duminica pe scena la recital nu are decat 2 cantece pt ca sunt vreo 32 de copiii de la scoala asta de muzica care vor si ei sa cante
Mira-te inteleg ca nu e usor, si stiu ca te intrebi si poate miri si tu ca si mine si altii de ce DD i-a adus si pe ei-ca sa avem grija de ei si sa ii mai educam si sa devina mai buni-dar sunt 200% de acord cu Ingrid-ceva ignore si inceput sa te mai vaiti sau odihnesti si tu si ajuta si isi mai revine-si intrebat pe linga ce a zis Ingrid si urmatoarul lucru:"Iti place tu cand spui si aberatii sau faci ce nu trebuie primesti de la noi(familia0 dragoste,intelegere si iertare? si noi vrem la fel de la tine,asa ca dezmeticeste-te...Noi asa ii mai spunem cand ni se pare ca si-a pierdut"balanta echilibru" -mai nou E il taxeaza cam des pe tasu,dar e ok ca ea are si si cica adultii invata mult de la copiii,poate se indreapta mai mult,mai stii ce minuni pot aparea

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Tot eu ca am uitat sa ii zic lui MONI-

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Tot eu ca am uitat sa ii zic lui MONI-ca ma bucur ca ieri s-au simtit asa bine si la serbare si in vizita si ca totul e ok-si programarea sper sa iasa bine chiar dc au intarziat-o un pic.
Cristina-tu nu mai zici nimic si vroiam sa zic ca am gresit ora pt vineri 15 iunie,cred ca mai devreme de 5 nu vom fi in Buzau-si te rog sa te gandesti unde putem sa ne vedem ca tu stii pe unde trecem catre Focsani-te
Apoi is trezi amindoi deja ca Emma e incantata ca se va intalni juma de zi cu 2 baieti de la ea de la scoala(cica sunt cuminti, om vedea)sa se joace ca nu a apucat sa mearga la ziua lor si astia o plac de numa'deja-ca m-a abordat tatal lor sa le aranjam intalnirea inainte sa plece Emma

Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani


Denisa cu Emma Andrea 6 ani si Mark Alexv4 ani

Mergi la inceput