PRIETENE FARA TITLU (85)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Monica imbratisari si de la mine.
Incepi tratamentul aici in Romania? Eu iti trimit multa energie pozitiva si te pup mult de tot.

Cristina ma gandesc la tine...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Monica nu te speria de ce spun medicii!!! Fii tare, puternica cum ai fost pana acum, asa sa ramai! Nu te descuraja, au fost atatea cazuri cand doctorii nu dadeau sanse iar cei bolnavi au dovedit boala si au trait multi ani invingatori! Tu stii foarte bine ca ccc conteaza foarte, foarte mult si gandirea pozitiva! vei reusi, o stiu asta! Sant alaturi de tine, ma gandesc la tine de cand ai inceput investigatiile Continua sa fii puternica si vei invinge!!! Nu te lasa doborata de vesti, de ce spun medicii! Noi stim cat de tare esti si te vom sustine sa ramai la fel de pozitiva in gandire ca vei reusi Curaj si ganduri bune de viitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marchplayer spune:

MONICA, . Esti o femeie extraordinara si puternica!! Sunt alaturi de tine si te vreau invingatoare!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Am citit si eu si sunt alaturi de tine Moni. Trebuie sa fii invingatoare si sa dobori aceasta boala care a aparut in viata ta, sa lupti din raspunteri si sa o invingi.
Am sa ma gandesc la tine si as vrea sa ramai mereu optimista ca acum (eu asa simt ca esti) si sa nu te dai batuta pentru ca viata e frumoasa si merita traita din plin.
Mult succes si sa auzim doar de bine .

PS. Astery multa sanatate lui Razvan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Moni ... am scris, am sters, am scris si iar am sters, de era pe foaie, acum era gaurita.
pt tine, te rog sa fii la fel de optimista cum te stiu, vei invinge boala asta!!!
Eu,.. noi suntem alaturi de tine, cu vorbe bune, cu o imbratisare calda (chiar daca e virtuala), cu tot sprijinul de care ai nevoie.

Cristina un gand bun si pt tine, fruntea sus mami, nu ceda acum!!!
Ingrid sanAtate lui Genu si Dianei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Moni, multa sanatate, putere, curaj sa mergi mai departe!
E o boala "parsiva", stie toata lumea, dar cei puternici pe toate planurile se iau la trinta cu ea si o inving!
Suntem alaturi de tine, toate fetele, te imbratisam si speram ca fiecare imbratisare iti va da o putere inzecita!!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

asaaaaaa!!!!aici erati???bunnn

Moni eu nu mi schimb gandurie catre tine , tot alea sunt si tu sti asta e imposibil sa nu fie bine .

Crismai sunt si zile din astea...hai intra si da ne de veste cum sunteti

Ingrid...colica??tare pacatoase sunt astea


sper sa ne mai ,,,auzim,,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Va multumesc pentru toate gandurile bune trimise si va cu drag, sotul e in regula acum, bea ceaiuri, iar fetita nu mai are febra, ii dau pana maine panadol si basta. Nici bubitele nu i-au iesit pe talpi sau manute, caracteristic acestei boli.

Moni draga, cum iti mai e, am incercat sa te sun dar ai telefonul inchis, o fi zona fara acoperire unde esti....cand ajungi inapoi, la orice ora, suna-ma ok?
Cristina, m-am bagat la tine pe facebook de pe contul nepoatei, ciuciu poze cu Denisa, le ai restrictionate, of. Nu poti sa le muti pe drop, uite-asa, pentru mine? Sper ca Razvan e mai bine, fara febra si stare apatica, muulta sanatate.
AnaM, veti sta in Timisoara? Vreau sa ne vedem. A scapat sotul de boala, tot cu o piatra care a plecat la vale? A primit vreun tratament? Orice informatie e binevenita.
Am plecat sa ud gradina, saracele flori...ce caldura d-le, nu mai scapam de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola !!
Noi am venit de la plaja , azi am stat aproape toata ziua (fara pranz cand am mers sa papam). Am profitatt sa stam mai mult ca acum poate pana in septembrie nu mai vedem marea.
Ingrid tratamantul a constat in analgesice(algocalmin +ceva mai puternic) pt durere si ceva pt relaxarea musculaturii . Bine in astea 20 de zile a urcat de vreo 3 ori la urgente noaptea si bagau ceva perfuzii ca nu rezita . LA un moment dat cred ca i-a dat si ceva antibiotic dar nu l-am lasat sa ia ca nu avea rost (macar odata a ascultat sfatul farmacistului si uite ca nu s-a inselat ). In final da a eliminat-o fara probleme .
Moni ai ajuns acasa ?
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau dragelor!
Moni a ajuns acasa, dar mai are de alergat prin oras cu treburi.
Aici se anunta ploaie pe deseara, perfect, chiar a terminat femeia de spalat toate geamurile. E atmosfera incarcata si mi-e somn.
Anamaria, sotul tau a stat internat atata timp? ma bucur pentru el ca a eliminat piatra. Aici doar perfuzie si are multe ceaiuri de baut.
A venit postasul, pauza.

Mergi la inceput