Piatra Neamt (95)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Laura, si nu vinzi scaunul de la Inglesina? Noi avem unul pt. 0-18 kg la Ade, dar e imprumutat si-n toamna e musai sa-l dam inapoi, cel de la Iustina l-am facut cadou altcuiva ca nu stiam ca vine bolfosenia, asa ca trebuie sa cumparam unul. Cel al Iustinei inca ii este bun ei si nici nu ar putea dormi in el Ade.

Am uitat sa dau buna dimineata! Si multumim pentru cafea!

Ma bucur ca-i place cartea Theei! Adica plecati vineri la mare? Super! Concediu placut!

Carmen, mai da si tu un semn, ce face burtica? Dar Stefi?

O zi buna tuturor!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Mie mi se pare mai comod cel de la Bertoni.

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Lora, nu-i de vanzare ca-l asteapta inca doi copii
Da, vineri noaptea plecam, abia astept...de Thea nu mai zic: in fiecare zi ma intreaba cand plecam
Si mie mi se pare comod cel de la bertoni si se poate spala si husa, dar nu stiu daca se inaltza bine tetiera, trebuie sa fie inalt ca protejeze bine capul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Laura, noi avem Graco exact ca cel din poze, doar ca are husa albastra. Rares il foloseste de 2 ani, am facut 2 drumuri in Grecia cu el si a fost foarte ok. Nu stiu daca provoaca transpiratie mai mult sau mai putin ca altele. La drumuri scurte desigur conteaza in primul rand temperatura ambientala. La drumuri lungi am incercat sa mergem cat mai pe racoare, dar oricum, nu mi se pare ca transpira Rares mai mult ca alta data. Cel de la Bertoni e intr-adevar mai lat, pare mai comod. Dar nu stiu ... daca e copilul mai inalt, ii mai vin comod centurile peste umeri? Vad ca e cu centuri proprii, in cel Graco se prinde copilul cu centura scaunului si nu e problema daca e copilul mai inaltut. Plus ca la Graco se inalta tetiera pe masura ce creste copilul.

Eu as lua unul Bertoni dar numai dupa ce as proba cu vazut, pus mana, pus copilul efectiv in unul.


Cam cate ore faceti pana la Nesebar?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Magda am uitat sa iti zic ca te pup si iti tin pumnii sa treaca repede perioada asta dificila de inceput. Stai si tu la umbra, dormi cat ai chef. Lasa ca nu se darama nimic daca nu facti tu toate. Ai grija de tine!



A mai ramas un pic de cafea cu gheata sa bem cu nenea asta:





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Si eu ma tot uit la Bertoni. Sa merg la sediul vanstore, poate au acolo, sa vad cum e si sa-l si iau...
Nu mai stiu cat am facut pana la sunny beach acum doi ani...parca 7 ore...si nesebar e un pic mai departe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Buna !!! Vreau si eu cafeluta cu gheata, mi se pare cel mai bun lucru acuma.
Magda, ai grija de tine si de burtica si pe cat posibilul incearca sa te menajezi, sper sa poti macar nitel.
Fetelor, cred ca am luat o mare plasa cu scoala unde am inscris-o pe Mariuca, la scoala 1, de langa MC. Ni s-a spus ca fac after school la inscriere si acum aflu ca de fapt nu se stie sigur, nu prea sunt copilasi, inca nu au aprobare, etc. Eu ce fac acuma? Ce scoli au after school?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Pana la urma am comandat:
http://www.micutul.ro/scaune-auto-9-36-kg/1123-chipolino-scaun-auto-felice.html , culoarea fuchsia (o dau pe spate pe Thea).
Am cautat o multime de modele, sper sa nu fi ales rau. Joi ajunge coletul....sper sa se incline scaunul, altfel il trimit inapoi (tipa de la firma zicea ca sigur se lasa pe spate). Nu e la fel de inalt ca cel graco (82cm), acesta avand 76 cm la inaltime maxima, sper sa nu fie deranj. Oricum cand va mai creste voi scoate si spatarul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Ramona, eu stiu de sc. 12 si sc. 4 ca au after. Posibil sa mai fie, dar nu stiu eu. Sc. 3 sigur nu are. Sunt mai multe particulare cu preturi cam de 600-650 lei/luna/copil, de la 12 la 17-18, cu masa de pranz, gustare, supraveghere la teme si ceva activitati.


Laura, sa il stapaniti cu placere, sa faceti drumuri multe, fara absolut nici un incident!



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Multam fain, Laura!
Abia astept sa plecam

Mergi la inceput