Piatra Neamt (95)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunflower1979

Neatza de la mare! Acum sunt intradevar pe sezlong si va scriu de pe telefonul sotului. Indata ma bag in apa, dar vroiam sa va mai spun ca vin sa tin si eu companie gravidutelor cu aproape 8 saptamani. Va pup, sar in apa!



Cristina, cea mai mandra mama de Denisuc (30.07.2007)



UAAAA !!!! Super tare!!! Bravo! Stiu ca va doreati mult inca un copil. Sanatate multa si sarcina usoara! Concediu maxim de placut!


Clar! e epidemie de bebelushi!! Cine vine la rand?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LoraG76 spune:

Foarte tare!!!!
Sunflower, felicitaaari! Sa ai o sarcina usoara !
Vreau si eu la mare!

Clar, epidemie! Aveti mare grija!

Lora, mami de Iustina (31.10.2004) si Adelina (02.09.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allexa06 spune:

Wow !
Cristina - sarcina usoara iti doresc si balaceala placuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

A venit scaunul si se lasa pe spate exact cum spunea Laura. E super, dar sa vad cum sta Thea in el. Scrie ca de la 15 kg sa mearga cu centura masinii, oare chiar sa-i scot centurile in 5 puncte?
Edit: Pogonici, tu ce ai facut cu scaunul? Se inclina sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Neata! poftiti la o cafeluta, asa de sambata dimineata!dau si un frappe cu gheata .
Sunflower, felicitari si sarcina usoara!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdaR spune:

Hop si eu!
Felicitari, Cristina! Sarcina usoara si multa sanatate iti doresc! Imi spusese Vali ceva despre asta, dar asteptam confirmarea de la tine si aici pe forum.
Laura, Oramona va multumesc pt incurajari! Ma bucur sa stiu ca va ganditi la mine! Eu sunt in spital acum, Internata cu aceleasi probleme ca si la sarcinile ulterioare: ameteli, greturi si varsaturi. Incerc sa mai mananc ceva peste zi, insa nu pot sa beau nimic-nimic. Din cauza asta sunt foarte deshidratata. Fac perfuzii (cate 3 pungi/zi) si injectii cu Scobutil. Dar ma simt tot rau, chiar si dupa perfuzii.
Timpul trece ataaat de greu ... Numar zilele si incerc sa adun cat mai multe ca sa se faca macar 16-17 saptamani... si parca nu mai trec...
Dar o sa treaca, nu-i asa?


Magda, mamica fericita de fetite: Ana Maria si Teodora si

http://magdahobbyarts.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Magda , off Imi pare rau! Sanatate multa si sper sa treaca repede starea asta. Bine macar ca samburelul e ok, nu e placut deloc in spital, dar important e sa fie sarcina bine. Am uitat sa iti spun ca au ajuns bijuteriile castigate la tombola la catod si iti multumeste mult. i-au placut tare, a vrut sa iti scrie si tie PM de multumire, dar nu ai activat PM-ul.





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Laura,nu le scoate inca.Eva are 17 kg si merg perfect cele ale scaunului....ramane loc o multime.
Ai o siguranta in plus referitor la o frana brusca sau Doamne fereste maica Domnului vreun impact.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Madalina, nu e vorba de greutate, ci de inaltime. Eva cati cm are? Fetita Laurei sigur este mai inalta si centurile nu o mai ajung peste umeri, ar trebui probabil sa stea cocosata ca sa poata inchide centura . Dupa o anumita inaltime, daca centura masinii vine corect, peste umarul si piept, nu peste fata/gatul copilului, atunci aceasta este suficienta.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Eva are 100 cm....si inca nu are probleme cu centurile scaunului.....dar centura masinii ii vine pe langa ureche....

Mergi la inceput